martineden martineden komentáře u knih

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Není to vůbec špatné čtení, napínavé, dojemné, srdcervoucí. Ale asi jsem už toho z válečného období četla moc, i když prostředí cirkusu mě v této knize velmi zaujalo.

07.01.2022 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Sladkobolný příběh z atraktivního prostředí New Yorku. Čekala jsem něco úplně jiného, ale velmi mě kniha zasáhla.

31.12.2021 4 z 5

Takový prima věk Takový prima věk Kiley Reid

Kniha mi neskutečně sedla. Úplně mě pohltila. Někdy je prostě těch (dobrých) úmyslů příliš...

28.12.2021 5 z 5

Mimochodem Mimochodem Woody Allen (p)

Posloucháno na ČR, ale mám i knihu, už se na ni těším. Woodyho filmy miluju, jeho humor také. Líbí se mi i literární styl.

27.12.2021 5 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Přenádherná záležitost!

25.12.2021

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

To bylo takové knižní pohlazení. Ale ten konec mi přišel useknutý, škoda. Knihu určitě doporučuji.

21.12.2021 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Skvělý příběh, moc mě bavil styl psaní autorky a hlavní postavy, hlavně Frances. Škoda těch několika posledních stránek, přišly mi jak, kdyby autorce někdo přikázal přepsat konec, aby se to dobře prodalo Hollywoodu. Ale knihu rozhodně doporučuju.

16.12.2021 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

To byla dobrá jízda! K plnému počtu hvězd mi bránil useknutý konec, ale knihu určitě doporučím.

07.12.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Hned bych jela do Kodaně! Už dlouho mě láká a tato kniha je takové milé pozvání na cestu. Ale ten popis milostného života hlavní hrdinky, to mi přišlo jako z Bravíčka.

02.12.2021 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Miluju tu knihu.

30.11.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Na začátku mě kniha bavila, pak už se trochu motala v kruhu, myslím, že si trochu hrála na Sex ve městě po česku, ať už odvážnými scénami, večírky, pitím vína a lovením pana Božského. Akorát asi není jasné, pro jakou formu textu se tedy nakonec autorka rozhodla. Zda pro sociální román matky samoživitelky, chudé herečky z oblasti, kterou spolklo velké město, holku odvedle s bájo kámoškama, nebo femme fatale filmového průmyslu. A to je asi problém, že mi prostě ta hlavní hrdinka není sympatická. A ta obálka knihy je odporná.

29.11.2021 2 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Čekala jsem romantiku, slaďárnu, ale taky humor, ironii, nadhled a také knihomolství hlavní postavy. Bohužel z toho výčtu se dostavila jen ta slaďárna a to ještě tak nějak málo. Vrchovatě se ale dostavilo sloveso bručet, případně mručet, hlavní hrdinové snad nedělali ani nic jiného.

25.11.2021 2 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

České a polské dějiny - to je téma, které mě hodně baví, a proto nemohu hodnotit jinak než plným počtem. Vřele doporučuji.

23.11.2021 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Skvělé, skvělé... skvělé!

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Jedna z nejoblíbenějších knih vůbec.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Četla jsem už před lety a pořád vzpomínám, jak mě kniha bavila. Možná je to tím, že ty moc alternativní bioženy nemusím, nic se nemá přehánět. Myslím, že autor šel hodně s kůží na trh, ale tu svou manželku si prostě nevybral dobře, jen nechápu, čemu se pořád diví.

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Myslím, že po Svaté hlavě je tu další autorčina povedená kniha. Autentický popis život jedný dospívající holky, br, to teda sedlo.

19.11.2021 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

To tedy byl nářez! Čekala jsem nějakou ženskou literaturu, ale tohle mě překvapilo. Škoda, že kniha nebyla tak o 50 stránek kratší, už se to táhlo pomalu. A ten konec, jak všichni provedou sebekritiku, nevim nevim... přesto ale fakt dobré téma.

17.11.2021 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Svižná kriminálka z českého prostředí, brutalitou si ale nezadá se severskými krimi. Nechybí dvojice vyšetřovatelů - trochu klišé - ona sexy žena s démony z minulosti, on - sympatický mladý vyšetřovatel, který právě nastoupil jako nová posila. Ale jo, dá se.

15.11.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Romantika jako blázen a zároveň pozvánka na Island. Ale těch klišé u popisů milostných scén... To by snad i Stanislav Rudolf popsal líp.

10.11.2021 3 z 5