Msomaji Msomaji komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Plný počet hvězdiček! Čtivé, napínavé - prostě super. Stoprocentně si přečtu i další díly.

20.02.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Koupila jsem jí v akci, s tím, že jsem nevěděla do čeho jdu - ale jsem tak nadšená, že si určitě přečtu celou sérii. Doslova přečteno jedním dechem :)

04.02.2019 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Anthony Ryan

Vyvrhel není zrovna hubená knížka, má přes 630 stran, ale já ji přečetla za dva večery. Ano, dalo by se říct, že jsem ji zhltla, a to i přesto, že je úplně jiná, než jeho trilogie Stín krkavce. Začátek knihy je velmi pomalý a vlastně se nám zde představuje hlavní hrdina Alwyn. Popisuje tu jak se dostal do zbojnické tlupy, či jak se učil jejich řemeslu a velký prostor tu mají i jeho myšlenky.
Na akčnosti přidá kniha až v druhé půlce, ale i když se tu objeví velká a krvavá bitva, i konec knihy je pomalejšího rázu.

Mně osobně Vyvrhel přišel velmi čtivý (jinak bych to četla asi déle, že), a i když jsem čekala něco akčnějšího, neskutečně mě to bavilo. Dokonce mi nevadil ani náboženský podtext, který mi k té době prostě sedl.
Anthony Ryan je opravdu velmi dobrý vypravěč, protože jsem úplně viděla ty společenské rozdíly, trpěla jsem když trpěl Alwyn, byla jsem znechucena z formy soudu tehdejší doby (ty jejich popravy, no fuj) a radovala se, když se vrátili z bitvy. Moc se mi líbilo "zapojení" nadpřirozených sil, protože celému příběhu to dodalo takový správný šmrnc a doufám, že tenhle prvek bude zachován i nadále.

05.12.2023 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Musím říct, že smekám. I na těch pár stran (je jich ještě míň než 136, jelikož hodně místa zabírají ilustrace) dokázal autor "umístit" něco, co nejen že vyvolá úžasně napjatou atmosféru od první stránky, ale čtenář není ochuzen ani o popisy míst, lidí, dokonce i myšlenkových pochodů některých obyvatel. Ano, oproti jiným knihám je to opravdu velmi lehounké, ale prostě je to tam.

A nyní se dostávám k té stěžejní věci, kterou jsou ilustrace od Bernieho Wrightsona, ke kterým mohu dodat jen jedno: je to nádhera! Knížka je rozdělena na dvanáct měsíců a každý měsíc je započat dvoustránkovou černobílou ilustrací, plus je každý z měsíců doplněn ještě barevným celostránkovým obrázkem. Já se pokaždé "zastavila" a doslova se kochala tou atmosférou, která ze všech ilustrací sálá. (A musím pochválit nakladatele, že použil křídový papír, na kterém tohle všechno nádherně vynikne.)

05.12.2023 4 z 5

Kapka jedu Kapka jedu Antonín Mazáč

Kapka jedu je pořádná jízda! Svižné, akční, napínavé čtení, kde na čtenáře čekají sympatické postavy, ale také přiměřená dávka humoru. Autor se odvázal a nebál se použít i ostřejších slovíček, která zde naprosto trefně sedí (jak p...oklice na hrnec). A co se celkové délky příběhu týká, je vážně tak akorát.

Perfektně sladěná je i obálka, která dává tušit příběh laděný do žánru gangsterky. A pokud se bojíte, že to bude samé „pif paf“, a říkáte si, že proto to číst nebudete, tak tento argument můžete zapomenout. Max totiž nemá rád střelné zbraně, a já jsem mu za to vděčna, protože jsem si tak užila pár pěkných „nakládaček“.

21.11.2022 4 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Krvavé stíny jsou ovšem naprosto parádní, excelentní a boží! Je to jedna z těch „wow“ knih, u kterých nedýcháte, nejíte, nespíte dokud ji prostě nedočtete, a potom sedíte, koukáte a říkáte si – cože???

Myslím, že jsem našla jednu z top knih tohoto roku, protože tohle je vážně pecka! Pokud chcete něco, u čeho Vám bude běhat mráz po zádech (protože mně ten mráz po zádech běhal), rozhodně si Krvavé stíny přečtěte!

