mrs.jungova mrs.jungova komentáře u knih

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

I když se zde našlo pár hluchých míst u kterých jsem pozorností trochu ulítávala, s vývojem příběhu jsem byla spokojená. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala.

Mayne opět nezklamal. Dočkali jsme se zajímavého a napínavého příběhu zmizelých mladých lidí (nechci je nazývat teenagery, protože další oběti byly dle popisu starší). Jediné, co mi zde chybělo bylo vyprávění z pohledu vraha. Věřím, že jeho osobnost a vnímání by zaujalo nejen mě, ale i ostatní čtenáře.

Nicméně už teď se těším na další díl se Sloan a doufám, že předčí Černý korál.

Pokud Vás série Šelmy moc nezaujala, možná tahle pro vás bude ta pravá. :-)

01.01.2023 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Kniha Ztracena v bílém šumu mě velmi mile překvapila. Příběh měl skvělý námět. Autor nás dokonale udržoval v napětí, ačkoliv od daného bodu už bylo celkem jasné jak to dopadne. Závěr byl na mě moc unáhlený. Určitě se dal víc rozvinout a ne z toho udělat „rychle jedoucí vlak“.

Nicméně ani to, dle mého názoru, nesnížilo úroveň knihy. Autor nám předvedl pěkný začátek série a já doufám, že u nás vyjdou i další díly. :-)

06.09.2022 4 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

I když ke konci bylo jasné, kam vyuzlení příběhu směřuje, stejně jsem byla překvapená a po zavření knihy se mi hlavou honily myšlenky: Co teď? Jak tak bude moci Lies žít? Je si jistá, že našla pravdu, ale co když to tak není…

Kniha se mi opravdu hodně líbila. Ačkoliv mě Lies trochu vytáčela, na kvalitě knihy to neubralo. Tím, že má kniha dost velká písmenka se navíc četla i poměrně rychle takže věřím, že pokud je tu nějaký rychlo-čtenář, byla by to pro něj doslova jednohubka na jeden večer. :-)

06.09.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

V pořadí již čtvrtý díl s Josie Quinnovou a opět to byla neskutečná jízda! Vždycky mě potěší, když se u série, která má nespočet dílů, dozvídáme něco víc o minulosti vedlejších postav.

Byla jsem ráda, že jsme se v tomto díle dozvěděli více o Gretchen, která byla pro nás všechny záhadou. Život se s ní nijak nemazlil, stejně jako s Josie, která celou situaci okolo Gretchen prožívala hodně intenzivně.

Autorka nezklamala a stejně jako v předchozích dílech jsme se dočkali akce a napětí. Ačkoliv tento díl (pro mě) nepředčil Matčin hrob, i tak se mi zpracování líbilo.

Věřím, že v dalším díle se opět dočkáme příběhu, který nás překvapí a já se už teď nemůžu dočkat! :-)

30.08.2022 4 z 5

Anna O. Anna O. Matthew Blake

Až na pár částí, kdy se příběh lehce táhl, se kniha četla téměř sama. Autor pojal příběh velmi zajímavě. Nebál se zacházet i do detailů co se syndromu rezignace týče.

Určitě doporučuji při čtení dávat dobrý pozor. Z mého laického pohledu je kniha velmi dobře propracovaná a také dost zamotaná. Pokud byste při čtení nedávali pozor, mohlo by vám něco podstatného utéct.

Autor mi doslova zamotal hlavu! V závěru už jsem měla tušení, jak to asi dopadne, ale předchozí události mě dost zmátly!

Pokud vás fascinují “záhady o spánku/náměsíčnosti, věřím, že vás tato kniha nadchne. :-)

18.06.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Měla jsem hodně pochybností, a ještě víc očekávání. Fantasy už nečtu tolik jako dříve, ale ráda bych se k tomuto žánru víc a víc vracela. Bála jsem se, že půjdu proti proudu a že mi příběh nesedne, nicméně téměř od prvních stránek jsem se bát přestala a nechala se unášet kouzelným světem, který pro nás autorka stvořila.

Suma sumárum - jsem nadmíru spokojená, závěr byl lehce šokující. I slzička mi ukápla. Teď už se jen těším na pokračování!

18.06.2024 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Kniha rozhodně dokáže pohladit po duši i ty z vás, co vánoční atmosférou moc neholdují. Zvláště když se budete moci vžít do jedné z postav, které vánoce taky nic moc neříkají.

