monushka monushka komentáře u knih

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Mé první setkání s autorkou. Píše o kraji, ve kterém jsem se narodila a který znám. Příběh byl zajímavý, neotřelý, rozuzlení bylo překvapivé a neočekávané. Ale konec byl takový strašně rychlý, za což ubírám jednu hvězdičku. Určitě se poohlédnu po další autorčině knize.

03.02.2024 4 z 5

D aneb Příběh dvou světů D aneb Příběh dvou světů Michel Faber

Michel Faber si mě získal svým Kvítkem karmínovým a bílým. A od té doby si chci přečíst všechna jeho díla. D si mě získalo už svou nádhernou obálkou a překladem pana Janiše, který je zárukou kvality. Ačkoliv je kniha určena mladším čtenářům, já, čtenářka středního věku, jsem byla nadšená! Není lepšího času na pohádkový příběh než s přicházejícími vánočními svátky.

23.12.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Knihu jsem četla na doporučení své dvanáctileté dcery. Rády si spolu o přečtených knihách povídáme a tuto mi vychválila do nebes. Mým nejoblíbenějším žánrem jsou detektivky a thrillery, takže jsem od tohoto Young/Adult díla neměla přílišná očekávání. Ale! Kniha a její příběh - to bylo něco. A vůbec nic na tom nezměnil ani fakt, že jsem skoro od začátku měla své domněnky, které se na konci potvrdily. Už se těším na další autorčinu knihu, protože tu dcerka dostala ke svátku :D

08.01.2023 5 z 5

Čtvrtý díl jsem četla s odstupem několika let od dílů předešlých. Nebylo to špatné, ale pořád i po tolika letech mám v hlavě první díl. Toto už mi přijde jako vaření z vody. Ale k odpočinku dobře poslouží.

28.12.2022 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Skvělé čtení! Těším se, až si přečtu autorčinu druhou knihu.

17.09.2022 5 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Ačkoliv jsou sledovány osudy několika postav, příběh vůbec není zmatečný, ale přehledný a pěkně ucelený. Byla to pro mě příjemná kniha na pár večerů.

27.08.2022 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Díky letošní čtenářské výzvě a tématem s Cenou Franze Kafky jsem konečně sáhla ve své knihovně po Alias Grace. Margaret Atwoodová si mě získala již Příběhem služebnice, ale Alias Grace je také skvělá! Otáčela jsem stránku za stránkou a příběh doslova hltala.

27.08.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Thriller, který má vše, co má správný thriller mít. Akorát jsem měla své tušení již po přečtení anotace, a to bylo správné, takže mě závěrečné rozuzlení trochu zklamalo.

06.05.2022 4 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Ponurá atmosféra, osamocení, prázdnota, to vše čtenáře úplně pohltí. Jedná se o dost depresivní čtení. Avšak první polovina mě bavila o dost více, ke konci jsem se spíš nudila. Čekala jsem od Obra z mlhy mnohem více.

08.03.2022 3 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Rozhodně bych tuto útlou knížečku neoznačovala za dětskou. Myslím si, že hlubší podtext většina dětí nepochopí a navíc autorka zvolila i drsnější slova. Pro dospělého čtenáře zase kniha zapůsobí hodně na city. Jsem ráda, že není delšího rozsahu, protože i za těch pár minut, co jsem jí četla, mě pohltila a cítila jsem stejnou bezmoc jako hlavní hrdinka.

20.02.2022 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Pěkně napsaná detektivka. Líbilo se mi postupné objevování nových skutečností a promíchání s minulostí. Ráda si přečtu i další autorčinu knihu.

28.09.2021 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Příběh se mi velmi líbil, i přes jeho otevřený konec, kdy čtenář může pořádně popustit uzdu své fantazii.

24.04.2021 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Knihu jsem rozečetla svým dcerám před spaním, ale tak mě zaujala, že jsem si jí vypůjčila a musela si jí honem dočíst sama :D Moc se mi líbila originální mluva Obra Dobra. Krásný příběh, u kterého se pobaví i dospělý člověk. Autorovu kouzlu jsem propadla a musím "dětem" pořídit i jeho další knihy.

11.10.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Bravurně napsaný příběh, který je vystavený na vícero dějových linií. Ačkoliv mám problém se zapamatováním si severských jmen, u Hypnotizéra jsem problém neměla. Navíc knihu nešlo odložit, otáčela jsem stránku za stránkou.

20.05.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Do poloviny mě kniha spíše nudila a kdybych se nesnažila každou knihu dočíst, nejspíše bych jí i odložila. Ke konci se ale příběh strhl a já se nemohla odtrhnout. Závěr byl velmi povedený.

18.03.2020 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh.

10.01.2020 5 z 5

Byl jsem nechtěné dítě beze jména Byl jsem nechtěné dítě beze jména Petr Hroch Binder

Kniha, jejiz pribeh ve mne zustane hodne dlouhou dobu. Nestava se mi casto, abych pri cteni brecela, ale v tomto pripade mi tekly slzy proudem u poslednich triceti stran. Nejen kvuli detatku beze jmena, ale i proto, ze sama jsem matkou a v utlem detstvi jsem tragicky ztratila sveho otce.

10.06.2018 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tak tahle kniha byla naprosto skvela! Precteno jednim dechem. Do budoucna planuji precist i dalsi knihy autorky.

27.09.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Nadherna kniha! Puvodne jsem si myslela, ze se bude jednat o love story pro -nactilete, ale byla jsem vedle jak ta jedla. I me starnouci srdce nekolikrat zmenilo svuj rytmus biti.

17.06.2017 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje druhá přečtená kniha od Kinga. Opět jsem četla jedním dechem a husinu jsem měla po celém těle.

29.09.2013 4 z 5