muchomurka muchomurka komentáře u knih

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Začátek byl kapku zdlouhavější, ale pak se to rozjelo a já byla netrpělivá, jak jsem byla napnutá zjištěním, co se vlastně stalo.
Kdo si však zasloužil obdiv, byl manžel Cynthie, chvílemi se chovala jako opravdovu bláznivě (což je snad i pochopitelné) a mít takového muže po boku je úžasné. Psychologie postav byla napsána výborně, Cynthie mi fakt šla na nervy, když ho obviňovala ze všeho možného a pak utekla, nebo když mu vytýkala, že když ji honil po obchoďáku a ona prostě nereagovala a chovala se jak blázen, že nechal Grace samotnou. Byl jí úžasnou oporou a ona se chovala jak egoistický sobec.
A souhlasím s Gossipavlinou, na knížku si udějte čas, nebudete se od ní moci odtrhnout.

09.11.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst, protože jsem byla zvědavá, jak žila Christine F. dál, co se stalo. Zpočátku jsem si říkala, že knihu odložím, styl mi neseděl, děj byl hop sem hop tam. Ale ta zvědavost, co se událo, byla silnější.
I po přečtení zde zůstalo mnoho nezodpovězených otázek, mnohé další se objevily. Co se stalo s Detlefem? Jen nějaké tři suché věty a jinak nic? Když na knihu koukám zpětně, v podstatě jsme se skoro nic nedozvěděli, všechno bylo jen takové povrchní vykládání.
Jako mnoho ostatních, i já jsem měla guláš ve všech těch lidech a jménech. Rychlé střídání děje, míst a příběhů minimálně ze začátku dělalo v příběhu zmatek.
A celkem mě překvapilo, že se stala hvězdou, kam všude cestovala, s kým se setkávala. Přišlo mi to nezasloužené.
Co oceňuji, je že na feťačku přemýšlela dopředu a nerozházela hned všechny peníze za fet. Tohle bylo překvapivé, že i když jela v drogách, udržela si zdravý rozum a jasné myšlení. Také se mi líbil její přístup a názory na mateřství, to jak se snažila být nejlepší matkou svému synovi. Že pro něj nikdy nelitovala peněz a snažila se dělat všechno, co pro něj bylo nejlepší, i když to byla pěstounská péče. Feťačka nefeťačka, tohle se jí musí nechat jako velký klad.
Co se mi však na podání příběhu nelíbilo, bylo odtažitost, vyprávění jak kdyby zdálky, chyběly tomu emoce a ta šokující součást. Bylo to dost mdlé, rozkouskované vyprávění.
Co mě ještě překvapilo, byl věk jejího otce, její postoj ke své závislosti - nikoho neobviňovalal, byla to její volba. Že si v knize protiřečila jsem prostě přešla. Akorát pořád říkala, že je čistá a přitom brala hašiš apod. Tohle přece není čistá, ne? Ale asi záleží na úhlu pohledu...
I když tahle kniha měla mnoho chyb, hodnocení průměr, stejně si myslím, že mi bude dlouho ležet v hlavě a myšlenky mi k ní budou utíkat.

26.10.2014 3 z 5

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Knížky s Heather jsou super, vždycky si u nich odpočinu a zasměju se :-)
Zatím poslední díl, který vyšel, mi oproti předchozím přišel víc upovídaný a rozjímací. Děj nebyl tak strhující a rychlý, ale i tak to nebylo špatné. Hlavně Cooper byl boží :-)
Za co jsem ráda, je jak dopadlo řešení vztahu s její matkou. Heather byla realistka a naštěstí se nekonal žádný velký odpoštěcí happyend. Tohle bylo fajn, protože to odpovídalo tomu, jaký měla po celou dobu názor. Jsem ráda, že to nebylo přeslazené ve všech směrech.