Belle je opravdu hodně srdečná postava. Zatímco Edinin vnuk Jack je pravý opak. Tedy aspoň na první pohled to tak vypadá.

Kniha je napsána velmi příjemným stylem s ne moc dlouhými kapitolami. Což mi víc než vyhovovalo. Kniha tak krásně plynula a atmosféra vánoc ze samotného příběhu přímo vyzařovala.

Děj byl sice předvídatelný, ale u romantických knih se to dá přehlédnout, pokud je kniha napsána dobře. A v tomhle případě byla! :-)

Za mě rozhodně velké doporučení. Pokud jste ji tyhle vánoce nestihli přečíst, doporučuji si ji poznačit na ty příští! :-)

17.03.2024 4 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa opět stvořila strhující detektivní příběh a nebála se jít od začátku do toho nejdrsnějšího tématu. I když v knize nebylo všechno do detailů popsané, má představivost jela na plné obrátky!

Tříčlenná rodina se snažila zapomenout na okolní svět a vytvořit si svůj vlastní daleko od všech.

Jednotlivé PŘED a PO kapitoly na sebe krásně navazují, takže se nám příběh doplňuje ve stejnou chvíli z obou pohledů.

Týr zjišťuje nejen zásadní informace k samotnému vyšetřování, ale i o sobě samém a svému dětství.

Na konci se dočkáme i nečekaného cliffhangeru, který vás, troufám si říct, navnadí na další díl! :-)

Za mě opravdu skvěle rozehraný příběh a věřím, že se nejen s Týrem seznámíme víc do hloubky!

28.01.2024 4 z 5

Náš dům Náš dům Louise Candlish

Ačkoli jsme se hned na začátku seznámili s problémem se kterým se bude muset Fiona a její manžel potýkat, neznamená to, že zbylých 300 stran bude o ničem. Čtenář se postupně dozvídá, jak se to celé semlelo a hlavně proč.

Nejvíc pro mě bylo zajímavé zpracování samotného vyprávění příběhu. Fiona nám popisuje svůj příběh prostřednictvím podcastu, který se jmenuje "Oběti", zatímco Bram, její manžel nám popisuje svůj příběh na počítači ve wordovském dokumentu.

I když má kniha 400 stran nepřišlo mi, že by zde byly vycpávkové části i když někdo na to může mít trochu jiný názor. S postupným vývojem děje jsem byla spokojená. Dokonce mi před koncem jedna část vzala vítr z plachet. Kniha ve mě upřímně zanechala wow efekt a byla pro mě TOP knihou roku 2021. :-)

02.01.2024 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Stejně jako v prvním díle se autorka s Josiiným životem nemazlí. Jsme téměř na začátku celé 12ti dílné série a už se jí toho stalo tolik, že si nejsem jistá, kolik toho ještě zvládne unést.

Dívka beze jména byla velmi čtivá, knihu jsem nedokázala až do dočtení odložit. Bylo mi Josie velmi líto a pevně věřím, že se to někdy zlepší a konečně bude mít v životě trochu štěstí.

Pokud jste touhle sérií stále nepolíbení, je na čase to změnit. Pokud se řadíte mezi fanoušky detektivních příběhů, věřím, že se vám bude líbit!

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Ačkoli mi byl příběh proti srsti, nemohu autorovi upřít originální námět s velmi dobrou krimi zápletkou, která mě totálně odrovnala.

Díky bravurnému vyuzlení dávám knize 3,8*/5* .

Pořád si stojím za tím, že kniha byla zvrácená. Z některých scén mi nebylo moc dobře, každopádně dočetla jsem ji a jsem za to ráda, protože ten závěr byl fakt něco!

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Nymfomanka je opravdu hodně silný příběh ženy se kterou se život doslova nepáral. Je otázkou zda si za tohle všechno může sama nebo se tomuto osudu nedalo vyhnout.

Ačkoliv je kniha plná sexu, není to nic pěkného. Jsme svědky toho, jak se hlavní hrdinka dostává na úplné dno, znovu se zvedá a zase padá

Jak samotná obálka hlásá jen pro dospělé, rozhodně bych knihu nedoporučila mladším čtenářům či lidem, kterým tohle téma nedělá moc dobře.

