Morgenka Morgenka komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh. Spisovatelka píše syrově. Líbilo se mi to.
Četlo se to pěkně. Hanuš nakonec dostal to, co si zasloužil. Jak se dokázal přetvařovat.

29.11.2021 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Od kamarádky doporučení,tak jsem se do toho pustila.. ze začátku jsem se trápila,ale pak jsem se začetla... líbilo se mi to..trochu historie neuškodí..

02.11.2021 3 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Tuto knihu jsem četla celkem dlouho..tento žánr moc nečtu,ale od Ježíška doma ležela,tak jsem se do ní pustila... Musím přiznat, že první třetina mě moc nebavila..ale potom naštěstí mě to trochu pohltilo..celkem se mi to líbilo..

02.11.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová píše krásně.. čte se to hezky...
Dnes si nedokážeme představit, že bysme toto zažívali. Násilné odloučení od dětí a všude udavačství, nedůvěra.
Musím říct ale, že povinnost pracovat nepatřilo mezi špatné povinnosti..dnes by to u některých byla potřeba a ne je podporovat sedět doma a přiživovat se na ostatních.
Jsme zhýčkaný. Máme se tu dobře. Vždy by mohlo být lépe,to je jasné.

27.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se mi líbila.Autorku obdivuji,musela se naplno do tématu ponořit,mnoho informací získat.
Měla jsem jen divný pocit, že byl nadpis např."Barka" a půlku kapitoly bylo o někom jiném..Jinak se to četlo pěkně.. Určitě si přečtu druhý díl. Už jen proto, že má člověk pocit, že ví více z historie.

15.08.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásné čtení.. stránky mizely před očima... já teda myslím, že ženy byly vždycky silné... dříve všechno trpěly..dnes už si ženy nenechají toho tolik líbit...ale je to dobou...
Babička moje byla z dětského domova,3 děti po roce a manžel jen chodil do hospody a měl jiné ženy...a prostě v tom žila..byla moc hodná...ale?... naštěstí muži dnes už se více zajímají o děti a ženy znají více svou cenu...ale to je pokrok doby...
Mám ale pocit, že dříve si lidé vážili více ,co mají a byla opravdová přátelství.. pomáhali si..
Děkuji za krásnou knihu...pokora v té době je značná...

07.04.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Hezký příběh.. dobře se to četlo..Na konci mi ukáply slzy..
Dojemný příběh protivného chlapa, který byl zásadový tak, až skoro to nebylo možné... šikovní chlapi,dnes jich je málo..snad se někoho nedotknu, ale generace vše kutilů už je stará a ta mladá generace taková není..ale jsou třeba v něčem lepší zase.:-)
Odpočinkové čtení.:-)

24.03.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Lars Kepler mě baví.. bavila mě i tato kniha..jen to bylo takové skoro scifi... neuvěřitelné...na druhou stranu psychopatů kolem nás může být hodně a něco podobného ve skutečnosti třeba se děje... řekla bych, že se mi víc líbily jiné díly Lars Kepler...ale smekám nad spisovately,jak něco takhle vymyslí.....s manželem jsme přemýšleli,co se stalo Saze , že je mimo v tomto díle, nevzpomínáme si.. nevíte?

07.03.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem nedokázala číst.. Vůbec mě to nebavilo!. Přišlo mi to jako hrozná blbost.. Ale každý jsme jiný. Někomu tento humor sedí.. Nemám ráda ani filmy takhle praštěný mimo realitu.. Nedočetla jsem ji, tak hodnocení není úplně relevantní, ale měla jsem pocit, že si chci přečíst tolik jiných knížek a netrávit čas u tohoto.. Pardon

17.02.2021 1 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po Dívce ve vlaku jsem chtěla si přečíst tuto knihu.. Byla jsem s dítětem v nemocnici a když spinkal, četla jsem.. Přečetla jsem ji za pobyt tam a je to dobře, že jsem neměla prodlevu, tak jsem chápala postavy, souvislosti..
Líbilo se mi to. Myslím ale, kdybych občas odložila knihu a vracela se k ní, tolik by mě nenadchla..

14.02.2021 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tato kniha od pana Hartla se mi líbila nejvíc!!.. Hodně jsem se u ní nasmála ????????
Občas vážná témata je dobré proložit něčím vtipným, lehkým čtením.
Borec

14.02.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na doporučení jsem začala číst...ze začátku mi to přišlo takové zvláštní..láska, um, útěk k pekařství... Spřátelení se starým člověkem, který chtěl vysvobození...postupně jsem začala hltat knihu. Hlavně pasáž o SS a jejich dětství až po působení ve Válce... Nejvíc bylo vyprávění babičky mladé pekařky.... Co zažila všechno... Hrdinové doby
Děkuji

14.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!
Děsivá doba..
Nádherně napsáno!..
Těším se na další od paní spisovatelky

14.02.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Kniha se mi moc líbila. Od spisovatele jsem četla první teprve.. Tak se chystám na jiné od Nesbo..
Království je vystihující název této knihy.. Bratři, každý jiný, mě bavili... Jak ze všeho nakonec vybruslili.. Zbavení se lidí, až příliš lehce mi někdy přišlo komické a zarážející. Ale stránky mi mizely pod rukama.. Spokojenost..

14.02.2021 4 z 5