mila2411 mila2411 komentáře u knih

Hřích náš každodenní Hřích náš každodenní Dominik Dán

DD na posedmé. Další drsné vyprávění z Bratislavy. Vše opět pěkně čtivé. Když se zlo děje dětem, nemám to rád, bohužel v knížkách s to děje tak jako v životě. Jinak opět uvěřitelné, poutavé vyprávění.

25.06.2024 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

HH č. 9. Další HH na 100%. Pan Nesbø prostě umí a servíruje nám to co tolik chceme. Za mě jedna z NEJ... knih série. Parádní severské s krimi se vším všudy a možná i něčím trošku navíc!

17.06.2024 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

I na popáté jede Harry na plný výkon. Vraždy, krev, napětí a na konec... je všechno zase tak nějak jinak. Pěkné, těším se na další díly.

17.06.2024 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

ANO, v knize je vše co má v dobré severské krimi být: zajímavá hlavní hrdinka (policistka s temnou minulostí), její talentovaný kolega (který to taky nemá v životě vůbec jednoduché) a hlavní záporák (dlouho nejasný, překvapivý, drsný). A samozřejmě VRAŽDY, hodně vražd (tady ještě o to horší, že obětmi jsou děti...). Přes to všechno mě knížka na záčátku, v polovině, ale ani na konci prostě NECHYTLA. To co dokáže Nesbø nebo Keplerovi od desáté stránky každé knihy pan Bjørk tak nějak neumí. NE, nebylo to vůbec špatné, ale stejně jako u Yrsy Sigurðardóttir bude pro mě první přečtená knížka od autora i ta poslední.

20.05.2024 3 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Další "Dánovka", další audiokniha ve slovenštině a nemůžu opět napsat NIC špatného. Děj opět originální, průběh a styl vyprávění trošku jiný něž před tím. Znovu mě to moc bavilo a těším se na další a další díly.

24.04.2024 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

No, čekal jsem drsnou severskou krimi a dočkal jsem se drsné severské krimi. Hlavní představitelka Freyja nebyla láska na první pohled. Policejní vyšetřovatel Huldar je unylý oprcálek, který působí poněkud neschopně. Dějem, atmosférou, vykreslením postav a očekávaně nečekaným závěrem to prostě na Nesbø, Keplera nebo Adler-Olsena nemá. Pro mě asi první a poslední Yrsa Sigurðardóttir.

02.04.2024 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Načteno coby synova povinná četba (sloh na hodinu Čj). Nutno uznati, že i po xXx letech to jako originální český krimi horor funguje neuvěřitelně dobře. "Domácí zabíjačka" jak z "Kriminálky Anděl", osudem a hlavně rodiči poničená hrdinka, chudák Vávra v tom lítá tak trochu nevinně. Klasika, bylo to fajn.

13.03.2024 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Přečteno hlavně kvůli "Vykoupení z věznice Shawshank", ale i zbývající povídky nezklamaly. "Vykoupení" je při čtení stejně uhrančivé jako ve filmu: je to o NADĚJI, lidství, utrpení a ten konec... paráda.

17.01.2024 5 z 5

V rámci doplňování chybějících KPK (kultovní přečtené knihy) jsem se dostal i sem... inu, ANO, líbilo se, "přečteno" jako audiokniha s vynikajícím Martinem Myšičkou (minimálně jedna * navíc jen za něj), rozhodně ani chvilku nenudilo, ALE pár věcí hlavně hodně zmatený závěr mě trošku zklamalo. Zkusím dát ještě, také neviděný, film.

18.12.2023 4 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Když odečtu nezbytnou várku ideologie a raději ani nemyslím proti komu byli tehdejší pohraničníci nuceni bojovat, je to čtivá a dobrá česká detektivka. Dýchá z ní chlad šumavských slatí. Oproti filmu tam toho moc navíc není.

11.11.2023 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Za mě nádherná, dokonalá a výborná kniha. Skvělý příběh dvou lidí od dětství, osudová rozhodnutí, spousty nečekaných událostí... výborně odvyprávěný příběh!

09.11.2023 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Pěkné. Záměrně dáno jako audio s vynikající Bárou Herzánovou. První díl více pobavil, tohle je vážnější, více na zamyšlení...

08.11.2023 4 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Asi takhle: dobrá knížka, hroznej film a nakonec výborná audiokniha (rozhlasová hra). Námět výborný, možná né úplně využitý...

05.11.2023 4 z 5

No, čekal jsem více. Nejvíce zaujala úvodní povídka v níž ta legendární věta z názvu knihy zazní. Jinak docela nuda...

05.11.2023 3 z 5

Zatím dobrý: Mašínovi a největší příběh studené války Zatím dobrý: Mašínovi a největší příběh studené války Jan Novák

Výborná kniha. Poutavě, reálně a čtivě napsané. Přípěh mě zajímal už dlouho před tím, neznal jsem detaily, souvislosti, tohle mi dalo na vše odpovědi...

05.11.2023 5 z 5

Gustáv Husák Gustáv Husák Michal Macháček

GH vysel po celou dobu mého základního vzdělávání nad stolem učitelů. Takže jsme toho spolu vlastně tak nějak nepřímo dost prožili. Upřímně, spíše jsem ho vždy tak nějak litoval: v osmdesátých letech už zrovna v kondici nebyl... knížka zajímavá, osud GH není rozhodně černobílý. Že si dokázal i po uvěznění zachovat komunistickou víru NECHÁPU.

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Koupeno synovi, pěkné čtení, takový Rychlé šípy moderně a jinak napsané.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Za mě po "Mlocích" asi NEJ Čapek. Strhující čtení, v té době to musela být BOMBA.

05.11.2023 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Jako audiokniha (Čermák, Frejová) neskutečná lahůdka pro uši a mozek. Od začátku do konce chytne a nepustí... Rudiš trošku jinak, ale zatraceně dobře!

02.11.2023 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Hrozně. Strašně. Neskutečně moc se mi to líbilo!!! Nejdříve jako kniha, pak později i jako audio načtené autorem a výbornými herečkami (Kolářová, Šafránková). Za mě geniální dílo, důkaz toho že autor má neuvěřitelně "odžito", je to prostě ze ŽIVOTA a neskutečně to baví!

02.11.2023 5 z 5