02.11.2022 5 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

je to parádní čtení! Krátké kapitoly, žádné zbytečné odbočky, svižný a napínavý děj – já ji přečetla za jedno odpoledne, protože patří mezi neodložitelné knihy.

Vyděšená k smrti by těm, kteří mají rádi dobré thrillery, určitě neměla uniknout. Téma je poněkud znepokojivé, a bohužel i děsivě reálné, ovšem i přesto se to čte velice lehce.
Hodně se mi líbily postavy, které jsou podle mne velmi zdařilé. V průběhu vyšetřování se stihneme seznámit i více s hlavní hrdinkou (dozvíme se více nejen o jejím profesním, ale i soukromém životě), která mi je velmi sympatická. Nehraje si na chytrolínku, ani není jako superhrdinka, prostě normální ženská, což velmi oceňuji.

Jestli bude série s Kay Hunterovou pokračovat tímto stylem, rozhodně se máme na co těšit!

28.10.2022 4 z 5

Ďábel v Marshalsea Ďábel v Marshalsea Antonia Hodgson

Opět jedna z knih, která vůbec není vidět a je to velká, opravdu velká škoda. Naprosto skvěle napsaná a hlavně má základ nejen v reálné věznici 17. století, ale také část postav skutečně existovala.
Svižné, čtivé, napínavé a ano, místy i krapet trochu nechutné čtení. Ale pokud máte rádi historický Londýn a chcete ho poznat i z té temnější stránky, určitě by Vás kniha neměla minout.

16.08.2022 4 z 5

Na hraně Na hraně René Manzor

Velmi nenápadná knížka, která se mnou drobet „laškovala“. Na jednu stranu mě nezaujala, ale to OKO! Pořád jako kdyby říkalo „přečti si mě, hned teď“. A jak jsem ráda, že jsem tomuhle „volání“ podlehla - to teda byla jízda!
I přes některé ty brutálnější části je to kniha, která nenechá nikoho chladným. Čtivá, napínavá, šokující – to je to správné slovo, které naprosto vystihne všechny mé pocity.
No ano, je to vážně skvělé! Pokud se necháte, stejně jako já, nalákat tím uhrančivým okem, rozhodně si knihu maximálně užijete. A já doufám, že o ní bude zájem, protože by byla velká, hodně velká škoda, kdyby zapadla.

29.06.2022 4 z 5

Samotář Samotář S. R. White

Samotář je zvláštní, netypická kniha, a asi se nebude líbit všem. Psychicky vyčerpávající výslech, temná tajemství a zajímavé rozuzlení – pokud máte rádi detektivky, se zaměřením na psychologii postav, budete však ze Samotáře nadšeni. Celý děj se odehraje za jeden den a odhaluje se zde i několik temných témat, jako např. domácí násilí či vydírání.

27.02.2022 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav je velmi silný příběh o přátelství a soudržnosti, a je plný násilí a utrpení. A protože Stephen King umí naproto skvělé popisy nejen míst, ale také postav, o to silnější vjemy z této knihy člověk má. Ano, nejednou mi běhal mráz po zádech a jen představa, že něco takového reálně existuje je naprosto příšerná.

27.02.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Napínavého čtení, překvapivý konec, a i jsem měla důvod k radosti - vyšla má teorie! Skvělé popisy, zajímavé prostředí, a také náhled do pachatelovy temné mysli - vše bylo perfektní.

29.11.2021 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Skvěle popsané postavy, výborně vystavěný příběh. Rozhodně to je psychologický román, který by Vás neměl minout. Kapitoly jsou perfektně rozdělené, vůbec není problém s přeskakováním doby. Čte se lehce a určitě si najde mnoho nadšených čtenářů, kterým se líbí napínavé příběhy se zajímavým rozuzlením.

22.11.2021 4 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Příběh mladé, sedmnáctileté dívky je, v některých ohledech, na dnešní dobu poněkud děsivý. Fleetwood je již několik let vdaná, a i když má skvělého manžela, kterého miluje, jsou bohatí, mají vlivné přátele, tak i přes to všechno není spokojená.
Líbila se mi postava hlavní hrdinky, která zde velmi vyniká – nechce se totiž smířit s rolí tiché manželky, a za každou cenu hodlá dosáhnout svých cílů. Celý příběh výborně dotváří celková temnější atmosféra, a nesmím zapomenout zmínit naprosto úžasnou obálku!

