Mrs.Depp Mrs.Depp komentáře u knih

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

"Období, kdy pro nás naši přátelé znamenají rodinu, prožíváme dodnes. Některé věci se nemění a Přátelé nám to připomínají. Proto se k nim tak často vracíme ve chvílích zármutku či strachu, když nás postihne katastrofa nebo když v životě nevíme, kudy dál. Mnohem spíše než pozůstatek minulosti představují symbol čehosi, co přetrvává - věci a lidi, kteří tady s námi budou vždycky."
Kniha o Přátelích, která ve skutečnosti ani tak moc není o Přátelích. Je spíš o homosexuálech, lidech jiné barvy pleti, 11. září, hnutí MeToo, sexuálním obtěžování apod. I když všechny tyhle témata dohromady tvoří celkem fajn knihu k zamyšlení, místy se čte celkem těžce a příliš nenaplnila mé představy o knize o tom, co všechny, kdo si ji koupí zajímá: o Monice, Chandlerovi, Rachel, Rossovi, Phoebe a Joeym. Sice se autorka v knize zmiňuje o některých epizodách seriálu a dozvěděla jsem se o něm i spoustu nového, ale tak nějak jsem doufala, že více prostoru dostanou hlavní postavy a herci, kteří je ztvárnili a bude popisovat vývoj jejich postav v seriálu, než scénáristy, tvůrce apod. I když chápu, že bez nich by Přátelé nebyli, ale přece jen je to místy celkem nezáživné čtení. Co se mi naopak líbilo je dokonalá obálka, jak psali ostatní, bylo by super, kdyby v knize byly fotky, které mi tam taky chyběly a co mě štvalo nejvíc, styl, jakým byla kniha psaná, jako by autorka byla pubertální fanynka a předkládala nám svůj názor na seriál (kniha je plná poznámek jako např. Janine má teď asi škytavku, které prostě podle mě jsou úplně zbytečné a než, aby mi připadaly vtipné, tak mi jen lezly na nervy) a ne fakta a popis příběhu, který všichni milujeme. Navíc v knize neustále omílala, jak jednotlivé série nebyly příliš povedené a jak přátelé dávno spěli ke svému konci, že měl člověk až pocit, že ten seriál vlastně chce spíše kritizovat, než chválit. Přesto všechno je to přece jenom o PŘÁTELÍCH, takže ať už se mi na knize nelíbilo cokoliv, horší hodnocení, než průměr ode mě nedostane.

10.01.2020 3 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Po přečtení této knihy a po tom, co jsem viděla i film jsem měla snad rok pocit, že mám Alzheimera. Naštěstí to u mě bylo jen vyčerpání během dokončování školy. Teď má tuto nemoc moje babička a je neskutečné, co to s člověkem udělá:( Jako zdravotní sestra jsem se s touto nemocí setkala už mockrát a v knize mi příjde, že je popsaná opravdu tak, jak to pacienti prožívají, možná až na některé věci na začátku, jinak je opravdu zajímavá. Příběh je to ale velmi smutný, ještě smutnější je, když tato nemoc člověka opravdu potká a je nutné s ní žít a dívat se jak změnila člověka, kterého máte rádi.

05.11.2019

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Četla jsem ji s tím, že jako kniha syna Stephena Kinga bude určitě skvělá a taky byla. Kniha je opravdu zajímavá a nemohla jsem si pomoct, měla jsem pocit, že celou dobu čtu knihu Stephena Kinga, což mi ale vůbec nevadilo.

05.11.2019 5 z 5

Nirvana: Come As You Are Nirvana: Come As You Are Michael Azerrad

Nirvana je pro mě už od 13ti srdcová záležitost a proto je toto má nejoblíbenější kniha vůbec, těším se, že se k ní zase brzy vrátím. Velice přehledný a obsáhlý životopis Kurta, Chrise a Dava, který si žádný správný fanoušek nesmí nechat ujít.

