micha-ella micha-ella komentáře u knih

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Po přečtení knížky Paměť mojí babičce jsem byla nadšená, Stanice Tajga se mi taky velmi líbila, ale tohle? Já bych to nazvala Pornožvanění.

02.09.2017 2 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Od Fieldingové jsem četla hodně knížek, tahle je nejlepší!

01.09.2017 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

U tohoto románu jsem si vysloveně užila klasický styl minulého času a normálně postupujícího děje. Přímo pohodové čtení! Hodně mi totiž vadí současná móda psaní v přítomném čase a obvykle i komplikované zpřehazování dějových rovin. Plantážníkova žena je příběh plný zajímavých zápletek a barvitých popisů, připomínal mi román Mrtvá a živá - a pak jsem se tady dočetla, že nejen mně.

21.08.2017 4 z 5

Solar Solar Ian McEwan

Tento McEwan, jak mám jeho knížky ráda, mě moc nebavil. Příliš rozvleklé, příliš vědecké...

09.07.2017

Další báječný rok Další báječný rok Michal Viewegh

Pan Viewegh se předvedl. Páni, to je snobský ubožák!

05.07.2017 1 z 5

Na cestě do sousední dimenze Na cestě do sousední dimenze Clemens Kuby

Mám velmi silnou intuici a přitom jsem realista. O obsahu této knihy jsem hodně pochybovala, protože vše, co autor ve svém životě údajně vyřešil svým vlastním duševním působením, by se mohlo přihodit náhodným štěstím. Zázraky jsou obvykle po přísném zkoumání vysvětlitelné. A navíc - ve vyprávění jsem našla několik věcných chyb, které pro mne byly důkazem, že si leccos vymyslel. Každopádně by se mi moc líbilo, kdyby se životy opakovaly...

27.06.2017 1 z 5

Iveto, sbohem... Iveto, sbohem... Zlata Golda Dvořáková

Chudák Iveta, všichni se na ní popásli. Horší než Blesk!

23.06.2017 1 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Neuvěřitelné výlevy!

23.06.2017

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Četla jsem to jako příběh rodiny s duševně nemocnou starší dcerou, která má tu mladší ve svém vleku. Milující rodiče ze zoufalství dělají co mohou. Ale protože jsem přeskakovala blog (tento styl prostě nesnáším), možná mi unikla podstata.

17.03.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Příběh má zajímavou zápletku, postavy se dobře pamatují, ale přesto jsem se v nich i v těch ,,knihách v knize" trochu ztrácela a tím mi to vůbec nepřišlo napínavé. Zvraty v myšlení kvůli důkazům se u jednotlivých aktérů dají pochopit, ale náhlá změna tak zásadního postoje toho starého pána na konci je podivná.

20.02.2017 3 z 5

Hlubina Hlubina Nick Cutter

U čtvrté části jsem knihu znechuceně odložila. Autor se vyžívá v líčení hnusu. Začátek se mi zdál zajímavý, námětem i slohem, ale pak je to snůška ošklivostí a nuceného hororu.

05.02.2017 2 z 5

Žiju bez dětí Žiju bez dětí Martina Hynková Vrbová

Mám ráda knihy rozhovorů, ale tahle mi zrovna nesedla. Polovina příběhů je o ženách, které jsou psychicky trochu ujeté (nebo jak to nazvat), což tématu rozhodně neprospělo.
Jedna z žen o mateřství říká: ... je "vlastně to nejhorší, co člověka může potkat. Je to, jako když vláčíte kládu"... Já naopak říkám, že moje děti jsou to nejlepší, co se mi v životě povedlo a proto jsem většině důvodů, proč děti nemají, neporozuměla.
Komentáře o knize čtu zásadně až po přečtení celé knížky a tady už bych připomínky a kritiku jen opakovala.

04.10.2024 2 z 5

Tajemný host Tajemný host Nita Prose

Do čtení tohoto pokračování Pokojské jsem se dost nutila, Molly už mě prostě nebavila. Někdy je lepší si druhý díl rozmyslet a napsat něco úplně jiného.

03.10.2024 3 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

3,5 až 4. Mám v poslední době u většiny čtených knížek problém: až do poloviny příběhu jsem nadšená, líbí se mi styl i děj, a druhá polovina knihy mi připadá, jako by jí psal někdo jiný, nutí mě přeskakovat celé pasáže, naštve mě i konec. Název knížky to sic napovídal, psychologicky výborné, ale přece jen jsem čekala něco jiného.

13.09.2024 4 z 5

Jiskra Jiskra Linda Boström Knausgård

Nevím, proč mě přitahují příběhy lidí s duševními chorobami, záhady jinak fungujících mozků, odchylky v lidské psychice. Obvykle je to upřímný a sebekritický popis osobního života, tady přes ataky choroby velmi inteligentní. A moc se mi líbil vztah autorky k dětem. Knížku jsem přečetla jako bych pila víno, ačkoliv jsem abstinent.

10.09.2024 5 z 5

Šepoty Šepoty Ashley Audrain

Autorčina předchozí knížka Druhá tvář mě ohromila, proto jsem se na Šepoty těšila. Z počátku se mi pletly postavy, i kdo ke komu patří, čtyři rodiny jsou na mě prostě moc. Psychologie a problémy těch žen šly tak nějak úplně mimo mě, každý ten rodinný příběh mi připadal roztrhaný, tohle střídání kapitol nemám ráda. Zklamalo mě to.
"Lidé bývají málokdy takoví, jak se navenek jeví."
"Někdy však ty nejhorší věci dělají ti dobří."

27.08.2024 3 z 5

Cizí žena v mém domě Cizí žena v mém domě Sara O'Leary

Duchařiny nemám ráda. Ale tahle měla zvláštní formu, docela mě zaujala. Připomněla mi starý televizní seriál Randal a Hopkirk (jestli to píšu správně), thrillerem bych to nenazvala.

15.08.2024 3 z 5

Moje sestra lže Moje sestra lže Bradeigh Godfrey

První část knížky mě bavila, ale pak se děj tak zpomalil, že už jsem začala přeskakovat odstavce opakovaných úvah, vzpomínek na dětství a různých diagnóz, pro mne to vůbec nebylo napínavé, spíš rozvleklé.

11.08.2024 3 z 5

Kam se poděla Kam se poděla Amber Garza

Je to takový románek s dobrou psychologií, odpočinkový, bez krve, líbil se mi. Jsou tam přepísknutá místa (noční prohledávání domu), opakování (jak co voní, jak je co cítit), ale styl psaní mi vyhovoval, jen jsem si zas chronologicky seřadila kapitoly, na to už jsem si zvykla. Někoho zklamal závěr, za mne byl výborně propracovaný, logický, odpovídal povahám postav. Čtení na dovolenou.

21.07.2024 4 z 5

Nebezpečný pacient Nebezpečný pacient Esther Verhoef Verhallen

Nebavilo mě to, nedočetla jsem. Knížka s dramatickým začátkem psaná převážně v přítomném času mě odradí už tímto stylem, je to protivná současná autorská móda. Taky nebylo jisté, která postava příběhu se zrovna vyjadřuje, všechno v ich- formě, pokoušela jsem se udržet v ději až do strany 100 - a dost.

17.06.2024 2 z 5