monushka monushka komentáře u knih

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Příběh plný bolesti a naděje. Krásná a emotivní kniha.

11.09.2019 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Nenáročný příběh na pár večerů.

21.05.2019 4 z 5

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Prijemny zaver teto trilogie s povedenou hrbitovni partickou v hlavni roli. Tesim se, az si od teto spisovatelky prectu neco dalsiho.

09.01.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Cekala jsem, ze se bude autor opakovat, ale protoze jsem treti dil cetla s delsim casovym rozestupem od tech predchozich, nevadilo mi to a nekolikrat jsem se uprimne zasmala.

14.09.2017 3 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Anotace me navnadila, takze jsem si knihu koupila hned po vydani a tesila se, az na ni prijde rada... ale takovouhle tragedii jsem necekala :( Namet pribehu jako samotneho byl zajimavy, ale to zpracovani? Nezajimave, rozvlekle, moc postav, na kterych je znat, ze i samotna spisovatelka chvilemi nevedela co by :( Ale jedno plus jsem si pri cteni odnesla - vcera jsem se byla zaregistrovat do knihovny a uz nebudu kupovat kazdou knihu, jejiz anotace me zaujme, aby mi pak v me domaci knihovne nelezely knihy, ktete nestoji za to vlastnit.

09.09.2017 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dlouho jsem se rozmyslela, jestli tuto knihu vubec koupit, az jsem ji dostala od partnera k narozeninam. Precetla jsem ji za jeden den, cte se snadno. Co mi vsak vadilo - primitivni forma psani, strasne moc lzi, ktere vubec nepusobily uveritelne a zaver, ktery se dal predpokladat. Navic mi byli oba hlavni hrdinove, Anne a Marco strasne nesympaticti. Secteno a podtrzeno - dalsi z tech mnoha knih, kdy zapusobi reklama a nalepka "bestseller". Za me se jedna o prumernou knihu.

17.06.2017 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Udelala jsem to zase, krome knihy vazane jsem si rozecetla i knihu v pdf formatu v mobilu, kdyz uspavam mladsi dcerku. Beh o zivot me pohltil tak, ze jsem cetla jen ji a na precteni stacily dva vecery. Skvely pribeh, hltala jsem kazde slovo!

11.08.2016 5 z 5

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Kniha vypravejici o nahradni matce. I kdyz, ktera je vladtne ta prava matka? Jedna poskytne s otcem genetickou vybavu, dalsi maminka detatko odnosi. Je lepsi pak diteti rici pravdu nebo radeji o jeho prichodu na svet pomlcet?

15.05.2016 4 z 5

O králíčkovi, který chtěl usnout: nová cesta, jak uspávat děti O králíčkovi, který chtěl usnout: nová cesta, jak uspávat děti Carl - Johan Forssén Ehrlin

Mám ráda knihy s nápadem. To se týká obzvláště knih pro děti, kterých v dnešní době vychází nepřeberné množství a záleží jen na nás, rodičích, které knihy projdou "výběrovým řízením". Když se mi do rukou dostala tato kniha, byla jsem ne moc nadšená, protože se mi názor, že kniha pomůže mým dětem usnout, moc nezamlouval a nevěřila jsem mu. Ale světe, div se, ono to opravdu funguje! Knihu čteme od čtvrtka a má skoro pětiletá dcerka při čtení usíná! A to se mi nikdy dříve u žádné knížky nestalo. Je sice pravda, že slova, která se v příběhu opakují, mi po chvíli lezou krkem, ale co je nejdůležitější - že na děti to zabírá právě tak, jak má. A nejen na děti, včera se mi podařilo při příběhu uspat i partnera :D

30.11.2015 4 z 5

Černé jezero Černé jezero Hella S. Haasse

Tato kniha mě naprosto dostala! Ačkoliv kniha v originále vyšla již před dlouhou dobou, k nám, českým čtenářům, se dostává až nyní. Jedná se o moc krásný příběh dvou přátel, kteří se znají doslova od plínek. Ale je jejich přátelství tak pevné, aby uniklo společenským předsudkům?

26.10.2014 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ačkoliv první díl je první díl, tak ani u tohoto jsem se nenudila, vypnula jsem a nechávala jsem se bavit.

17.03.2014 4 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Tato kniha byla mou seznamovací knihou s touto autorkou a musím říci, že od té doby knihy této spisovatelky zbožňuji. Při čtení Domu ozvěn jsem měla husí kůži po celém těle.

25.09.2013 5 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Skvělá kniha! Z některých pasáží mě až mrazilo. Neustále jsem se snažila přemýšlet o tom, co asi bude následovat, ale vždy mě překvapilo něco nového, co by mě ani ve snu nenapadlo. A hlavně jsme se dozvídali o stále nových lidech, kteří patří do Cechu. Četla jsem jedným dechem a moc jsem se těšila na to, jak příběh dopadne.

16.09.2013 5 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Brilantní kniha! Je škoda, že Anne je ze sester Brontëových nejméně známou. Toto její dílo je prodchnuto opětovanou i neopětovanou láskou a je velmi poutavě napsáno.

25.08.2013 5 z 5

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Madeleine Brent (p)

Knihu jsem četla jako -náctiletá a bylo to mé první setkání s autorem. Nádherný příběh.

25.08.2013 5 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Myslím si, že všech pět dílů této ságy si budu hodně dlouho pamatovat.

15.08.2013 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Přečetla jsem všech pět dílů a tento díl, díl první, byl pro mě naprosto šokující. Nechápala jsem a pořád nechápu, jak mohl někdo takhle ublížit dětem. Příběh jsem nesla o to hůře, protože jsem matkou malé dcerunky.

15.08.2013 5 z 5

Mandaly od A do Z Mandaly od A do Z Madonna Gauding

Tato kniha se pro mě stala velmi dobrým společníkem při tvorbě mandal. Vysvětlila mi historii mandal, jejich poselství a jejich léčivé a meditační účinky. A k tomu mi ještě prozradila spoustu zajímavostí ze světa mandal.

15.08.2013 4 z 5

Nepatrná ztráta osamělosti Nepatrná ztráta osamělosti Eli Beneš

Kniha mě jako první okouzlila svou originální obálkou.

Příběhů o holocaustu jsem četla již mnoho, ale tento pro mě byl neotřelým ve svém vyprávění. Petrův osud mě úplně pohltil. Nejen čtením, ale i emociálně. Jedná se o hodně smutné a nadějeplné čtení.

Je zajímavé číst o vnitřním rozpoložení člověka po prožitém traumatizujícím zážitku. O to více jsem vděčnější, že žiji v době v jaké žiji.

07.06.2024 4 z 5

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Jedna z oddychovějších detektivek, u které vám bude během čtení vrah zcela zřejmý. Vadilo mi neustálé zmiňování faktu, že Kate Wise je v důchodu. Jinak mi obě ženské hlavní postavy byly sympatické. Takže další díly si časem také přečtu.

29.05.2024 3 z 5