17.06.2019 5 z 5

Marka Dvořáka sleduju na Instagramu už dlouho a jeho příspěvky jsou opravdu přínosné, proto jsem se nemohla dočkat na tuto knihu a hned od první chvíle jsem věděla, že ji prostě musím mít. Stejně jako ostatní knihy série, chybí mi už jen jedna a všechny jsou skvělé.
Myslela jsme si, že jako zdravotník zvládnu přečíst všechny příběhy z knihy úplně v pohodě a nic to se mnou neudělá, přesto mě to rozházelo víc, než bych čekala, hlavně příběhy o dětech, které nedopadly dobře a i ty, které dobře dopadly. Na druhou stranu je to pro mě připomenutí toho, že děti opravdu nesmíme spustit z očí a vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat.
Díky Bohu, že máme kolem sebe tak schopné a zkušené doktory, jako je MUDr. Dvořák a kteří nám jak on říká kryjí záda.

27.12.2023 5 z 5

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

První kniha, kterou jsem přečetla naší holčičce a začala tak (snad dlouhou) tradici společného čtení. V dětství mě pohádky o Medvídkovi Pú nějakou záhadou úplně minuly (nebo si je nepamatuju, přestože jsme ho samozřejmě znali a měla jsem ho moc ráda) a tak jeho příběhy neznám a byly pro mě nové. Pohádky v této knížce jsou milé, ale protože mi u ní dcerka vždy po chvíli usnula, četla jsem je ke konci už na vícekrát a v příbězích se někdy ztrácela. Naše první a snad ne poslední knížka o Medvídkovi Pú. Na to, že je to kniha pro děti jsem ale čekala barevné ilustrace, to je ale moje chyba, příště budu vybírat pečlivěji. TODAY IS MY FAVOURITE DAY

23.10.2023 3 z 5

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Aleksandra Machowiak Mizielińska

Tuhle knihu jsem se chystala koupit několik let, ale říkala jsem si, že ji jednou objednám pro naše miminko. Minulý měsíc konečně nastala ta chvíle a ze smutné holky se stala nejvděčnější maminka na světě. Mapy jsou jedna z prvních knížek, které jsem pro naši vymodlenou holčičku koupila a i když ještě pár let uběhne, než si ji spolu budeme prohlížet, teď na ni ve volných chvílích budu koukat já.
Jak tady někdo psal v komentářích Mapy jsou ve stylu map mořeplavců a objevitelů a měl pravdu, pří prohlížení jako bych se přenesla mezi Piráty z Karibiku :-D Sice tam nejsou všechny státy, zato zpracování je nádherné.
Já osobně jsem hned hledala Dánsko, které mám na Travel listu a marně, přesto nebo právě proto mě zrovna tato knížka navede jaké informace si mám o této zemi zjistit. Věřím, že tahle velice poučná knížka pomůže jednou naší holčičce ve škole a i já si doplním své mezery ze zeměpisu. Všem moc doporučuji a budu se k ní často vracet.

25.07.2023 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Přečteno podruhé po necelých třech letech. A opět to stálo za to. Tahle kniha ukazuje závislost takovou, jaká asi opravdu je i když pro někoho, kdo s drogami má minimální zkušenosti jako já je i tak těžké se do situace Katky vžít.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla podruhé, protože na příkladu Katky jsem si jasně uvědomila, jak moc je důležité vyrůstat ve fungující rodině, kde se dítě může na rodiče spolehnout a jak moc je důležité přemýšlet nad tím, co asi vaše dítě prožívá a jak se cítí.
Opět pro mě bylo smutné číst kapitolu o Katčině těhotenství a o její dceři a až tady jsem si uvědomila, že v praxi opravdu funguje to, že ženy, které bojují se závislostí se o své dítě chtějí starat, mají ho rády, ale droga je prostě silnější a nejsou schopny se o své dítě starat.
Je smutné, že kdyby Katka chtěla s drogami přestat, musela by si život budovat úplně od základů a asi málokdo věří tomu, že pro to najde odhodlání po tolika neuspěšných pokusech se léčit.
Zkrátka příběh ze života o holce, která měla život před sebou a zničila si ho drogama. Je to velká škoda.
Co dodat, snad jen to, že ty nejsilnější příběhy píše sám život.
Věřím, že se ke knize určitě ještě nejednou vrátím.

