Marla Marla komentáře u knih

Bez adresy Bez adresy Lenka Reinerová

Nechtěla bych prožít to, co prožila autorka. Ale chtěla bych umět psát jako ona.....

25.04.2021 5 z 5

Mimi z Nového Bohumína, Československo: Mladá žena, která přežila holokaust. Příběh Mimi Rubin 1938-1945 Mimi z Nového Bohumína, Československo: Mladá žena, která přežila holokaust. Příběh Mimi Rubin 1938-1945 Fred Glueckstein

Život Mimi Rubin vypsaný ve strohých, krátkých větách. Rozvitá a košatá souvětí by neunesla tíhu všeho, co musela prožít.

28.03.2021 5 z 5

Žít v New Yorku Žít v New Yorku Miroslav Holub

Nudné, nedočteno......

01.02.2021 2 z 5

Noční život v ZOO Tábor: aneb jak surikata Máňa poznává své kamarády Noční život v ZOO Tábor: aneb jak surikata Máňa poznává své kamarády Evžen Korec

V podstatě přepis knihy "Jak jsem zachránil Zoo Tábor" pro děti, doplněna dětskými výtvarnými dílky. I děti se mohou dozvědět jakou práci dá nápad pořídit si zoologickou zahradu.

26.01.2021 3 z 5

Autostop.cz Autostop.cz Jan Cempírek

Tak jsem si při čtení vzpomněla, jak jsem kdysi také stopovala. Jednou jsem si stopla pohřebák, podruhé traktor s valníkem hnoje. Dodnes jsem z toho rozpačitá a pak už jsem nikdy nestopovala a stejně je to i s tímto dílkem.

18.01.2021 2 z 5

Pohlednice z kavárny Pohlednice z kavárny Lenka Horňáková-Civade

Prolistováno, nedočteno. Asi nejsem správný kavárenský povaleč, knihu s radostí pošlu dál do světa.

01.01.2021 2 z 5

Vražda o stříbrné svatbě Vražda o stříbrné svatbě Lee Harris (p)

Tak ten příběh poklidně a napínavě plynul a teprve když jsem dočetla, uvědomila jsem si, že zde byl porušen první bod desatera pátera Knoxe:). Nic to ale nemění na tom, že patří k těm lepším případům Chris.

23.12.2020 5 z 5

Mužolapka Mužolapka Alena Čálková

Vůbec jsem nepochopila, co je na tomto díle vtipné. Spíš to bylo nudné a trapné, hlavní hrdinka byla děsná nána, takovou znát, tak bych ji poslala někam. Od autorky určitě nic dalšího číst nebudu, dvě její přečtené knihy mě utvvrdily v tom, že nejspíš nejsem vhodná cílová skupina.

03.10.2020 odpad!

The Tap Tap. Řiditel autobusu The Tap Tap. Řiditel autobusu Lucie Fialová

Pořádná porce velice černého humoru a osudy , které nedojimaji, spíše si člověk při čtení řekne, že je dobře, že je zdravý .

28.07.2020 5 z 5

Příliš vysoké podpatky Příliš vysoké podpatky Zuzana Rampichová

Ze začátku jsem byla zahlcena množstvím postav. Uznávám, že pak se docela propojily a už to nebyl takový maglajs. Pachatel je uhádnutelný hned na prvních stránkách, dávno před tím, než dojde ke zločinu. A pokud by námět někdo zpracoval jako psychologický román, mohlo by to být docela zajímavé čtení.

19.06.2020 2 z 5

Léto bez mužů Léto bez mužů Siri Hustvedt

Marně jsem čekala, kdy na mne vybafne ta slibovaná provokativnost a břitkost. Místo toho jsem se prodírala ubrečeným styskáním nad hrozným životem a nevěrným manželem a celkově mne to dílo tak otrávilo, že jsem zbytek jen prolistovala. Ještě že ji mám jen půjčenou....

18.06.2020 1 z 5

Pečeme chleba: Voňavý poklad z trouby Pečeme chleba: Voňavý poklad z trouby Anna Walz

Dobrá pomůcka pro všechny milovníky domácího pečiva. Dobře popsané postupy, vhodně doplněno fotografiemi.

22.05.2020 5 z 5

Vůně chleba Vůně chleba Mirka Slavíková

Tak trochu jsem se nechala nachytat na známé jméno. Pár recepů člověk vyzkouší, to ano, ale stejně nakonec zjistíte, že obyčejný český kváskový chleba je nejlepší.

08.05.2020 3 z 5

Z pražských zákoutí Z pražských zákoutí Ignát Herrmann

Vyprávění z časů, kdy Vltava zamrzala a lid podskalský se z toho radoval, kdy v úřadech byli sluhové a hokynáři prodávali všelicos rozličného zboží. Mistrně ty časy dokázal autor popsat!

11.04.2020 5 z 5

Benzinové opojení Benzinové opojení František Alexander Elstner

Úsměvné čtení o počátcích motorismu v našich zemích a o neohrožených lidech, kteří vyměnili bujné oře za řvoucí plechové obludy.

02.04.2020 5 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Roztomilá, úsměvná a trochu dojímavá jednohubka na nedělní odpoledne. Pobavila jsem se a víc člověk od takovýchto jednohubek nečeká.

23.01.2020 5 z 5

Chlapci ze Stožic. Frantík a Bartoň Chlapci ze Stožic. Frantík a Bartoň Josef Holeček

Několik krátkých povídek o dětských starostech a radostech a o hluboké moudrosti našich předků. Místy úsměvné, místy k zamyšlení.

03.01.2020 4 z 5

Tři kluci a kilometry Tři kluci a kilometry František Alexander Elstner

Dobrodružná cesta napříč republikou pro tři kluky a dva dospělé - v létě, které nebylo moc letní. Přespávání v autokempech provozovaných Svazarmem, propočítávání na jak dlouho vydrží benzín, protože benzínek bylo jako šafránu a dostala mě závodní jidelna v třeboňském hotelu Bílý koníček....zajímavé čtení o dobách skoro nedávných. A alespoň takto mohl Frank cestovat, když už mu to opravdu dálkové soudruzi zakázali....

24.12.2019 5 z 5

Červená kniha ohrožených a vzácných druhů rostlin a živočichů ČR a SR 5 - Vyšší rostliny Červená kniha ohrožených a vzácných druhů rostlin a živočichů ČR a SR 5 - Vyšší rostliny Jan Čeřovský

Úplně jsem zapomněla, že ji mám, náhodou jsem ji vytáhla při úklidu knihovny...od doby vydání se mnohé změnilo, za některými rostlinami se už musíme vydat do zahraničí, některé vymizely úplně a jiné naopak přibývají. Vše se prostě mění, ale kniha je stále zajímavá.

08.12.2019 5 z 5

Polibek na rozloučenou Polibek na rozloučenou Deborah Crombie

Z celé knížky na mě při čtení vanul takový smutek, že jsem se občas skoro otřásla. Asi to bylo jednou dějovou linii z války...Autorka píše velice poutavě, určitě si zase seženu další příběh dvojice detektivů.

26.11.2019 5 z 5