Morgenka Morgenka komentáře u knih

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Výborná detektivka.Smekám,jakou má spisovatel fantazii.Někdy mi to připadalo jako scifi až, že tak dokonale vrah dostal své oběti.Četlo se to skvěle.Všechny už jsem přečetla od Keplera,tato byla mezi těmi výbornými.Jen bych už Jurka dala k ledu.Přečtu si už asi jinou řadu od nich(Až najdu klíč)

14.09.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Oddychové prázdninové čtení.Někdy jsem měla pocit, že to nemůže snad psát chlap.Část s Kájou mi přišla někdy moc sladká.Četlo se to dobře na dovolený.

10.08.2024 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Náhodný výběr knihy v knihovně. Čtení úderné, procítěné, záhadné. Spisovatelka nezachází do podrobností. Dává čtenáři prostor na promyšlení.

08.03.2024 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Zajímavý počin Spisovatele.
Trochu mi to přišlo neuvěřitelné, ale co, možné je všechno že.
Asi se mi líbily více první díly oddělení Q, ale je jasné, že nic není věčné.
Četlo se to dobře, bavilo.
Už nevím,jestli zase budu sahat po dalším díle.

11.02.2024 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Hezké čtení...oddychovka na léto :-).
Bavilo mě to.

23.12.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Pohodové čtení. Příběh mě bavil.

10.09.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Od knihy jsem čekala více. Musím ale konstatovat, že paní Mornštajnová píše čtivě. Četla jsem všechny knihy od ní a z téhle jsem v údivu.Zanechala ve mně pachuť, což asi měl být účel.Hlavní hrdinka mi byla v nějakých pasážích nepříjemná,a střídalo se to s lítostí,vztekem.Vyústění co byl les jsem nečekala.Kauzu kolem toho jsem nesledovala a nic o tom nevím a ani nechci.Zajímala mě kniha,ne drby.Dekuji za pěknou knihu.

11.07.2023 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Pěkné čtení. Knihu by si měl přečíst každý.
V práci jsem hnedle udělala někomu velkou radost si myslím.:-)

21.06.2023 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem hrozně dlouho četla a musím říct, že jsem už chtěla aby byl konec..Nechytlo mě to.

02.05.2023 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Oddychová detektivka..
Docela mě bavila tato kniha.
Nechápu jen,a to dost lidí zde,jak poslední oběť mohl vrah najít.
A někdy až dokonalá práce vraha..s podivem u detektiva doma Apod.

18.02.2023 3 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Neuvěřitelná žena! Nevěděla jsem do té doby o této lékařce!
Proč toto lidi nevědí? Ona byla člověk,na kterého by měl být člověk hrdý! Takové osobnosti bychom měli obdivovat a vědět o nich!Ty něco dokázali!!
Ne,jako dnes, že se obdivují lidí, kteří nedokázali nic a všichni o nich vědí!
Přála bych spisovatelce, aby se zfilmovala kniha a vnikla tato úžasná statečná žena do podvědomí lidí!
Čest památce!

08.01.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Krásná oddychovka. Romantika neskutečná.Bohužel neexistující..

29.09.2022 4 z 5

Půjčila jsem si ok kolegyně, poprvé něco od Kinga, přečetla 60 stránek a nebavilo.
Přišlo mi to zbytečné číst... promiňte

24.08.2022 1 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Smekám!
Knihu jsem četla celkem dlouho, protože jsem ji četla jen před spaním,z důvodu nedostatku času kvůli dětem Apod.
Musím říct, že je asi nejlepší číst brzy po prvním díle.
Já mezi knihama četla jiné knihy a pak jsem tápala, kdo byl kdo.
Autorka to napsala krásně! Velká práce!
Nevěděla jsem, že s Poláky byly tam taky takové vztahy.. člověk má takový vztah zafixovaný s Němci.
Děkuji, obohacující!

24.08.2022 5 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám,tak bylo mou povinností to přečíst:-).
Začala jsem číst a úplně jsem se lekla, že je nábožensky orientovaná a myslela si, že to číst nebudu.Kniha naštěstí se četla celkem potom dobře a postavy byly příjemné.Děti, tak dospělý byli. Slušnost,soudržnost,lidskost,odvaha v této knize je dech beroucí.
Děkuji

01.05.2022 3 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Příjemné,vtipné,absurdní,smutné,srdcervoucí....
Stačí mžik,a je všechno jinak....

01.04.2022 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Kniha mě chytla za srdce...jak stačí jen jediný špatný den a vše se zhroutí.. chvílema mi bylo do breku,potom jsem se absurdností zasmála.
Děkuji

06.03.2022 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Kniha ze začátku mě moc nebavila.. Naštěstí postupně to bylo napínavé a těšila jsem se,jak to bude dál..
Spisovatelka propletla zajímavě postavy.
Kniha se mi líbila.
Postavy byly takový studený. S nikým se moc nedalo sympatizovat.

09.02.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha zajímavá, četla se pěkně.
To opuštění holčičky pro mě jako pro mámu bylo nepochopitelné a úplně mi to svíralo srdce.
Bála jsem se, že tam bude ta příroda ještě více obsažena, ale naštěstí akorát... spisovatelka musí být trochu taky holka z bažiny.:-)
Konec jsem takto nečekala, ale přemýšlela jsem nad tím, Kya neměla na vybranou.

24.01.2022 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddychovka..Patrik Hartl mě baví,jako člověk,je vidět v tv, slyšet v rádiu,tak jeho knihy se kupují samy...četlo se mi to dobře..
Ze života...ikdyž tam ti chlapi měli větší cítění v knize,než normálně mají.:-)..mi tak připadá...

29.12.2021 3 z 5