marti7729 marti7729 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

velmi poutava kniha, ktera ac se jedna o slozitejsi tema, se cte sama a ve skutecnosti rak tezka neni. Co se tyce holocaustu zvladne kazdy, jsou uzasne popsane momenty z koncentracniho tabora pri kterych se jezi i chlupy, ale zaroven neni tal drsna a tolik obsahla, takze i jako mama po porodu jsem to zvladla. Vic obsahlejsi knihu o techto hruzach bych asi nedala. Koho zajima trochu tohle tema, urcite by si ji mel precist.

26.02.2020 5 z 5

Miluju kouzelný svět Harryho Pottera. Poprvé jsem se k Harrymu dostala pomocí filmu a řadím se ke generaci, která na Harry Potterovi vyrůstala, takže zákonitě miluju celou sérii. Knihy jsem četla asi až v 17 letech a uchvátily mě daleko více než film. Dnes mi je 31 let a když to člověk čte, vůbec to není stejné jako právě v pubertě. Když člověk dospěje začne do toho trochu víc šťourat a analyzovat každý detail. Je to moc zajímavé čtení. S odstupem času musím říct, že ty knihy jsou opravdu bravurně napsané a čtou se samy. Příběh utíká úplně sám. Tohle ilustrované vydání je navíc boží, milují ho i mé děti, které jsou na sérii zatím malé, už se těším až jim knihu ukážu, ikdyž mám takový pocit, že ti kdo s tím úplně nevyrůstali, tak nejsou tak s příběhem hluboce spjati jako má generace. Top hláška z knihy "V neděli pošta nechodí"

14.01.2022

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha o holocaustu, ktera ma vse - snadno se cte, clovek hlta kazde slovo. Ma dost detailne popsanou cast o holocaustu, ale ne prece tak tvrde, aby to clovek nezvladl. Ikdyz je to trochu slozitejsi tema, cetla se jednim dechem. V jednu chvili jsem byla smutna, pak mi bylo na zvraceni, pak prisel sok, obdiv, strach, vztek, pocit litosti, nepochopeni a nakonec pochopeni. Doporucuju si precist a vse prozit s hlavni hrdinkou. Uzasna kniha, jsem vdecna ze nemusim vychovavat deti ve valce..

16.05.2020 5 z 5

Nejsem na tenhle knih vůbec zvyklá, moc mě nebaví a nevyhledávám je, ale vzhledem k tomu, že jsem fanoušek případů z 1. oddělení, bylo přirozené si ji pořídit. A za mě fakt pecka ! Knížka se četla sama, řádky doslova přede mnou utíkaly. Dozvěděla jsem se více o pachatelích, psychologii i vyšetřování. Bylo pro mě překvapením, že i u tohoto tématu se našel prostor na to, aby kniha mohla být napsaná i vtipně. Takže i pokud Vás zrovna rozhovory nebaví, ale trochu se zajímáte o krimi určitě je kniha vhodná a užijete si ji. Já v průběhu knihy zažívala snad všechny emoce od naštvání, pobavení až po šokování. Stojí určitě za přečtení.

11.03.2023 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

uzasna, strhujici, plna akce a zvratu. klidne by si zaslouzila trochu vice stran. Na muj vkus kratka, ale urcite autora, zaradim mezi mou cetbu. Po docteni se dostavil WOW EFEKT. Nemohu jinak nez vrele doporucit

09.10.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha je takovy beckovy (možná ceckovy) pokus o horor. Nejsem buhvi jak náročný čtenář, ale vážně ma tato kniha takové hodnocení? Davam hvězdu za nevyužitý potenciál a snahu. Od začátku ikdyz se kniha dost dobře cetla jsem se nudila a odbihala od příběhu k mým myšlenkám. Strasidelny to nebylo vůbec a ten konec to dodělal. Takže za mě opravdu ne a bude to poprvé co nějakou knihu nedoporucil, protože opravdu není o co stat

02.07.2020 5 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Do tajemstvi cokoladovny, jsem se hned pustila po prvnim dilu, protoze jsem nemohla vydrzet, jak to vse skonci. V duchu jsem si pokladala milion otazek. Setka se Xante se Samuelem ? Bude z jejich vztahu vic? Povede se ji nadale cestovat casem a zachranit ho ? Vsechny tyhle otazky kniha zodpovedela. Nadherny pribeh, ktery je psan s lehkosti a jrasne se cte. Konec me take moc zaujal. Rozhodne zarazuji tuto serii mezi sve oblibence.