26.10.2014 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

(Obsahuje spoilery).
Když jsem si knížku kupovala, dlouze jsem přemýšlela, jestli si ji vzít nebo ji vrátit do regálu. Naštěstí vyhrálo koupení a udělala jsem dobře. Byl to krásný příběh. Jase a Sam byli naprosto boží :-) Nejdřívě jsem pořád dumama, čím byla Sam pro Jase tak úžasná (Jase byl úžasný naprosto vším, to bylo hned zřejmé), ale tak nějak postupem čtení mi to přišlo jasné.
První polovina knihy byla veselá, vtipná a pohodová. Hrozně moc jsem se bála, co se v druhé části pokazí a jak dlouho se v tom hlavní hrdinové budou rýpat. Naštěstí jen několik stran. Fakt jsem nechtěla, aby se to pokazilo a ona se s ním rozešla, což chápu proč to udělala, ale chudák Jase, úplně se mi to nechtělo číst dál. Naštěstí tam byl Tim a brzy se to vyřešilo.
Když jsem knížku dočetla, říkala jsem si, že byla fakt dlouhá, ale spousta věcí zůstala jaksi nedořešená (např. celá ta věc s Nan, to bylo divné, ale je pravda, že od začátku mi přišla taková nějaká nehrající narovinu), spousta zajímavých postav nedostala dost prostoru, což je škoda, ale přitom nemám pocit, že by příběh váznul nebo se zaobíral dlouze něčím nepodstatným.
A co se mi líbilo a zaujalo mě na první pohled, to byla obálka.
Za mě celkově super, jsem zvědavá, s čím dalším autorka přijde a jestli to bude stejně dobré.

18.08.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Může obsahovat spoilery.
Druhý díl toho sice moc nevyřešil, spíše ještě zamotal, ale jsem napnutá, jak to celé dopadne.
Naprosto mě dostal Xemerius, skvěle jsem se bavila u jeho hlášek a proslovů. (Díky tomu si kniha vysloužila pět hvězdiček).
A co jsem doufala, že se konečně Gwen postaví své tetě a Charlotte, nebo je aspoň setře, mohly to být docela vtipné scény...
No a Gideon... Je pravda, že mě už začínalo štvát, jak se z ní v jeho přítomnosti stává želé a nerozhodná, jak kdyby bez vlastní vůle. Škoda, že někdy nepřemýšlí, ale chápu, je zamilovaná, ale vyslechnout si ho mohla, míň by se třeba trápila. A to, že jí maminka pořád říká, že nikomu nemá věřit, ani své intuici, a pak po jedné schůzce uvěří řečem markýze (nebo to byl hrabě?), ze kterého má hrůzu, že to s Gideonem nahrál a domluvil, že ji sbalí... Občas nafackovat. Rozhodně jsem však napnutá na další díl a i tyto "nedostatky" nic neubírají na čtivosti a napínavosti příběhu.

31.07.2014 5 z 5

Dnem i nocí Dnem i nocí Gwen Hayes

Zajímavý nápad, fakt hodně. Ale příšerné zpracování. Snad polovina knížky byla jak zaseknutý kolovrátek to samé - chce ji, ale odmítá ji, nic jí neřekne i když se pořád ptá. A to celé znova a znova a znova... Už jsem si začínala říkat, jestli se někdy děj pohne dopředu.
Škoda, že autorka nevytěžila více z vedlejších postav - Ame, Donny, Gaba či "madam" Varnie... A vůbec to chtělo celé více propracovat, přišlo mi to povrchní, plytké. A co ten konec? Aaaaaach, to bylo tak protivné.
Mrzelo mě to, čekala jsem zajímavý příběh, který mě pohltí.

16.06.2014 3 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Celou knížku jsem nedokázala vystát hlavní hrdinku. Sice o sobě říkala, jak se nevzdává a neutíká, ale přišlo mi, že celou knížku prostě jen zavírala oči a utíkala. Byla hrozně rozdvojená, jednou něco řekla či udělala, pak to změnila, pak zase zpátky... Bylo to jak na houpačce.
(Spoilery). A už vůbec jsem nechápala, proč je tak hnusná na Lincolna. Jo, neřekl jí to, měl tajemství, ale měl pro to dobrý důvod. Kdyby nebyla tak strašně umíněná, mohli si to vyříkat. Ale ona se musela chovat jako malé rozmazlené děcko.
Když jsem ale dočetla na konec, kde bylo všechno vysvětleno, celé to napružení ze mě trochu opadlo. Sice Violet pořád nebyla nijak extra sympatická, ale jsem ráda, že se to vyžehlilo mezi ní a Linkem. Hrozně jsem mu fandila a strašně mě štvalo, jak to Vi posílá čím dál víc do háje.
Vysvětlování autorky ohledně andělů a dalšího bylo zmatečné, dělalo mi problém to občas pochytit, nevím, jestli to bylo tak krkolomně napsané, nebo za to může překlad. Ale oceňuji, že vše nebylo jen černé nebo bílé (Fénix).
A super postavy byly i Steph a táta Vi. :-)