Na druhou stranu, kniha byla napsána velmi čtivě a autenticky! Smekám před samotnou autorkou, protože vyvolat ve čtenáři ty správné emoce je umění. Z toho důvodu si kniha z mého pohledu zasluhuje vysoké hodnocení. :-)

23.08.2023 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Celkově je kniha skvělým sloučením sci-fi a thrillerového žánru s dobře vykreslenými postavami a napínavým dějem, který čtenáře nutí otáčet stránky dál a dál. Delaney umně klade otázky o limitech technologie a povaze lidskosti a nechává čtenáře přemýšlet o tom co se stalo i po dočtení knihy.

Knihu vřele doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy s vědeckofantastickým nádechem. Troufám si také říci, že vás kniha bude pronásledovat ještě dlouho poté, co ji dočtete. :))

22.08.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Doteď nevím, jak Damiena vnímat. Něco mi na něm do teď nesedí a jsem zvědavá, jestli se s ním ještě setkame. Doufám, že o něm neslyšíme naposledy.

Pořád se také nemůžu zbavit pocitu, že na mě všechno působilo tak nějak uměle a hlavně neuvěřitelně. Začátek byl hodně slibný a zajímavý, ale postupem času se všechno začalo šíleně zamotávat a byla zde šílená kombinace událostí, u kterých jsem jenom kroutila hlavou a říkala si, že to snad nemůže být možný.

Andrew je velký specialista na psaní "epických" scén, které jsou těžko uvěřitelné a tady toho bylo snad ještě víc, až jsem se přes to těžko dokázala přenést a právě proto knihu hodnotím jako jeden z jeho slabších začátků série.

Naopak bych ráda vyzdvihla čtivost. Mayna mám jako autora hodně ráda, proto se k jeho knihám ráda vracím. I v tom případě, když se mi nějaký díl třeba nelíbí. Mayne zrovna patří mezi ty autory, kteří jsou mou srdcovou záležitostí.

Za mě tedy první díl z nové série hodnotím 3,5*/5* a doufám, že další díly budou lepší a lepší.

Štvaná zvěř Štvaná zvěř M. A. Bennett

Pro zaryté fanoušky klasických thrillerů bude po přečtení knihy anotace malinko zavádějící.

Kniha se ale četla sama a jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst. Chyběla mi zde větší akce, která by podle mého knize nijak neuškodila (nemyslím tím přímo mega vraždy) - právě naopak. Přijde mi, že autorka v určitých situacích plně nevyužila potenciálu, které toto téma nabízelo.

Nicméně, akcí a tomu, co se v knize odehrávalo odpovídá žánru young adult thriller. Rozhodně se nebojím, že by si kniha čtenáře nenašla. Věřím, že je mezi námi i skupina čtenářů, která má ráda soft thrillery a kniha se jim bude líbit. Pokud mezi ně patříte, troufám si říct, že vás zaujme. :-)

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Po dočtení se stále nemohu zbavit pocitu, že kdyby měla kniha v druhé polovině méně "vycpávek", byla bych z tohoto dílu nadšená mnohem víc. V porovnání s prvním dílem se mi Haka líbila víc. Možná proto, že vztah Alexe a Lily mi přišel přirozenější a uvěřitelnější. S nimi jsem veškeré emoce prožívala, zatímco u Jacka a Riley to bylo "když se to stane tak se to stane". Chyběla jim jistá kompatibilita.

Navíc, místy jsem nechápala jejich chování vůči sobě navzájem. Gesta vypovídala o tom, že se milují, ale když pak oba otevřeli pusu, moc to tak nevypadalo.

Co se mi naopak hodně líbilo byly novinové články, které knihu (dle mého názoru) velmi pozitivně obohatily. Navíc, to jak se Jack ke všem článkům postavil bylo obdivuhodné! :-)

I když zastávám názor, že bylo v druhé polovině dost vycpávek, ráda bych podotkla, že kniha byla neskutečně čtivá. Styl psaní autorky je prostě návykový a já už se teď těším, jak si zpětně přečtu i její starší knihy a samozřejmě další díl ze série Hřiště lásky.

