martina1199 martina1199 komentáře u knih

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Pokud máte chuť na vynikající českou postapo sérii, sáhněte po Městech od Kristýny Sněgoňové. I poslední díl přináší pořádnou dávku krvavé akce, drsných útrap a mrazivých situací. Je také plný zoufalé touhy po záchraně světa. A nechybí ani kus naděje, protože bez ní by bylo vše ztraceno.

23.11.2022 4 z 5

Bouřný úsvit Bouřný úsvit Zuzana Hartmanová

Tolik jsem se na vyvrcholení celé série těšila, že to možná byla chyba, jelikož po dočtení posledního řádku, posledního písmene, mě napadlo jediné - to je jako všechno? Konec?

Bouřný úsvit se mi líbil a pokračování všech zajímavých linek mě potěšilo. Pomalejší tempo vyprávění mi zpočátku přišlo jako fajn způsob, jak se znovu ponořit do světa Leru a osudů mých oblíbených hrdinů. Za polovinou knihy mě začalo trochu znepokojovat, říkala jsem si, jak se chce tímto způsobem autorka dostat k velkému finále, které jsem po ději předchozích dvou dílů nedočkavě vyhlížela. No a pak jsem to konečně zjistila, a byla upřímně trochu zklamaná, protože nic takového se nekonalo. Epilog jako stručné zkratkovité shrnutí ve filmu ve stylu "několik měsíců po", osud Atshušiho na jeden odstavec... Myslím, že by příběhu slušely stránky navíc, nebo třeba rovnou další díl. Co s Lerem bude? Čekala jsem prostě něco jiného, a mé očekávání se nesetkalo s autorčiným záměrem.
I tak se ale těším, s čím novým Zuzana Hartmanová přijde příště :-)

02.11.2022 3 z 5

Vlk Vlk J. R. Ward (p)

Pokud milujete Bratrstvo a navazující série, tak přesně víte, co dostanete, když sáhnete po dalším příběhu z tohoto světa. A pokaždé se na to těšíte Za Rio, Blázince a moji nejoblíbenější trojici bratrů Vishouse, Rhage a Butche️ ⭐⭐⭐⭐

26.08.2022 3 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Líbilo se mi to, ale na hlavní části je docela poznat, že je to rozjezd série. Hodně zůstalo nevysvětleno. Ovšem slušně překvapení v tom, kde je "hlavním vlkem" a velmi šikovné propojení s mou oblíbenou ženskou postavou ze světa Bratrstva černé dýky :-) Rozhodně jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, jak ve vlčí, tak i upíří části :-)

04.06.2022 4 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Bylo to super. Děj nabitý akcí, bitvami nejen na souši, ale i na moři, a rozluštěná záhada Tygra a Vlka :-D Hrozně moc mě bavil opat Chrámu kopí, hlavně jeho způsob vyjadřování :-D Některé rány byly zaceleny, jiné zůstaly. A ten závěr - je to opravdu konec?

28.01.2022 4 z 5

Hříšník Hříšník J. R. Ward (p)

Stejně jsou Butch a Vishouse nejlepší :-) Struktura příběhu, vzorce vztahů, chemie mezi jednotlivými postavami - vše funguje jako vždy, a nepřináší nic moc nového, což ovšem není výtka. Je to to, co na tomto světě a těchto upírech totiž máme tolik rádi :-) Jedna novinka se tu ovšem objeví a je to velká věc, prozrazovat nebudu, ale asi se máme my i členové bratrstva včetně Bastardů na co těšit :-D

12.07.2021 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Skvěle vystavěný kriminální příběh s mysteriózními prvky. Od začátku do konce jsem byla napnutá a téměř bez dechu jsem sledovala Aidenovo pátrání. A držela jemu i Anně palce :-) Doporučuji :-)

