marti7729 marti7729 komentáře u knih

Docela dobrá sranda, ale člověk nesmí očekávat moc. Když se nad tím člověk zamyslí je nereálné tolik "zvláštních" náhod. Příběh o ničem, ale ode dneška používám hlášku "politická strana jděte všichni do prdele" :D :D :D

07.04.2018 3 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Hans Christian Andersen

Moje oblíbené dětské pohádky i přestože ne vždy to skončí zcela dobře. Přečteno znovu po 20 letech a můžu říct, že to byl pro mě mnohonásobnější zážitek než v dětství. Už se těším až je budu číst svým dětem.

21.05.2017 5 z 5

Chytře vedená prodejna - Jak mít více zákazníků a větší tržby Chytře vedená prodejna - Jak mít více zákazníků a větší tržby Richard Hammond

Pro začátečníka v oboru skvělá kniha. Díky knize jsem ztratila ostych a zavedla na prodejnu několik změn a zvýšila tržby firmě a následně i mých prémií. Děkuji bylo to velmi poučné - hlavně pasáže z očí vedoucích a manažerů. Ano mnohdy to působí jako pohádka jak z malého krámku udělat úspěšný řetězec, ale nováčky rozhodně nakopne k lepším výsledkům.

03.02.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak toto byla moje první od jojo Moyes a musím říct, že se mi celkem líbila. Ikdyž mnohdy to znělo spíš jako scifi (nějak nemůžu uvěřit že by se normální děvče, zamilovalo s prominutím do postiženého ). Co mi také trochu vadilo byl věk hlavních postov. Louisa i Will působily minimálně o 6 - 7 let mladší než je v knížce popisovánmo. Určitě jsem u toho nebrečela jak tu někteří píší, ale musím říct že kniha se úžasně četla, skoro sama. Jojo Moyes má určitě talent na čtivé knížky a rozhodně doporučuji přečíst, nudit se rozhodně nebudete :)

25.07.2015 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Knihu jsem přečetla před pár lety, díky ohlasům. A musím uznat že je to povedené dílo (až na nějaké zdlouhavé pasáže). Musím říct že kniha mě docela bavila a byla skutečně vtipná. Jen si nemyslím, že takovýhle podání píše muž :D

27.06.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Toto je velmi emotivní kafe. Už se k ní nikdy nevrátím, protože kdykoliv se jen o knize či filmu někdo zmíní chce se mi brečet. John green je opravdu genius. Rakovina je téma o sobě velmi smutné. Je to dokanalé skloubení lásky a smrti. Uvědomíte si že nic na světě není důležité jako láska, rodina a zdraví.

27.06.2015 5 z 5

Zahrada slibů a lží Zahrada slibů a lží Paula Brackston

Dalsi skvela kniha v teto uzasne serii. A jako vzdy musim vrele doporucit. V tomto dilu si uzijete zase paradni zapletku a vase srdce zaplesa, kdyz Xante o svem daru sdeli pravdu dalsim lidem. I diky tomu zacne dobrodruzstvi v minulosti s nove zasvecenou osobou.

V tomto dile nejak vice vnimam, jak nektere postavy nepusobi vubec verohodne a na svuj vek. Jsem rada, ze Liamova postava se hodne rozvinula a ukazala svuj potencional. Doufam, ze se bude v tomhle obledu pokracovat.

Kniha ma zase pomerne kratke kapitoly a cte se sama. Na konci je zase zvrat, ktery necekate :) tesim se na dalsi knizku

30.04.2024 4 z 5

Jelikoz miluji historicke romany, ktere jsou nejlepe podlozeny pribehem, ktery se skutecne stal, tak pro me kniha byla radist od tacatku az do konce. Kniha vypravi o osudu jedne divky, ktera byla provdana proti sve vuli. Velice silny, dojemny pribeh plny zvratu. Hodne se mi libila ta cast ve druhe svetove valce. V tu chvili mi prislo vypraveni velice usmevne. Na jedne strane zide a obycejny lid, ktery se vyhlazoval ve velkem a na druhe strane rodina Ledeckych s problemy s nedostatkem kvalitni kavy a jinych dovazenych surovin. To mi prislo vylozene snobske. Valka tam byla popisovana jako neco, co se jich nedotykalo. Coz pro me je dost nepochopitelne. Zajimavy pribeh a rozhodne doporucuji.

20.03.2024 5 z 5

Zajíček si moc rád čte Zajíček si moc rád čte Peter Bently

Krásná knížka pro nejmenší. Za mě opravdu krťounká. Krásné ilustrace. Příběh vypráví o kájovi co rád čte a snaží se přimět kamarády, aby to zkusili také s knížkou. Kniha popisuje, proč je čtení tak úžasné.

19.10.2023 4 z 5

Mořský jednorožec Mořský jednorožec Coral Ripley

Pekny dobrodruzny pribeh o zachrane morskeho sveta, ktery se prolina s tematikou ekologie a zachranou planety.