Suma sumárum - pro romantické duše je série Hřiště lásky trefou do černého. Věřím, že nadchne nejednoho romantika. Ačkoliv knihu nehodnotím plným počtem hvězdiček, budu ráda když se nenecháte odradit a uděláte si na knihu svůj vlastní názor. :-)

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Otázek je mnoho a na všechny z nich dostaneme odpověď. V průběhu čtení jsem se těšila na slibované napětí, ale bohužel mě spíš "přeživší" Sára štvala. Její způsob nalézání pravdy a "vžívání" se do zemřelé Sáry mi nebyl sympatický.

Nicméně styl psaní autorky a to, jak dokázala i přes to všechno, co se mi nelíbilo, udržet čtenáře u knihy a neodložit ji, je pro mě velké plus. Nebojím se, že by si kniha nenašla čtenáře, které příběh nadchne.

Knihu hodnotím jako slušný průměr. Nebylo na ní vyloženě nic špatného, pouze mi nesedla hlavní hrdinka a styl jejího vlastního pátrání po vrahovy. Otázkou je, zda autorka těchto pocitů chtěla u čtenářů docílit nebo ne.

Nechci vysloveně psát, že by se kniha mohla líbit těm čtenářům, kteří v tomto směru ještě nemají moc načteno, i když na tom něco bude. Příběh Sáry může zaujmout širší pole čtenářů a já věřím, že si ty své najde. :-)

22.08.2023 3 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Po přečtení knihy si stojím za tím, že anotace moc dobře nevystihuje zmatek, který v knize panoval. Někdy jsem opravdu netušila, co si myslet a připadala jsem si lehce opile. Stejně jako byla Anna po téměř celou dobu .

Velké plus je, že jsem se hned od začátku do knihy začetla. V knize se střídají pohledy více postav a díky tomu působila většina scén trochu zmateně.

Bohužel skvělý začátek a prostředek lehce pokazil překombinovaný a nereálný konec. Za mě by knize prospělo, kdyby skončila tak 30 stránek před koncem. Ta část byla za mě skvělým zakončením a svým způsobem si čtenář mohl ve své hlavě otevřené otázky domyslet. Raději bych uvítala konec s otevřenými otázkami než ten, kterého jsme se dočkali.

Když si odmyslím nereálné zakončení, příběh byl skvělý a kniha se četla téměř sama. Ocenila jsem flashbacky do minulosti. Díky nim čtenář Anně víc rozumí a chápe její chování. Ačkoliv se některé vzpomínky hůře četly, pro příběh byly klíčové. Kniha vás emočně vyždímá a závěr lehce uspokojí.

I přes to ale budu knihu ráda doporučovat dál, protože kromě toho na ní nebylo nic špatného a líbila se mi. Zanechala ve mně hodně pocitů a věřím, že podobné emoce dokáže vyvolat i u dalších čtenářů.

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Kniha ve mě vyvolala směsici několika pocitů, ale nejvíc zde převládal strach, znechucení, lítost a nakonec i úleva. Ani jeden z hrdinů to neměl v životě jednoduché. Každý se potýkal se svým problémem a snažil se to svým způsobem ventilovat. Každá z postav měla svůj daný charakter a tím bylo velmi jednoduché se v postavách vyznat i bez toho, aniž bychom si vzpomněli na jeho/její jméno.

Díky napětí, které se táhlo po celý příběh, jsem se ani na chvíli nenudila. Hltala jsem stránku za stránkou a toužila znát vyuzlení co nejdříve. Konec byl mrazivý a nečekaný, tedy alespoň pro mě. Určité věci jsem si nespojila a proto byl pro mě závěr šokující. Nicméně, jiný konec si ani nedokážu představit.

Chtěla bych tímto poděkovat autorovi za skvělý čtenářský zážitek, který mě utvrdil v tom, že Aleš je opravdu dobrým spisovatelem. Umí ve čtenáři vyvolat ty správné pocity a dokonale zamotat hlavu. :-)

01.01.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Příběh Ivy a Ryana byl krásný, romantický a vtipný. Jsou párem, který se k sobě hodil od prvních stránek a já je za to milovala. Také se mi velmi líbila jejich chemie, která z knihy udělala skvělý čtenářský požitek. :-)

Kniha se četla doslova sama. I když má skoro 400 stránek, čtivost jí nechybí. Dalo by se říci, že je to pěkná macatá jednohubka.

Za mě rozhodně velké doporučení! :-)

01.01.2023 5 z 5