08.06.2014 3 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Skvělá knížka! Hlavní postavy jsem si zamilovala hned, byly mi sympatické. Líbil se mi příběh, to, jak do sebe krásně zapadly všechny roviny příběhu, jak Silla postupně obejvaovala minulost své rodiny. Jen konec byl trochu rychlý, na to jak autorka celou dobu budovala zápletku, ale proč ne? Lepší než ukecaný, roztahaný nebo vyčpělý.
Jsem moc zvědavá na pokračování, doufám, že bude minimálně tak dobré, jako první díl.

05.05.2014 5 z 5

Konec a smrt Amelie Anne Konec a smrt Amelie Anne Kat Rosenfield

Knížka začínala zajímavě a hned mě vtáhla do děje. Ale potom to nějak vyprchalo a dočítala jsem jen s vypětím sil a vůle.
Hlavní hrdinka Becca mi byla sympatická jen ze začátku, stejně tak James.
Příběh byl zmatený, přeskakování během jedné věty z přítomnosti do minulosti mě mátlo, náhlá změna tématu taky - četla jsem, ale vůbec jsem se nechytala.
Na to, jak to vypadalo dobře (ze začátku), mě knížka dost zklamala. Přišlo mi to takové o ničem. Nemastné, neslané...

13.04.2014 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Krásný příběh. I když odhalení bylo děsivé, přesto se mi líbilo, jak i v nejhorších chvílích dějem prolínala láska. Holder byl naprosto skvělý! Akorát škoda, že tam nebylo více rozepsán vztah s kamarády, využito místo pro Six a Breckina, mohly to být vtipné pasáže. Avšak i přes to se mi líbila ta lehčí, vtipná rovina, dost jsem se nasmála :-), chvilku se vytratila, ale ke konci se zase ukázala. A ta hra s otázkama a dalším soustem je naprosto boží! :-D
Jediné co bylo divné, byl její vztah k otci... To jsem moc nedokázala pochopit, že ho jenom nenávidí, ale je rozpolcená.
Jinak nemám co vytknout. Jsem zvědavá na další knížky od této autorky.

11.04.2014 5 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Na knížku jsem slyšela skvělé ohlasy, a tak jsem neodolala a půjčila si ji, hnedka jak jsem ji v knihovně uviděla.
Příběh se mi líbil, styl, který autorka zvolila, různé poznámky v příběhu (třeba že hlavní hrdinka použila nějakou metodu k výchově, kterou vědci teprve "objeví" apod.) jsou skvělé, u knížky jsem se bavila.
Moc se mi líbilo, že je to konečně zase fakt dobrá knížka pro děti, s pěknými ilustracemi :-)

29.03.2014 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Za mě ano :-) Skvěle napsaný příběh na dost vážné téma. Líbilo se mi, že se autorka zbytečně nerozepisovala "hlubokomyslnými pasážemi a úvahami". Akorát vždycky všechno sdělila, dobře jsem se v příběhu vyznala a hltala ho jedním dechem. Hlavní i vedlejší postavy byly skvělé :-), reálné, uvěřitelné. Moc oceňuji, že se Jacqueline z rozchodu "otřepala" a dostala celkem rychle, ne každá holka přece úpí měsíce, jak to většinou bývá psané v těchto typech příběhů. Pro mě to byl významný bod navíc.
Většinou mě netěší, když má knížka další pokračování, ale u téhle jsem si říkala, proč je konec tak brzy? Jsem zvědavá, jestli pokračování bude stejně dobré. Ale na druhou stranu se bojím, aby neshodilo tento díl (a opět všechno dobře dopadlo).