12.11.2021 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Kniha Šifra je skvělým náhledem do práce FBI. Odhaluje nám hodně z práce agentů, hlavně z psychologického hlediska, a pod drobnohledem psychologů se objeví nejen pachatel, ale právě i hlavní hrdinka.
Skvělý a akční psychothriller, který by milovníkům tohoto žánru rozhodně neměl uniknout.

04.11.2021 5 z 5

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Tohle bylo vážně naprosto skvělé a já jsem nadšená!
Výborně popsané postavy a dokonale navozená atmosféra starého, dlouho neobydleného panství k sobě skvěle pasují. Autorce se podařilo skloubit hororový příběh s psychologickým románem a výsledek rozhodně stojí za přečtení.

04.11.2021 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Krásná obálka, lákavá anotace a příslib thrilleru – to vše mě nalákalo na tuto novinku. A rovnou říkám, že jsem hodně ráda, že jsem se zlákat nechala.
Možná jsem se vyjádřila příliš jemně, protože tohle byla opravdu jízda, a já jsem naprosto nadšená. Aristokrat je druhá kniha s Alexandrem Krausem, a i když je první díl (Letargie) také skvělé čtení, zde se autor naprosto odvázal a ukázal nám, že i český autor může napsat dokonalý thriller.
Rozhodně Vám Aristokrata mohu doporučit.

22.09.2021 5 z 5

Bandury Bandury Andrée A. Michaud

Vyprávění je pomalé, ale velmi detailní a barvité. Autorka tak krásně navodí letní atmosféru, která postupně přechází ve společný smutek a komunitní soudržnost, při které jde stranou i jazyková bariéra.
A právě atmosféra, která je zde postupem času temná a velice tísnivá, dělá tuto knihu skvělou. Dokonalé vykreslení charakterů postav je tak „jen“ dalším pozitivem.
Kniha Bandury je jiná, neotřelá, ale obávám se, že nebude pro každého. Ovšem pokud se odvážíte do tohoto příběhu „vstoupit“, čeká Vás opravdu skvělý zážitek.

18.06.2021 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Pozvaní je kniha výborně napsaná, úžasně čtivá, postavy i popisy okolí perfektní. Styl Jennifer McMahon mi naprosto vyhovuje, a proto i když není zrovna útlá, už na začátku knihy jsem věděla, že ji budu mít brzo přečtenou. A stalo se. Parádní napínavá oddechovka s trochou tajemna. Ano, jen s trochou. Bohužel jsem to čekala víc děsivé, což ale neznamená, že to tak musí být pro všechny. Já bych ji žánrově zařadila k mysteriózním thrillerům.
Rozjezd knihy je trochu pomalejší, ale pak to nabere spád a do posledních stran vletíme neskutečnou rychlostí. Příběh je rozdělen na několik částí, je tu dobře pracováno i s odskoky do minulosti.

05.03.2021 3 z 5

Strážce duší Strážce duší Deborah Hewitt

Já jsem tedy spokojená. Čekala jsem něco zajímavého, což se autorce povedlo – hrozně moc se mi líbil nápad s alternativním Londýnem, i zapracováním finských folklórních prvků. Líbílo se mi i to, že vše co se Alice učí je popsáno, vysvětleno, takže nikdo nemusí tápat.
Kniha je velmi čtivá, postavy skvěle napsané, sympatické, i padouši jsou pořádní. V podstatě jediný problém jsem měla s Alicí, která se skoro celou dobu chovala strašně upejpavě. Působila na mě až takovým dětským dojmem, ale nebylo to nic extrémně rušivého. Co se děje týká, byl skvělý, do puntíku perfektně vymyšlený, jen nevím, jestli bych to celé nějak nerozdělila. Ke konci už mi přišlo strašně moc akce, která proběhla tak nějak hrozně rychle.

A jak jsem tak koukala na GR (jelikož konec zdál se mi takový otevřený), vypadá to, že bude i pokračování. A do toho rozhodně půjdu.

15.02.2021 4 z 5