25.04.2023 5 z 5

Michal Hrůza Michal Hrůza Dana Čermáková

Michala jako zpěváka znám už roky a přesto jsem jeho práci nikdy nijak zvlášť nesledovala, na jaře jsme byli s manželem a s přáteli na jeho koncertu, který jsme si moc užili a pak šel zase tak nějak mimo mě. Zjistila jsem kolik známých písniček, které jsem si s ním předtím vůbec nespojovala, vlastně napsal Michal. Až v poslední době jsme si o něm přečetla něco víc a koukla na nějaké rozhovory s ním a zjistila jsem, že to má v hlavě opravdu srovnané a je to člověk, který nad životem přemýšlí. Je pro mě velkou inspirací díky jeho zajímavému životnímu příběhu, ať už to byly studia na vojenském gymnáziu, také to, že vyrůstal v době, která mě je už více vzdálená a díky němu si opět o něco více rozšířím takový ten celkový rozhled, jeho hudební začátky, které nebyly jednoduché a musel si vše postupně vybudovat, tak taky zajímavé projekty, kterým se věnuje, např. hudba pro filmy a seriály, práce pro Anetu Langerovou a hlavně také to jak zvládnul překonat vážný úraz hlavy a i když má dodnes následky, bojuje s nimi, nic nevzdává a je to optimista a hlavně je to chlap, který se z ničeho nehroutí ani když je to třeba nepříjemné a taky je moc sympatický, což se ukazuje na koncertech. Věřím, že nás může ještě spoustou věcí v budoucnu obohatit. Třeba tím, že jako já věří na to, že to jak myslíme se nám vrací a je proto dobré na to pamatovat.
Ke knize se moc vyjadřovat nechci, četla se mi dobře, přečetla jsem ji za pár dní, ale jak řekl Marek Ztracený autorka spíše sesbírala různé rozhovory a přepsala je, což by zvládnul v podstatě každý. Ty 4 hvězdičky jsou spíše za to, že jsem se dozvěděla mnoho zajímavých informací o Michalovi, než za kvalitu práce autorky. Přesto jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou a časem bych si ráda přečetla i knížku o Markovi i když ten se vyjádřil, že to nemá cenu a ať si počkáme na jeho vlastní biografii (na kterou se moc těším, stejně jako na tu Michalovu, která brzy vyjde), což mě dlouho od čtení knih této autorky odrazovalo, ale přece jen je to fajn, pokud máte někoho rádi a rádi sledujete jeho práci přečíst si i něco z minulosti, kdy jste ho třeba ještě tolik nesledovali.

11.10.2022 3 z 5

Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Chris Roberts

Heath patří k mým nejoblíbenějším hercům už roky i přesto, že jsem s ním mnoho filmů neviděla. Prostě mě dostal svou osobností a stačil mi k tomu jediný film: Deset důvodů proč tě nenávidím.
Teď bych to ráda napravila a podívala se na ostatní filmy s Heathem, které jsem zatím ještě neviděla.
Odešel příliš brzy a je mi líto toho, kolik nám toho mohl ještě prostřednictvím svých filmů předat a už nepředá..Jeho smrt je ještě větší tragédií proto, že zde po sobě zanechal krásnou malou dcerku...život je někdy opravdu nefér a měli bychom si užívat každý den naplno, tak abychom jednou nemuseli litovat...věřím, že Heath by nemusel, i když zemřel mladý, jeho život byl naplněn spoustu smysluplných lidí a filmů a jsem ráda, že jsem díky této knize dostala možnost si o něm více přečíst, jen mě mrzí, že nebyla více zaměřena na Heatha jako osobnost...
Heath Ledger..gone too soon..miss you forever

24.05.2022 3 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

(SPOILER) Knížka, kterou jsem si dlouho chtěla přečíst a která ve mě opět otevřela moje bolavé místo. Další kousek, který zapadá do příběhu, který musím už více než tři a půl roku žít a dennodenně se trápit. Příběh, který bych pro sebe a svého milovaného manžela, který od tří let vyrůstal bez mámy a zaslouží si poznat jaké to je, mít úplnou rodinu, nikdy dobrovolně nevybrala. Příběh díky kterému můžeme ale i my udělat spoustu dobrého. Příběh, který mi pomohl pochopit, jak moc jsem vděčná za všechno co v životě mám a že jednou může zmizet všechno to trápení a ten šílený vnitřní stres, který je pořád se mnou a který nikdo nevidí.
Terezku znám z Instagramu a vždycky na mě působila jako neskutečně vyrovnaný člověk a její vyrovnanost jsem obdivovala. Bylo pro mě tedy velkým překvapením, že to není tak úplně pravda nebo aspoň nebyla. Moc se mi líbí jak na sobě pracuje a celý ten její alternativní svět, který je mi velkou inspirací. Ráda si k ní občas zajdu pro tip na nějakou skvělou knížku.
Mám moc ráda skutečné příběhy lidí, kteří nám mají co předat, Terezka je velmi inspirující tím, že vždy jde novým zážitkům naproti: Bali, Sardinie, práce v modelingu, v kanceláři a pak herectví, napsání knížky, hledání svého původu. Jsem moc ráda, že patří k těm dětem, které ví, že být adoptovaná je v jejím případě to nejlepší, co se jí mohlo stát a že z ní i přes náročné dospívání můžou mít rodiče jen samou radost.

