marci8 marci8 komentáře u knih

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Kniha se dobře četla. Zařadila bych ji mezi tzv. oddechovky. Vraha jsem věděla od začátku, napínavá se mi nezdála. Ako detektivka nebo thriller nic moc...Při četbě se ale člověk ocitne na Aljašce a má možnost poznat život v těch končinách. To se mi na knize líbilo. Charaktery postav jsou také zajímavé a sem tam zazní něco úsměvného.

21.05.2021 2 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Kromě napětí až do konce oceňuji výtečný styl psaní, možnost dobře poznat osudy a charaktery hlavních postav.

19.04.2021 5 z 5

Dějiny ďábla Dějiny ďábla Robert Muchembled

Skvělý přehled dějin, které se týkaly pohledu na ďábla a církevních.

23.11.2020 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Dobře napsaná napínavá detektivka

03.08.2020 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha se velmi dobře četla a všechny podrobnosti měly svůj smysl a díky nim byl konec knihy o to napínavější. Místy byla kniha na mě příliš drsná. Musela jsem přeskakovat např. pasáže, kde se týrala zvířata. Myslím, že by stačil náznak a ne detailní popis.

18.11.2019 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Dobrá kniha, velmi napínavá, ale konec mohl být lepší.

12.05.2019 5 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Je to dobrá kniha, která ukazuje ukrutnosti stoleté války. Historické události jsem popsány pravdivě, až na nutné odchylky, které zmiňuje autor na závěr. Postavy nejsou černobílé a kniha tak působí reálně.

02.04.2019 4 z 5

Betlémské vraždy Betlémské vraždy Matt Rees

Kniha byla moc dobře napsána. V Betlémě jsem byla, tak se mi při četbě vybavila známá místa. Chování hlavního hrdiny je sice ušlechtilé, ale udělal pár velkých chyb a trošku mě to popudilo, protože kdyby jednal jinak, nedošlo by k další tragédii. Ale to nebudu více specifikovat, kdyby to někdo četl :)

20.02.2019 4 z 5

Co vyvádí vaše kočka? Co vyvádí vaše kočka? Sarah Heath

Super kniha pro milovníky koček. Pomůže kočku lépe pochopit. Mohu jen doporučit.

16.11.2023 5 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Kniha byla docela dobrá. Námět byl vynikající a kniha byla čtivá. Nic extra, ale ani to nebylo špatné.

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Kniha je moc pěkná, napsaná pěkným stylem. Charaktery postav jsou různorodé. Knihy od autora ze série ročních období se mi líbily o něco více. Měly silnější atmosféru.

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Kniha byla čtivá a napínavá. Zatím jsem jinou knihu od tohoto autora nečetla, tak nemám s čím porovnat.

16.11.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Kniha mě moc nezaujala. Nebylo to strašidelné, ani napínavé. Taková slabší detektivka.

16.11.2023 2 z 5

Jako zvíře Jako zvíře Rudolf Čechura

Nebylo to úplně špatné, ale nijak zvlášť mě kniha nezaujala. Je to dobrá oddechovka.

16.11.2023 3 z 5

Povídky ze světa tvůrčího psaní Povídky ze světa tvůrčího psaní Veronika Nechutná

Kniha se velmi dobře četla, povídky jsou různorodé a autorka má pěkný styl. Doporučuji.

16.11.2023 5 z 5

Z krajin soumraku Z krajin soumraku Arthur Conan Doyle

Moc pěkné povídky. Je to zase jiný neotřelý styl a jsou zajímavé. Knihu jsem si užila. Doporučuji.

12.05.2023 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Kniha se dobře čte, ale Beznaděj se mi líbila mnohem více. Těžko hodnotit.

12.05.2023 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Tato kniha je doslova strhující. Napínavá od začátku do konce. Styl psaní se mi líbí a měla jsem problém se od četní odtrhnout. Nenašla jsem žádný nedostatek.

12.05.2023 5 z 5

Vykopávky Vykopávky John Preston

Kniha je zajímavá. Je dobře napsaná a zakládá se na skutečných událostech. Líbí se mi i fotografie, které dokáží tehdejší realitu více přiblížit.

12.05.2023 4 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Kniha byla sice napínavá, ale je slabší než předchozí díly. Nebaví mě číst o sexu Katie s někým do detailu a tak jsem tyto pasáže přeskakovala. Pak jsem přeskakovala místa, kde se např. vyndavají kosti. Katie je více méně nesympatická, ale to by se dalo zvládnout. Hrdina nemusí být kladný. Zdá se mi, že kvalita série slábne. Uvidíme u dalšího dílu.

09.02.2022 3 z 5