micha-ella micha-ella komentáře u knih

Zpívá, zpívá, každý pták Zpívá, zpívá, každý pták Evie Wyld

Nelíbilo. Prostředí samá špína, zdůrazňování ošklivostí, hrubý vulgární slovník a postavy, mezi kterými jsem nechtěla setrvat ani v knížce z papíru, takže jsem ten příběh nedočetla. Možná, že je to moje chyba a nakonec by se mi to líbilo?

25.09.2017 1 z 5

Jak se dělá chlapec Jak se dělá chlapec Ludvík Vaculík

Vaculík umí psát. Ale chudák Madla!

25.09.2017 4 z 5

Bůh je, já jsem ho potkal - Je jiný svět Bůh je, já jsem ho potkal - Je jiný svět André Frossard

Tohle bezvěrce trochu zviklá.

25.09.2017

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Docela trefné napodobeniny a hlavně se Viewegh chlubí jen tím, že umí psát, což je ještě přijatelné. V jiných knížkách jde totiž především o to, jak je bohatý, jaká pije drahá vína, v jakých autech jezdí a jaké značkové hadry si obléká. A jak mu ti kritici ubližují!

25.09.2017

Zpověď Maxe Tivoliho Zpověď Maxe Tivoliho Andrew Sean Greer

Skvělý námět, náramný sloh.

22.09.2017 5 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Nevím, jestli mám nárok hodnotit knížku, kterou jsem přečetla jen do jedné třetiny a pak odložila. Nudilo mě to. Osudy se mi nelíbily, takového chlapa bych nechtěla ani za nic a hlavně - promiskuita a pak taková zázračná proměna - to není příliš pravděpodobné. Možná jsem se měla přinutit číst i další část, ale mě čtení musí bavit a ne se do něj nutit. Tři hvězdy za pěkný styl.

18.09.2017 3 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Už jednou napsaný komentář někdo smazal?
Čtenářka DominaCZ děkuje za pochopení. Mně tedy ne, já jí nechápu. Proč plive tolik vulgární zloby na nás, kterým se knížka Bůh maličkostí líbila? Možná by se to dalo vysvětlit kontrastem mezi jazykem DominyCZ a bohatým jazykem a stylem autorky této knihy...
Mně se při čtení toho zajímavého příběhu z Indie vracely pocity z mého dětství, jednotlivé postavy, věci a děje jsem přímo viděla. Krásné příměry, trefné výrazy, poetika i syrovost. Nechválím všechno, některé pasáže se mi zdály až příliš rozvleklé a například mě trochu znechutily celé dvě stránky popisu čurání na záchodě. A samozřejmě - překlepy a hrubky každé pěkné knížce škodí.

12.09.2017 4 z 5

Víc než další den Víc než další den Joan Didion

Silné, vážné, smutné.

02.09.2017 4 z 5

Bludné kruhy Bludné kruhy Wally Lamb

Jeden z nejlepších příběhů, který jsem kdy četla! Skvělé! Doporučuji.

10.08.2017 5 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Výborný námět. Nepříjemné dialogy.

10.08.2017 4 z 5

Cirkus Les Mémoires Cirkus Les Mémoires Petra Hůlová

Stejný názor jako asam. Jako by to nebyla Hůlová.

08.08.2017 2 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

První část knihy je hodně zdlouhavá. Na pochopení povahových vlastností těch dvou žen by stačilo mnohem méně kapitol. Zbytečně moc řečí, psychologických úvah, opakování dojmů... Ve druhé části je to konečně trošku napínavé, ale nakonec, když si má čtenář vybrat ze dvou variant vyústění příběhu, jsou obě varianty nepravděpodobné.

22.07.2017 3 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Příběh tupé blbky.

16.07.2017

Čaroděj Čaroděj Vladimir Nabokov

Esence Lolity.

12.07.2017 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Hodně nepravděpodobné, ačkoliv je to autobiografická kniha. Asi jsou některé pasáže přibarvené, přesto je to děsivý osud.

09.07.2017 4 z 5

Moře Moře John Banville

Skvělý sloh, pomalý příběh.

09.07.2017 3 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Úžasné. Britský spisovatel opět zasadil svůj příběh k nám, velmi se mi to po Skleněném pokoji líbilo.

29.06.2017 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Tak v této knížce je autor nejen tradičně chlubivý tím, kolik má peněz, majetku, značkových věcí, drahých vín, lahůdek... ale je i protivně ufňukaný. Sebeláska a sebelítost. Komu tohle může být sympatické? Nakonec mu čtenář tu srdeční příhodu přeje...

12.06.2017 1 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Docela se mi to líbilo, ale vadil mi styl psaní v přítomném čase - ta hrozná móda!!

06.06.2017 2 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder