MíšaS. Online MíšaS. komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Totálně předvídatelná kravina.

18.09.2024 odpad!

Seminář Seminář Mats Strandberg

Tuctový příběh, nudný a zbytečně natahovaný.

04.07.2024 1 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Příběh se mi líbil. Na divadle to musí mít grády, když se toho tedy ujmou zkušení herci a režisér.

11.06.2024 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Asi si budu muset dát od Harryho na chvíli pauzu, protože cca v půlce knihy jsem se zasekla a prostě to dál nešlo.
Nakonec jsem knihu dočetla, konec mi zlomil srdce, a chtěla bych vědět, jak to bude dál, ale dám si i tak pauzu.

29.05.2024 4 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Námět je zajímavý, ale zpracování je bídné, hlavní postavy protivné a viník asi od půlky jasný.

14.05.2024 2 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Poprvé jsem jí četla asi před 20. lety a teď jsem s ní strávila krásnou neděli. Sluníčko, lehátko, kávička a Blaze, dokonalá kombinace. Lenka.Vílka napsala vše, co se ke knize dá a souhlasím s ní.

28.04.2024

Stephen King: Kompletní průvodce životem a dílem Stephen King: Kompletní průvodce životem a dílem Bev Vincent

Skvělá kniha, ve které jsem i já, stará milovnice Mistra, našla informace, které jsem nevěděla.

Dva mínusy kniha má - materiál, neskutečně mi vadí ty otisky prstů, co po čtení v knize zůstanou a překlad.

04.02.2024 4 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Autorka opět nezklamala. Skvělá atmosféra, parádně vykreslené charaktery, trocha romantiky, trocha "hororu" a nesmím zapomenout na krásnou obálku, která mě v knihkupectví upoutala na první pohled. Až pak jsem si uvědomila, že jsem od ní četla Dům soli a smutku a bylo rozhodnuto, kniha jela se mnou domů.
Já jsem spokojená, dostala jsem, co jsem chtěla a byla jsem čtenářsky uspokojena ;)

25.01.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Uživatelka Annicka naprosto přesně vystihla to, co jsem o knize chtěla napsat i já. Nebylo to špatné, ale čekala jsem něco lepšího.
Možná jsem byla namlsaná s Daisy, protože ta mě doopravdy chytila, ale tady se to nepovedlo.

12.01.2024 3 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Přečíst se to dá, ale je to celkově takové nijaké.
A Veronika je dle mě kr*va...

16.11.2023 2 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Je to jednoduchá kniha, takových vychází dnes plno. Přečtete ji, ale za chvíli si na ní ani nevzpomenete. Děj nijak překvapující, oběť a vraha jsem věděla minimálně od půlky.

01.10.2023 2 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Příběh, který platí v každé době...

21.07.2023

Společenství Společenství Bentley Little

Do půlky to i tak nějak šlo, ale potom se to zvrhlo v neuvěřitelnou fantasmagorii.
DarthElle skvěle vyjádřila i mé pocity z knihy se všemi nesmyslnostmi, které bijí do očí.

04.07.2023 1 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Frances Hodgson Burnett

Myslím, že celý děj knihy by se dal shrnout do písně Dělání, dělání, všechny smutky zahání,... . Ale abych pravdu řekla, tak z plení zahrady takovou radost já osobně nemám :)
Je to hezké, dětské a naivní.

08.06.2023 3 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Tato kniha mi doopravdy způsobila nekonečná muka, anebo jak je dnes moderní říkat depresi. Ale asi ne, tak jak si myslíte. Já totiž nevím, jak mám knihu hodnotit a sama před sebou se stydím za to, že pomalu obhajuji pedofila, a to nechci, ale nemůžu si pomoc a asi ty největší problémy, co s knihou mám napíšu níže.

Ještě jednou - NECHCI obhajovat pedofilii, ale zároveň nemohu přehlédnout autorčiny sexuální hry na prázdninách s kamarády, a poté se sousedem. Ano, nedošlo k samotnému aktu, ale autorka by o sobě neměla mluvit jako o malém dítěti, co nic nechápalo.
Neobhajuji chování G., ale nikde jsem se nedočetla, že by jí do něčeho nutil, či jí vydíral, vyhrožoval, a i když komentář Sisssi je drsný, tak mě to tak také přijde, dokud jí někdo neřekl, že je to špatné, tak si to užívala. Chlubila se spolužačkám a líbilo se jí, že na ni žárlí. G. jí prostě oblboval krásnými, chytrými slovy, ale znám několik dospělých žen, které by se takhle oblbnout také nechaly, anebo už byly takto oblbnuty.