01.06.2021 4 z 5

Půl války Půl války Joe Abercrombie

Tak tohle bylo hodně dobré zakončení celé série. Drsné, plné intrik a překvapivých zvratů. Jarvi opravdu exceluje, ať už stojí na světle, nebo ve stínu. Chápala jsem jeho pletichy a volby, které po cestě k svému cíli učinil. Líbila se mi polemika nad tím, co je větší dobro a menší zlo, ovšem zamrzel mě osud jedné z mých oblíbených postav. Rozepisovat se nebudu, nechci vypouštět spoilery. Ovšem autor má za to u mě vroubek :-D

13.05.2021 4 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Příběh o první ženě - detektivovi vyprávějící o skutečné Kate Warne, pracující od poloviny 19.století v Pinkertonově detektivní agentuře, zněl jako báječný námět na dobrodružnou četbu o odvážné, silné a průkopnické ženě. Kate opravdu zaslouží obdiv za to, co dokázala ve své době jako vyšetřovatelka, za občanské války jako špionka, a také jako zakladatelka skupiny ženských detektivů v agentuře, ovšem styl vyprávění mi nesedl. Pořád jsem čekala, kdy už přijde to vzrušení z četby, zadržování dechu při napínavých scénách, ale ničeho takového jsem se nedočkala. Děj plynul, scény a popisy míjely, a mé rozčarování rostlo. Námět byl velmi zajímavý a myslím, že měl opravdu potenciál, ovšem forma a styl mě zklamaly. Byla jsem ráda, když jsem knihu dočetla a vím, že znovu po ní určitě nesáhnu.

19.02.2021 2 z 5

Krev říše Krev říše Brian McClellan

Krev říše - závěrečný díl série Bohové krve a prachu - byl prostě dokonalý. Všechny hlavní vyprávěné linie Vlořina, Michelova a Benova byly stejně vyrovnané, stejně zajímavé, plné akce a zvratů. Fandila jsem jim, bála se o jejich životy a hltala stránku za stránku. Teď na konci jsem naprosto spokojená a naprosto nešťastná, že už to skončilo :-( Ještě že knihy vlastním a můžu po nich kdykoli znovu sáhnout, protože na to určitě dojde :-)

31.01.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Pokud máte chuť na pořádnou dávku romantiky, okořeněnou prostředím New Orleansu, lehkou inspirací Fantomem opery, a také záhadným prokletím z doby před vypuknutím občanské války, sáhněte určitě po této knize. Sběratel přání je lehkým, oddechovým čtením, a pokud od něj nečekáte nic jiného, budete jistě spokojeni :-)

28.12.2020 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Tohle bylo boží! Vysokoškolské prostředí, okultismus, magie i návštěvníci zpoza Závojů, záhadná úmrtí a skvělá hlavní hrdinka :-) Bylo to napínavé až do konce, nedokázala jsem knihu odložit a četla až do pozdního večera, či spíše brzkého rána :-) A ten konec!

22.12.2020 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Další skvělý román z pera této autorky. Tentokrát nás zavede do frankistického Španělska 50.let, kde je nejlepší mlčet a nevyčnívat z řady, zvláště pokud vaši rodiče patřili za občanské války k republikánům. Autorka staví do kontrastu život plný bídy, těžké práce a nenaplněných snů rodiny pokojské Any, jejíž rodiče byly zahubeni Frankovým režimem, a texaského mladíka Daniela, jehož otec přijel do Španělska kvůli obchodům s ropou. Ten rozpor je drsný a ostrý, plný ukradených životů, umí ale odhalit i krásu, vnitřní sílu a trpělivé odhodlání těch, co pod jhem Frankova režimu přišli o svou svobodu, práva a často i důstojnost. Rozhodně doporučuji.

10.11.2020 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tak tohle bylo super :-) Monstrózní záhada, prostředí podivné vesnice plné podivných, pověrčivých vesničanů, všudypřítomný plíživý strach a zhmotňující se hrůza, skvěle zpracovaná inspirace slovanskou mytologií a tradicemi. Jsou pověry opravdu jen povídačkami našich předků? A co když ne?