26.09.2021 4 z 5

Holka v kapele Holka v kapele Kim Gordon

Tuhle knihu je pro mě těžké hodnotit, protože nejsem až takový fanoušek Sonic youth jako spíš Nirvany a s tím jsem si ji i kupovala, že se třeba dozvím něco nového o Nirvaně od někoho, kdo je opravdu znal. V tomhle směru knížka moje očekávání splnila a dala mi i něco navíc. Spoustu krásných fotek a také zajímavosti ze života nejen sympatické Kim, ale i dalších lidí, které během svého života poznala. Sama jsem sice měla občas potíže se v té spoustě jmen zorientovat, proto se mi občas četla hůře, ale myslím, že fanouškům Sonic Youth udělá radost.

16.10.2020 2 z 5

Vždy s láskou, Petra Vždy s láskou, Petra Petra Němcová

Nádherná kniha, čte se moc dobře, četla jsem už poněkolikáté a určitě se k ní opět někdy vrátím. Petra je neskutečně pozitivně uvažující člověk a díky ní jsem pochopila, že i když se člověk ocitne v nesmírně těžké situaci, nemá se nikdy vzdávat.

01.06.2020 5 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Nejdříve se mi tuhle knihu vůbec nechtělo číst, říkala jsem si, že mě tenhle žánr absolutně nemůže bavit, ale jakmile Malorie zjistila, že je těhotná, začalo mě to zajímat a později jsem se začetla do celého příběhu. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a bavila mě od začátku do konce, určitě doporučuji nejen knihu, ale i film se skvělou Sandrou Bullock:)

25.12.2019 4 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Tahle kniha se velice dobře čte, sama jsem několik let pracovala jako pečovatelka u starých lidí a opravdu se od nich člověk dozví spoustu zajímavých věcí o tom, jak každý má ten život různý a každého potkávají jiné problémy a naopak i jiné krásné věci. Je zajímavé poslouchat jejich vyprávění a v této knížce jsou jejich příběhy velice dobře popsané, je to jedna z těch knih, které Vás nutí se zamyslet, jestli Vy opravdu žijete tak, jak chcete a jestli byste náhodou neměli některé věci ve svém životě změnit.

05.11.2019 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Máme knihu v trochu jiné verzi a to je pop-up a z té jsem tak nadšená, že i když jsem ji vůbec nechtěla kupovat, myslím, že za chvilku budeme schánět i ostatní díly. Je dražší, ale stojí opravdu za to. Krásnější knihu jsem neviděla!!! Chci ji dát dceři až jak bude trošku větší, aby ji neroztrhala, ale zatím si ji chodím tajně číst já.