Jediní viníci jsou zde rodiče. G. a jeho choutky jsou jiná kapitola. Rodiče vše věděli a místo, aby rázně zasáhli, vztah tolerovali, popřípadě dělali, že se vůbec nic neděje.
Znovu říkám, neobhajuji pedofilii, ale nevím proč mi přijde, že V. dává všechno za vinu G., a svojí matce, která tento vztah tolerovala, ale do svědomí by si asi měla sáhnout i ona.

Také souhlasím s komentářem Mychaeli, 14 nebo 15 let?, ten rok už tolik roli nehraje v dospívání, zvlášť ne u holky, co četla ruské, francouzské klasiky, žila ve volnomyšlenkářském a svobodomyslném prostředí, nemohla být tak nevinná a ve 14 letech nevědět, co po ní G. chce a že to není tak úplně v pohodě. A to, že jí ukecával, obelhával z něj nedělalo stvůru, ale prostě jen chlapa, co k tomu, aby získal co chce, je ochoten využít všech zbraní. Stvůru z něj dělá to, že jezdil za sexuální turistikou do zemí 3. světa a tam zneužíval děti, které prodávali jejich rodiče kvůli penězům.
A teď do mě...

A po literární stránce? Myslela jsem si, že kniha bude psaná románovou formou, ale toto je takový terapeutický deník, který je zkratkovitý a přeskakuje období. Snad ale pomohl Vanesse najít klid a pokoj.

28.05.2023 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Jak jsem psala už u prvního dílu, kdybych neměla oba půjčené naráz, do druhého bych nešla. A po jeho přečtení, musím říct, že bych ani o nic nepřišla. Ukecané, neuvěřitelné, překombinované. A ten konec, to byla sr...a.
By mě zajímalo, kde byly ty napínavé akce, jak všichni píšou...

03.05.2023 1 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Já nevím...
Knihu jsem přečetla, ale nemůžu říct, že by ve mně něco zanechala, nebo že bych pocítila tu skvělost příběhu.
Kniha se čte dobře, příběh má spád. Hlavní zápletka mě někde v půli napadla, a to jsem neviděla film a ani pořádně nevěděla, o čem to je. Není to zbytečně dlouhé a ukecané. Jenže mám pocit, že je to takové průměrné čtení. Neurazí, ale ani nenadchne. Alespoň tedy mě.

16.04.2023 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Musím se přiznat, že jsem knihu nedočetla. Došla jsem na stránku 100, a dál už to prostě nešlo. Ještě jsem přeskákala jen tak pár kapitol a když jsem zjistila, že celá kniha je psána stylem povídka sem povídka tam, odložila ji. Místy jsem se zasmála, ale většinou jsem si jen říkala, proč je tato kniha tak chválená.

14.04.2023 2 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Naprosto neuvěřitelný příběh, plný klišé a nudných šachových partií.
Začátek vypadal slibně, ale bohužel. Asi za to ta jedna hvězda...

02.04.2023 1 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Jako u prvního dílu, tak i zde znovučtení po 20 letech a za mě bohužel trochu zklamání. U prvního čtení jsem dala 5* a myslela na knihu jako jednu z těch nejlepších, co jsem kdy četla, ale tím, že kniha byla vyprodaná, na bazarech za ní chtěli horentní sumy a v knihovně jí neměly, ověřit si "pravost" mínění jsem mohla až teď.
Sice píšu, že jsem trochu zklamaná, ale doopravdy jen trochu. Začátek je poměrně zdlouhavý, a to tyto zdlouhavé začátky mám normálně na SK ráda. A celé to finální vyústění s Černým domem mi přijde takové - málo - . Samotný závěr byl velmi předvídatelný, ale dal se.
Někdy si říkám, jestli není lepší minulost nechat minulostí a ke knihám se nevracet, protože já mám momentálně tak trochu "čtecí kocovinu"...

21.03.2023