monushka monushka komentáře u knih

Dálnice Dálnice Lenka Potůčková

Autorčina prvotina Návrat nežádoucí byla úplně skvělá. U jejího druhého díla, Dálnice, jsem měla pocit, jako kdyby knihu napsal někdo úplně jiný. Nedá se odepřít čtivost románu, ale strašně mi vadily kostrbaté věty kolikrát nedávající smysl.

Konec byl takový strašně nijaký. Otevřený konec mi nepřišel po celém rozvleklém příběhu vhodný. Nevím, třeba bude tato kniha navázána nějakým dalším příběhem.

01.06.2024 3 z 5

Hester Hester Laurie Lico Albanese

Hester se mi moc líbila. Kdysi jsem četla Šarlatové písmeno, které mě zaujalo, ale už si ho bohužel příliš nepamatuji. Ale díky tomuto románu jsem si na nějaké části vzpomněla a dostala jsem chuť přečíst si ho znovu.

Líbilo se mi proložení příběhu historickými částmi s "čarodějnicemi". A v současné dějové lince se mi líbil příběh celý. Sedla mi hlavní hrdinka a její posedlost šitím a vyšíváním.

12.05.2024 5 z 5

Obránce mimo hru Obránce mimo hru Leah Brunner

Přesně takovouto knihu jsem potřebovala. Romantika jako blázen - letmé úsměvy, pohledy od jednoho velkého nepřístupného drsňáka. Prostě to, co v životě očekávalo a potkalo mnoho z nás.

Velmi čtivá jednohubka, která umí vykouzlit úsměv na tváři a připomenout, jaké to je milovat.

10.05.2024 4 z 5

Poznámky k popravě Poznámky k popravě Danya Kukafka

Příběh byl rozhodně zajímavý, ale nemohu se ztotožnit se zdejším vysokým hodnocením.

Vím, že jsem nečetla thriller, ale niterní zpovědi obětí, ale nějak mi zde chyběla dějovost a napětí. Obojí jsem od této knihy očekávala.

Překvapivě nejméně mě bavilo nahlédnutí do nitra samotného Ansela.

Co však musím ocenit - střídání vypravěčů a časových rovin.

08.05.2024 3 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Hrozně zvláštní příběh, který se mi právě díky své zvláštnosti moc líbil. Zaujala mě myšlenka jiného světa a dimenzí a spřízněné duše.

Akorát velká škoda toho urychleného závěru knihy. Ráda bych, kdyby byl příběh ještě více obsáhlý. Rozhodně si ale s radostí přečti další autorčinu knihu.

08.05.2024 4 z 5

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Novelu jsem četla do tématu letošní čtenářské výzvy, ale tedy, byl to boj. Hrozně mi vadila dlouhá souvětí. Popisný jazyk krásný, ale pro mě osobně novela o ničem.

04.05.2024 2 z 5

Rudé orchideje ze Šanghaje Rudé orchideje ze Šanghaje Juliette Morillot

Tento pravdivý příběh dá čtenáři nahlédnout, kolik utrpení a bolesti je člověk schopen přežít a nezbláznit se z toho. Hodně emotivní čtení, u kterého mi i svévolně stékaly slzy.

28.04.2024 4 z 5

Vyvolali jsme bouři Vyvolali jsme bouři Vanessa Chan

Bolestně krásný příběh odehrávající se v Malajsii za válek. Střídání časových rovin čtenáři dovolí pochopit, že každý čin má nějaký důsledek.

24.03.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Šmírák je velmi čtivá kniha, která má i skvělé téma vražd inspirovaných známými vrahy. Ale na můj vkus byly všechny charaktery vykresleny pouze z rychlíku, strašně mi vadila postava Jess (která se jen tak náhodou nenápadně přidá i do řešení případů). Vraha jsem vytušila v podstatě hned, co se v příběhu objevil. Jsem ráda, že jsem knihu nečetla v době jejího neustálého marketingového omílání. To na mě působí právě naopak než aby mě to navnadilo k přečtení.

19.03.2024 3 z 5

Nikdo nás nečekal Nikdo nás nečekal Helga Hošková-Weissová

Od paní Helgy jsem četla již její Deník. Tato kniha je vyprávěním převážně o jejím životě po válce.

02.03.2024 4 z 5

Apeirogon Apeirogon Colum McCann

Krásná kniha s příběhem plným poselství, bolesti, lásky a smutku. Je jedno, jaké jsme národnosti či vyznání. Když ztratíme milovanou osobu, bolí to všechny stejně. A společná a sdílená bolest spojuje. Rovněž jako v Apeirogonu.

11.02.2024 5 z 5

Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Lucie Hlavinková

Sesterstvo jsem četla před lety se starší dcerkou a nyní i s mladší. Příběh se mi líbí stejně jako kdysi.

06.01.2024 5 z 5

Milý Edwarde Milý Edwarde Ann Napolitano

Krásná kniha s neotřelým tématem. Eddieho mi bylo hrozně líto a zároveň jsem chápala jeho chování. Líbilo se mi střídání dvou dějových a časových linií.

08.01.2023 5 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Má druhá kniha od této spisovatelky a dle mého o dost slabší než Řezník. Příběh se hodně vlekl a v podstatě se ani nic nedělo.

28.12.2022 3 z 5

Tajemství krystalu Tajemství krystalu Oldřiška Ciprová

Příběh byl pěkný, ale strašně mi vadily pravopisné chyby a překlepy. A tohle by se u knih u začínajících čtenářů nemělo stávat. Nicméně další díly s dcerou přečteme.

29.11.2022 3 z 5

Kouzelný roh Kouzelný roh Oldřiška Ciprová

Naše společné čtení se sedmiletou dcerou. Jsme obě zvědavé, jak se bude příběh Emy a Keiry vyvíjet.

05.11.2022 4 z 5

Naposledy viděná Naposledy viděná Nina Laurin

Hodně čtivá kniha, jejíž děj je možná chvílemi neuvěřitelný, ale život občas takový je. Snad se někdy dočkáme nějaké další autorčiny knihy.

23.10.2022 5 z 5

Valentýnka a narozeniny Valentýnka a narozeniny Ivana Peroutková

Knihu jsem četla společně se svou sedmiletou dcerou, která chodí do druhé třídy. Oběma se nám příběh líbil, dceři se četl lehce a už se obě těšíme, až se začteme do dalšího Valentýnčina dobrodružství.

29.09.2022 5 z 5

Sedmihlas Sedmihlas Rebecca Kauffman

Příjemný příběh o osudech jedné rodiny. Hezká kniha.

28.09.2022 4 z 5