10.01.2023 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Měla jsem vždy ke klasice odstup ani nevím proč. K některým autorům a knihám člověk musí zkrátka věkem dozrát. No a ve svých 31 letech se to stalo u mě. Byl to velký muž plný humoru a odhodlání. Neumím si představit, že bych v tomto věku měla za sebou to co on. Byl to zkrátka borec, škoda že neměl možnost být na světě déle. I tak za jeho život zanechal tolik úspěšných děl.

18.08.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Skvela kniha s ducharskou tematikou. Nic extremniho, Darcy ma skvely talent na popis scenerii, ma extra ctive knizky. Mohu doporucit vsem.

31.03.2022 5 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Uzasna kniha u ktere jsem hodne nabrecela. Nektere pribehy jsou podobne, tomu co jsem zazivala ja, ikdyz moji rodice nevychovavali fyzickym nasilim. Nektete pribehy byli sokujici a brecela jsem za kazde to male dite plne bolesti uveznene v dospelem tele. Uprimne pbdivuji kazdeho kdo zazil takova traumata a dokazal se od toho odprostit.

Ja deti nebiju, nikdy mi to neprislo spravne, ale mam sve prevzate vzorce na kterych musim makat. Kniha mi byla takovou terapii. Clovek, kdyz to cte ma pocit, ze v tom neni sam. Odborny dodatek od Zdenky me jen utvrdilo, kde mam mezery a musim kvuli svym detem pridat.

Prestoze to neni rodicovska prirucka, zazila jsem hodne motivace a a aha momentu a vim, ze snazit se neco zmenit je zaklad. Myslim, ze jsem na dobre ceste a verim, ze diky tomu jsem o mnoho lepsi matkou svym detem.

Skvela kniha a ja za ni Zdence dekuji a doufam, ze se dostane co k nejvice zranenym dusim, aby neopakovaky chyby rodicu a vychovali uzasne a sebevedome dite, ktere bude mit podporu u tech nejblizsich.

24.04.2023 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Na uvod musim rict, ze k Paule Brackston mě dovedla serie dcera carodejnice a ihned jsem se zamilovala do stylu psani teto autorky. Vedela jsem, ze musim mit i dalsi knihy. A jakoze wow. Naprosto uzasny, strhujici pribeh o holce, ktera slysi zpivat starozitne predmety. Diky predmetu dostane moznost cestovat casem, pokusit se zachranit slet udalosti a jak to tak byva priplete se ji do cesty laska… Kniha se krasne cte, je psana poutave, pribeh je naprosto dokonaly. Uz se tesim na druhy dil teto serie. Doporucuji vsem co maji radi dobrodruzne romany, trochu duchovna a romantiky.

05.01.2023 5 z 5

La Fontainovy bajky La Fontainovy bajky Jean De La Fontaine

Na bajkách je úžasné to, že v každém věku si z nich odnesete to co zrovna potřebujete a na co jste zralý. Takže dospělý chápe úplnou podstatu bajky i s tím temným pozadím příběhu a dítě si vezme ponaučení ze špatných vlastností zvířátek. La Fontainovy bajky jsou opravdu nadčasové a můžete je číst v jakémkoliv věku. Krásné obří ilustrace podtrhují tohle skvělé klasické dílo. Dětem 3 a 5r se velmi líbily.

24.02.2023

Sestavte si rodokmen Sestavte si rodokmen Blanka Lednická

Doporucuji knihu pro zacatecniky i pro pokrocile. Ja si na vse prisla sama, ale stejne se objevilo par zajimavych informaci i pro me. Velky tahak pri budovani rodove linie. Cetla se sama.

21.09.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc dobre se cetla a byla celkove mila, myslela jsem na ni i ve chvilich kdy jsem nemela cas cist. Hodne mi dala, donutila me se nad sebou zamyslet a divat se na svet trochu jinyma ocima.

22.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Muj cil pro tento rok - přečíst harry pottera. Jelikož mi už není zrovna náct (ok přiznávám se je mi 27) tak jsem z toho měla trochu strach, ale Harryho si zamiluje snad kazda vekova skupina. Jsem ráda že jsem se rozhodla ji precist. Mohu říct že i film byl na stejné úrovni :)