21.09.2024 5 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Tuhle knihu jsem měla rozečtenou asi rok a půl a asi čekala na správnou dobu, kdy budu moct rady Cameron dostatečně ocenit. Jsem zrovna na nemocenské, přemýšlím, co dál a díky této knize jsem pochopila na čem zkrachovaly vždy mé snahy udělat něco pro sebe: na nedostatku důslednosti. Na začátku knihy Cameron píše, ať si z této knihy uděláme svou knihu, do které si budeme vepisovat různé poznámky a že až ji dočteme, pochopíme základy toho, jak funguje naše tělo. Spousta lidí tady v komentářích píše, že to pro ně nebyly žádné novinky a že vlastně bylo zbytečné si tuto knihu koupit, já jsem sice taky o spoustě věcí, o kterých Cameron píše už slyšela, ale přesto v knížce je to vše sepsáno pohromadě, takže konečně můžu tyto informace využít. Na knize se mi hlavně líbí, že díky ní konečně chápu základy toho, jak mít ráda sáma sebe takovou, jaká jsem, ne tu vysněnou představu, kým bych se chtěla stát, tuto cestu si k sobě hledám už roky a stále jsem nevěděla, jak na to. Jako už tady někdo psal, chtěla bych si vypsat důležité informace z knížky, které mi v mnohém pomohou, díky knížce jsem si začala více hlídat svůj pitný režim, začala jsem si více hlídat, abych jídlo, na kterém jsem doslova fyzicky závislá, tedy to které obsahuje cukr a kofein začala postupně nahrazovat zdravějšími alternativami, začala si více hlídat pohyb a dělat pro sebe toto všechno tak, aby mě to bavilo a měla bych z toho radost a s tím, že nemusím vše zvládat dokonale, ale každá procházka, každý kousek zdravého jídla nebo naopak každá nesnězená sladkost pomáhá..a to je teprve začátek..věřím, že teď když se chystám si části, které jsem si zvýraznila znovu projít, najdu tam pro sebe ještě spoustu dalších užitečných tipů, Cameron pro nás sepsala cenné rady..to jak je využijeme už je na každém z nás, kteří jsme knihu četli, protože jak píše Cameron, pokud jste si její knihu jen přečetli a nebudete se jí řídit, byl to pro vás zbytečně strávený čas.. určitě všem doporučuji a těším se až si přečtu Longevity book:)

07.08.2022 5 z 5

O šťastném setkání O šťastném setkání Kateřina Boháčová

Přečíst tuto knihu mi zabralo snad ani ne deset minut, přesto má u mě to nejvyšší hodnocení.
Věřím, že každý v životě má svůj příběh, který ho má něco naučit, u nás to byly roky pláče, bezmoci, ale i závisti všem, kteří takhle trpět nemusí, nesčetné návštěvy gynekologů, urologa, imunologa, psychologa, sociální pracovnice a já nevím koho ještě všeho, spousta nekonečných vyšetření, operace, jedno velké trauma do konce života, odrovnaná psychika, opakované cykly IVF a to vše bez vytouženého úspěchu a to vše nás dovedlo až tam, kde jsme teď a mě přivedlo k této knize..jak náš příběh skončí stále nevíme, ale doufám, že stejně jako v knížce..tuto knihu plně ocení jen ti, kdo si celou touhle šíleností prošli..je to navíc nádherný návod, jak říct svému dítěti, jak přišlo na svět..

13.02.2022 5 z 5

Bez léčby to jde Bez léčby to jde Pavel Nepustil

Když jsem si knihu objednávala, netušila jsem, že se jedná o disertační práci a tím pádem je pro mě napsaná až příliš "odborně". Spoustu vět bych si musela přečíst několikrát, abych jim plně porozuměla, takže jsem je jen tak přeletěla. Přesto mi kniha hodně dala a její "praktická část" je velmi zajímavá. Pomohla mi pochopit, že drogy mohou ovlivnit povahu lidí, kteří jsou na nich závislí, že pro překonání závislosti je velice důležité mít v blízkosti osobu, která vás k tomu bude motivovat a povzbuzovat vás, že je v podstatě nezbytné se přestat stýkat s lidmi, v jejichž společnosti jste drogy užívali, taky že zkušenost s užíváním drog může být po překonání závislosti brána jako něco, co nás hodně naučilo a spoustu dalších zajímavých věcí.
Navíc se mi moc líbilo, jak autor zvládá zjištěné poznatky začlenit do své práce s drogově závislými.
V životě jsem se setkala s pár lidmi, kteří měli s drogami problémy, s kolegyní v práci a i když se mi k tomu nikdy nepřiznal, z užívání drog podezírám i svoji "první lásku", nyní mám také v životě člověka, který měl v minulosti s drogami velké potíže a tato kniha mi pomohla je všechny více pochopit.

13.02.2022 4 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Skvělá knížka, která radí ženám, jak si ve vztahu vážit samy sebe i jak to udělat, aby si Vás vážil muž, jedna z mála knih, ke které se kdykoliv ráda vrátím a připomenu si rady, které jsem se v ní dočetla, akorát při stěhování jsem ji někde založila a nemůžu ji najít, snad si budu muset oba díly objednat znova :-D

07.12.2019 5 z 5