monushka monushka komentáře u knih

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Katovu dceru mám ve své knihovně od jejího vydání v roce 2011. Nechápu, proč jsem čekala jedenáct let na to, až se do ní začtu, když jsem jí měla přečtenou na tři večery. Ačkoliv se nejedná o žádný přehnaný krvák, kniha má spád, nabízí rozvíjející se příběh hlavních postav a i nemalou dávku napětí. Doma mám ještě další tři díly, tak doufám, že se k nim dostanu dříve než za několik let.

28.09.2022 5 z 5

Překrásný příběh! Když jsem se dozvěděla, že autor na románu pracoval šest a půl let, šetřila jsem si čtení jak se dalo a vychutnávala jsem si každé písmenko. I přes velké množství postav jsem se v nich neztrácela a věděla, o kom je řeč. Klub nenapravitelných optimistů je plný emocí. Autora jsem si hned přidala mezi oblíbené a těším se, až se začtu do Zaslíbených zemí.

26.04.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Vyprávění na mě působilo značně chaoticky. Ztrácela jsem se ve vypravěčích a ve všech postavách. V tomto případě mi vadilo i přeskakování v časových rovinách. Četla jsem mnoho knih s touto tematikou, tato ale bohužel spadá do kategorie velmi špatně zpracovaných.

15.04.2022 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Silný a velmi emotivní příběh.

11.02.2022 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Autorku jsem si oblíbila už při čtení Tajemství hedvábného vějíře. Ale s další její knihou jí mám ještě radši. Obdivuji, kolik času věnuje nastudování tématům, které ve svých románech rozebírá. Líbí se mi, že při psaní je originální a její náměty jsou neotřelé.

29.01.2022 5 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

Viděla jsem film, který se mi však nelíbil. Vůbec jsem netušila, že film je podle literární předlohy, která je báječná! Je škoda, že autor povídku více nerozvinul či z ní neudělal román.

08.01.2022 4 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Tak tohle bylo něco! Styl vyprávění vám nedovolí odložit knihu dříve, než jí dočtete. Přesně takovéhle příběhy zbožňuji.

10.11.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Většinou nečtu to, co spousta čtenářů v různých čtenářských skupinách vychvalují až do nebe, ale u této knihy mě zaujala obálka. Musím souhlasit s tou spoustou čtenářů vychvalujících tento román. Je to krásná kniha, u které mi i slza ukápla.

08.05.2021 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Čtivá kniha, jejíž příběh je děsivý. Konec mi přišel lehce odfláknutý, vysvětlení jen takové povrchnější.

21.03.2021 4 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

U této knihy jsem strávila pár pěkných večerů. Už se těším, až si přečtu pokračování :)

31.12.2016 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha! Ve své knihovně jsem hledala nějakou knihu, která by se mnou strávila jen pár příjemných večerů a výběrem jsem se trefila. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

17.06.2015 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásný vánoční příběh plný zázraků. Přesně to jsem potřebovala číst o první svátek vánoční.

28.12.2022 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Překrásná kniha! Kdybych mohla, ráda bych dala klidně i 10 hvězdiček. Je to životní příběh hlavní hrdinky bez jakýchkoliv příkras, který nás provede celým jejím životem a lidmi s ním spojených.

23.10.2022 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

O šachách v podstatě nic nevím, takže jsem si myslela, že mě kniha nebude moc bavit. Ale autor a překladatel dokázali to, že při každé popisované partii jsem byla součástí hry. Moc pěkný příběh, který se netýká jen šachů. Seriál jsem doposud neviděla, jako první vždy sáhnu po knižní předloze.

03.03.2022 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Nakladatelství Argo je sázka na jistotu. Potvrdilo se mi to i v případě této detektivky. Pana Šmehlíka si přidávám do seznamu oblíbených autorů, protože tato kniha je velmi originální, nápaditá a při čtení mi hodně šrotovalo v hlavě a stejně jsem vraha neodhalila. Kniha má navíc nádherně provedenou obálku. Už se těším, až autorovi vyjde nová kniha z plánované série.

16.02.2022 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Krásný, bolestivý příběh. Při čtení mi bylo hodně ouzko. Na čtení stačí dva večery, protože jí nebudete chtít pustit z ruky.

05.09.2021 5 z 5

Výtah Výtah Linwood Barclay

Má první kniha od tohoto autora. Velmi čtivý příběh, který jsem zhltla za pár večerů. Chci si přečíst i autorovy předešlé knihy.

13.03.2021 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tato kniha mě pohltila hned od prvních řádků. Moc se mi líbí detailně vykreslené postavy a prostředí italské Neapoli. Člověk jako by byl všemu přítomem. Těším se, až se začtu do druhého dílu. Jsem zvědavá, jakým směrem se bude příběh ubírat.

01.11.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Příběh, nad kterým jsem musela neustále přemýšlet i když jsem právě nečetla. Po celou dobu jsem byla udržována v napětí a ke konci mi ukápla i slza.

27.04.2020 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Sto stran po rozečtení knihy jsem myslela, že jí odložím nedočtenou, jak jsem pořád čekala na "něco" a ono to stále nepřicházelo. Ale když jsem se poté konečně dočkala, nemohla jsem se od čtení až do konce odtrhnout.

06.11.2019 4 z 5