22.05.2018 5 z 5

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Tomáš Kosačík

Absolutně nezajímavá kniha ! Za koupení vůbec nestojí ! A jsem moc ráda, že jsem si počkala až na mě vyjde řada na půjčení v knihovně. Účinné rady a tipy k hubnutí nemusím komentovat, on pokud se člověk trochu o zdravou stravu zajímá a nečeká až mu to samo přilítne do klína, tyhle "rady" vyčte všude na internetu a vážně mu to nepříjde jako wow efekt . K receptům - ano vesměs se jedná o recepty, který každý zná nebo variace na jiný způsob. Absolutně nechápu proč autor má potřebu dávat recept na vaječnou omeletu ? Jako vážně tu je někdo kdo jí neumí ? Omlouvám se za můj trochu přímý názor, ale knížka je absolutní bullshit a je to především marketingový tah jak vymámit z nezkušených lidí. Jestli podle toho někdo jí, tak to potěš - všude samé máslo a med na denní konzumaci ? Promiňte, ale to je absolutní blbost - sladidlo jako sladidlo a je jedno jestli je to cukr nebo med při denní konzumaci je to stejně špatné pro naše tělo. Upřímně kdyby jste si ty 2 stovky ušetřily na něco k jídlu a prohledali internet, najdete mnohem víc rad, tipů a receptů jak jíst zdravěji. Nechávám hvězdičku za parádně vymyšlený tah, jak si vydělat peníze v tom je Tom skvělý a má mé uznání !

21.05.2017 1 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Naprosto úžasná a dojemná kniha psaná s kapkou naivity, takže je dost autentická a čtenář má pocit, že to opravdu vypráví naivní štěně, které hledá své poslání na světě... Já jako milovník psů a "přechodná stanice" psů v nouzi tleskám ! V knize je naprosto vše proč jsem se do psů zamilovala a proč jsem jim začala pomáhat ikdyž si nade mnou mnoho lidí kroutí hlavou. Knížka osloví snad všechny generace, člověk díky ní změní i trochu pohled na psy a po dočtení poslední věty vám bude furt ležet v hlavě a budete ještě dlouho nad ní přemýšlet. Sama věřím, že psi jsou ti nejvěrnější společníci a že se jednou zase shledáme. Co mě trochu na knize mrzí jak všechny části byly perfektně popsány a zpracovány, tak mi trochu chybělo lepší popis množírny na to jak je to velký problém, zde tomu nebyl připsán žádný důraz, věřím, že by se to dalo lépe zpracovat a věřím, že by mnoho lidí nakonec otevřelo své oči a přestali kupovat zvířata právě tam... Suma sumárum: knížka je na absolutní špici a zařazuji ji ke svým nejoblíbenějším kouskům !

21.05.2017 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Do této knihy se musí dozrát. A´t už jste holky nebo chlapi. Já osobně jí četla asi 5x. Dobře 4x, poprvé mi jí četla má prababička jako dítěti. Strašně jí zbožňovala a znamenala pro ní strašně moc. Hodně lidí si myslí že je to klučičí kniha, ale opak je pravdou. Kniha má sice vyloženě klučičí příběh, ale ujednává o čestnosti, trpělivosti a dřině na cestě za svým snem. Bez toho to samozřejmně nejde (jak jistě všichni víme) . Je to taková nenásilná propaganda toho když něco chceme a budeme se skutečně snažit co se dá - povede se.

12.11.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

V prvé řadě musím podotknout, že opravdu nejsem člověk co se nechá oblbnout reklamou. Mám ráda erotické romány, ale tato kniha už jen kvůli takové velké propagační akci mě prostě nezaujala. Pak na doporučení kamarádky jsem si první díl tedy přečetla. A musím říct, že jsem se nikdy tak nenudila :D Dle mého se tato knížka může líbit jen nevyspělým jedincům ! Příběh má potencionál, ale zabíjí ho ty rádoby "erotické scény" což má být podsata knihy. No nevím, určitě to jde popsat lépe. Dle mého autorka, neví skutečně sama o čem píše. A zaráží mě že ta kniha je jen 33. nejhorší :D

27.06.2015 odpad!

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Na knihu jsem narazila v knihovne a jelikoz uz jsem nemela moc casu, necetla jsem popis a hned s ni pelasila domu. Jinak bych si ji asi nevybrala a byla by to skoda. Podle meho obalka i popis je nezajimavy, pritom kniha je poklad. V knize je celkem dost gramatickych chyb.

Kniha sleduje zivot Kateriny a jejiho nasilnickeho muze ke kteremu budete mit odpor uz od zacatku knihy. Popisuje roli obeti domaciho nasili a jejich silu odejit z tohoto zacarovaneho kruhu. Moc se mi libilo, ze kniha je venovana obetem domaciho nasili a nabizi pomoc vcetne odkazu na organizaci.

21.04.2023 5 z 5