07.10.2020 4 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Nebylo to špatné - v rámci všech knih ze série Bratrstva černé dýky. Autorka se drží v obou povídkách svého osvědčeného "modu operandi", takže dostanete vše, co máte na jejích příbězích rádi, ale... přišlo mi to v obou případech hodně uspěchané v ději a ploché v motivech některých postav.

30.08.2020 3 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Tedy to bylo stránek, ovšem stálo to za to, každá z nich. Tento díl je plný akce, válečné vřavy. Prostor získávají i původně jen vedlejší postavy a to velmi výrazný. Je to opravdu bichle, ale bavilo mě to a rozhodně navnadilo na další díl :-)

25.08.2020 4 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Tohle se povedlo :-) Myslím, že mám po Lacey od S. Bolton další oblíbenou vyšetřovatelku. Roxana se mi dost zamlouvá :-)

07.08.2020 4 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Líbily se mi autorčiny romány Krev pro Rusalku a Zřídla, takže jsem po její další knize sáhla, i když sci-fi moc nečtu. A bylo to fajn. Dosti apokalyptické, krvavé a hodně bezútěšné - přiznám se ale, že tak to mám ráda - zároveň ale zajímavé a čtivé.

24.07.2020 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Mám moc ráda pohádku Kráska a zvíře, a stejně tak i její různá knižní převyprávění. Toto se opravdu povedlo:-) Líbilo se mi zasazení děje do středověké Rusi, podbarvení příběhu téměř nekonečnou zimou a podtržení atmosféry vyprávěním ruských pohádek. Ústřední postavy byly hezky vykreslené, i jejich proměnlivý vztah. Autorka hlavní zápletku chytře vylepšila další známou pohádkou, a jako správnou vyprávěnku zakončila i ponaučením :-)
Cituji ( str.252, e-kniha): "Když knihu věnuji sama sobě, věnuji ji zároveň vám. Mužům, ženám, mladým, starým. Jestli čtete tuto knihu, pak jste tím dítětem, které čte při baterce a sní o jiných světech. Nebojte se jí, té uvnitř ukryté Krásky, ani jejích snů. Ona je vy, já, ona je magie. Není nic takového jako žít šťastně až do smrti. je jenom život. Je na nás, aby byl šťastný."

09.06.2020 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Četla jsem už první vydání tohoto příběhu, bylo to někdy před sedmi lety. Je to už dlouho, takže nedokážu obě verze porovnat do detailu. Příběhu zůstalo to, co mě bavilo už dříve - záhadný Liam a skvělá postava čarodějky Mikayly. Zůstaly však i věci, co mě moc nebraly už tehdy, a působily na mně podobně i s časovým odstupem. Především postavy přitažlivých sexy lovců a náznak milostného trojúhelníku (i když ve vztahu k druhému mladému muži jde spíš o nevybouřenou sexualitu hlavní hrdinky). Taky se to celé hodně točí právě kolem vztahů mezi jednotlivými postavami místo toho, abychom se víc dozvěděli o proroctví, roli Spasitelky aj. Docela by mě zajímalo, proč si "bohové" vybrali za Spasitelku naprosto nezkušenou a nepřipravenou holku, když mohli oživit třeba některého z mrtvých lovců nebo jiných borců, kteří už prošli tréninkem a mohli se rovnou pustit do práce? Čekala jsem prostě trochu více urban fantasy, a dostala opět spíš paranoramal romanci. Což nemyslím jako urážku. Je vidět, že autorka umí vyprávět, jelikož se to čte dobře, některé momenty jsou opravdu vtipné. Kniha je koncipována jako první díl série, takže předpokládám, že autorka více prozradí v dalších dílech. Třeba v nich Alex trochu víc dospěje a stejně tak příběh.

06.06.2020 2 z 5