27.04.2023 3 z 5

Kompletní průvodce krystaly Kompletní průvodce krystaly Rachel Hancock

Kompletní průvodce pro začátečníky. Kniha se četla sama a dala mi jako začátečníkovi, který se o krystalech chtěl dozvědět více, strašně mnoho nových informací. Tudíž splnila moje očekávání. Dozvíte se co jsou krystaly, kde začít, jaký mají tvary , způsoby využití, základní info o čakrách, formace krystalů, léčebné vlastnosti krystalů, ukázky léčení pomocí krystalů a nakonec obsáhlé info o 100 krystalech. Pro všechny koho zajímají krystaly a rád by s nimi začal je to skvělá přírička.

09.03.2023 5 z 5

O líné holce O líné holce Emil Ludvík

Pekna knizka o male bordelarce uprimne jsem ji poridila kvůi mladsi dcerce, ktera obcas nechce uklizet. Misto toho, aby ji to motivovalo k uklidu, tak jsme se u knizky pekne pobavily

09.03.2023 5 z 5

Martinka - krátké příběhy na cestu do postýlky Martinka - krátké příběhy na cestu do postýlky Gilbert Delahaye

Nadherna kniha plna roztomilych pribehu Martinky. Uz ja jako dite pribehy Martinky milovala, tak bylo jasne, ze je budu cist i svym holcickam, ktere jsou nadsene. Knizka ma jedny z nejkrasnejsich ilustraci, ktere jsem videla. Je to skutecne uzasna detska kniha. A dovolim si tvrdit, ze jedna z nejlepsich.

30.12.2022 5 z 5

Malvínčiny Vánoce Malvínčiny Vánoce Kristína Mišovičová

Krasna knizka proste skvely objev letosniho roku. Knizka ma nadherny pribeh, kde se deti dozvi o mnoha vanocnich tradicich hravou a nenasilnou formou. Navic ma opravdu nadherne ilustrace. Cetli jsme ji cely advent, knize by urcite neublizilo pridat trochu kapitol, aby jich bylo 24. To by bylo skvele, holky po ni naprosto touzily kazdy vecer a touzily vedet co zase zazije Malvinka za dobrodruzstvi. Nicmene… vubec by neudkodilo trochu genderove vyvazenosti. Co se mi nelibilo je, ze holcickam podstrkuje predstavu, ze u maminek je bezne stat v kuchyni a o vsechny se starat a z tatinku dela nemehla, ktera nemaji rozum a rozbiji sane a ani je nedokazou spravit. Chvilkama jsem si rikala “wtf” ? Touzim, aby v knize byla realita, to ze muzi jsou vic nez mimina, ze umi byt sve zene partnerem, ze umi fungovat v kuchyni atd. Pro cloveka, ktery vyrostl v genderove vyvazene rodine je tohle celkem sok a skok do stredoveku.

30.12.2022 3 z 5

Kdo roste v lese Kdo roste v lese Kateryna Michalicyna

Krasny nenasilny pribeh se spoustu vedomosti o stromech. Zpetne musim rict, ze jak z ni budete nadseni, tak se Vam rychle z hlavy dostane. Nemit ctenarsky deni, tak nevim o cem byla a to jsme ji docetli pred cca 14 dny.

30.12.2022 3 z 5

Takova pekna , mila cetba pro mladsi rocniky. Mozna, kdybych ji cetla trochu drive uchvatila by me vic. Hezky se cetla. Pribeh nic moc. Sahla jsem po ni v knihovne, priste musim zkontrolovat kolikata kniha ze serie to je

26.11.2022 3 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Učebnice slouží jako marketingový nástroj k prodeji kurzu. Úplně zbytečná koupě. Paní Dočekalová je odbornice o to žádná, ale tato kniha je zbytečná investice. Doporučuji spíše kurz nebo sáhnout po jiném autorovi.

30.10.2022 2 z 5

Vaše rodinná kronika krok za krokem Vaše rodinná kronika krok za krokem Lenka Peremská

Skvele voditko jak takova kronika muze vypadat. Pro me zatim nesktualni. Ale jsem rada, ze jsem knihu poridila. Vhodna pro kazdeho rodopisce.

21.09.2022 5 z 5

Úvod do genealogie Úvod do genealogie Kristoslav Řičař

Skvela kniha pro zacatecniky, je uz dost stara, tak nektere informace jsou zastarale, ale jinak bohate vystaci.

11.09.2022 4 z 5

Medvídek Míša a cesta kolem světa Medvídek Míša a cesta kolem světa Katja Reider

Krásná milá knížka. Pribeh se toci kolem maleho Misi (velkeho jedlika), ktery nedostane dalsi mnamku od maminky a urazi se a utece do sveta. Cestou potka pratele a zazivaji dobrodruzstvi. Nakonec zjisti, ze doma je doma. Knizka je vhodna pro nejmensi a ma i pekna velka pismena pro deti co se uci cist. Malo textu, hodne obrazku.

01.04.2022 5 z 5