martineden martineden komentáře u knih

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Je to román? Je to detektivka? Už ani pořádně nevím, ale ta hlavní postava mě prostě iritovala .

22.04.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Baladický, teskný, srdcervoucí příběh osamělé dívky. Na začátku příběhu jsem byla nadšená, říkala jsem si, jasná pětka! Ty popisy přírody, atmosféra nádherné divočiny... Je to až didaktické v dobrém slova smyslu. A možná to lze nazvat ekologickým románem. Té přírody tam mohlo být i více, příběh dívky a její sexualita mě fakt přestávaly bavit. Taková trochu Divá Bára Boženy Němcové. Asi jsem měla velká očekávání. Ale nakonec vlastně, proč ne? Knihu doporučuji.

21.04.2021 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Mám celou sérii moc ráda, výborné hlavní postavy vyšetřovatelů.

20.04.2021 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Kafkův Proces je pro mě jakási bible pocitů člověka 20.století. Ano, není to snadné čtení, ale co je snadně?

16.04.2021

Pan učitel Pan učitel Božena Němcová

Jak psal uživatel Pavelpi níže, téma povídky je hodně aktuální.
Myslím, že chodit do školy, potkat se s opravdou učitelskou osobností, to je víc než vyhrát ve Sportce. Ta Božena prostě uměla.

16.04.2021 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Výborná česká próza, navíc na třeskuté téma adopce.

14.04.2021 4 z 5

Magor dětem Magor dětem Ivan Martin Jirous

Magor mě baví tou křehkostí poezie, kterou na první pohled nevyzařuje. Jak se často mýlíme, když odhadujeme člověka jen podle bulváru.

14.04.2021 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

To je tak krásně napsané, ale vždycky brečím. Slavík a růže, Šťastný princ.. krása, krása, krása.

14.04.2021 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Je vůbec nějaká kniha od Remarqua špatná? Nevzpomínám si... I tato je skvělá.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Toto je pro mě odpočinková kniha se vším všudy. Napínavá, trochu přitažená za vlasy, ale fajn. A jako velké plus vidím motiv umění, člověk má hned chuť studovat dějiny umění.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Strašně jsem se bála. Možná je to i tím, Slovensko a Tribeč jsou tak blízko.

13.04.2021

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Skvělá povídka o pokrytectví, pseudomorálce a zbabělosti. A o tom, že největší charakter široko daleko je prostitutka.

Moje zlatá řemesla Moje zlatá řemesla Ivan Klíma

Ivan Klíma přežil dětství v Terezíně, přežil i dobu totality. Povídky tedy psát umí, určitě doporučuji,

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Tento velký příběh určitě doporučuji, autor umí psát.

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Básník v báglu, to je opravdu Mácha! Myslím, že je to výborný nápad, jak poutavě přiblížit osobnost tohoto básníka nejen mládežníkům, ale zajímavosti najdou i znalí básníkova díla. Nechat promlouvat Máchu skrze současný příběh, bravo!

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Když je básník i zpěvákem, je to geniální souhra. A když ty texty mají duši a básník charisma, je to Karel Kryl. Nadčasové dílo!

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

(SPOILER) Napínavý příběh to je, což o to. Hlavní postava Kate se mi vůbec nelíbila, jejímu přerodu od běžné slípky v hustou mstitelku jsem nevěřila. Škoda, že kniha není tak o 100 stránek kratší, prospělo by to.

11.04.2021 3 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Vladimír Boudník je můj oblilbený umělec a Bohumil Hrabal je můj oblíbený umělec. Co víc si přát?

Johana Johana Pavla Horáková

Nápad dobrý, ale příběh banální. Trochu škoda papíru.

11.04.2021 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Opět velmi čtivý a návykový Bryndza. Ale tento díl mi přišel o chlup slabší než ostatní. Přesto pořád dobrá kvalita.

11.04.2021 4 z 5