15.03.2014 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Tahle knížka mě dostala. Po přečtení anotace jsem si říkala, že by nemusela být tak špatná, ale předčila moje očekávání. Nápad i zpracování se mi libílo, Anna i Kai mi byli sympatičtí už od začátku. U knížky jsem se bavila, např. při popisu cesty za Anniným otcem. Přišlo mi zajímavé, že Anna neměla svůj telefon, ale v ději to bylo naprosto správné (nevím,jak to jinak napsat). Oceňuji, že postavy jednaly tak nějak přirozeně, že to nebylo uměle přeslazené. Hodně se mi líbilo, jak byla Anna nesmělá a "čistá" - žádné mejdany, alkohol ani drogy, ve škole vzorňačka. Jako by mi z duše mluvila. Celkově se mi líbilo, jaký měla kniha děj a spád, kam mířila, i když konec byl trochu jiný, než jsem čekala (a doufala), ale o to víc se těším na další díl, jsem napnutá, jak to celé dopadne!

11.12.2013 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Když jsem si tuto knihu půjčovala v knihovně, vypadala hodně zajímavě, s neotřelým nápadem.
Při čtení jsem byla hodně zmatená, vůbec jsem se neorientovala v postavách, místech a nechytala jsem jednotlivé zákonitosti (např. co je to protokol a proč v něm žijí a jak tam mohou být různé vynálezy, když žijí v takové době apod.). Od půlky knížky se to naštěstí zlepšovalo.
Příběhově mě knížka zaujala, ale nevyhovoval mi styl psaní. Střídání kapitol je zajímavé a většinou to příběhu pomůže, ale zde mi to nesedělo vůbec, děj byl roztříštěný a jednotlivé kapitoly příliš krátké. Když už se v jedné něco začalo dít, skončila a nastoupila další kapitola s příběhem druhé postavy. Za nápad by si kniha zasloužila hvězdiček 5, za zmatenost a roztříštěnost děje ale dávám pouze 3.

14.09.2013 3 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Příběh (nápad) byl zajímavý, ale napsaný těžkopádně, zmateně, skoky z přítomnosti do minulosti byly nečekané, nejasné. Nedokázala jsem se vcítit do hlavní hrdinky. Uvidím, jestli se pustím do pokračování...

29.12.2012 2 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Ze začátku se mi tato kniha špatně četla, měla "rozvláčný" rozjezd. Ale nakonec se mi líbila a přečetla jsem ji jedním dechem. Líbil se mi nápad se splněným přáním.

11.11.2012 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

(SPOILER) Knížka mě kupodivu bavila, kdybych mohla, přečtu ji na jeden zátah. Byla jsem napnutá, co se na Arcadii stalo, proč se potopila a co objeví. Trochu mě mrzí, že v knížce nebylo tolik prostoru pro popis jednotlivých místností, které tým Cove navštívil, který byl na úkor tohoto věnován opakujícím se popisům těl. Jinak závěr byl na můj vkus příliš rychlý a utnutý. Přeci jen si to zasloužilo ještě aspoň kapitolu s nějakým vysvětlením, zvlášť po tom, čím vším autorka postavy protáhla. Klidně mohla vynechat některé opakující se pasáže, které byly až zbytečné a v jednu chvíli se mi příběh začínal vléct, a dát prostor konci.
Celkově jsem spokojená. Jsem ráda, že to není zase první díl ze série, ale že je to uzavřený příběh.

06.09.2024 4 z 5

Královna a její corgi Královna a její corgi Caroline L. Perry

Knížka má překrásné a vtipné ilustrace. Ty jsme si s Bambulkou při čtení užívaly. Textu bylo akorát, zajímavý, čtivý, pro malé čtenáře ideální.
Jen mě zarazilo, že corgi měli vlastní pokoj a luxus, o kterém si mnoho lidí mohlo nechat jen zdát. To mi bylo trochu líto u tak oblíbené a vnímavé královny. Jinak nemám co vytknout.

22.08.2024 4 z 5

Vývojová psychologie. Dětství a dospívání Vývojová psychologie. Dětství a dospívání Marie Vágnerová

Jsem laik a knihu jsem si přečetla, abych se dozvěděla něco nového a hlavně, abych věděla co a jak.
Kniha je určitě přínosná, ale mám k ní pár výhrad. Občas jsem si přišla, jak kdybych byla o 30 let zpátky - např. když autorka psala o potlačování emocí, srovnávání a hodnocení, pochvaly. Načetla jsem poměrně dost kniha a ve všech se na to jde opačně, než se zmiňuje zde. Čekala bych, že když je kniha revidována a nově vydaná, bude obsahovat i nové poznatky a pohledy na tuto problematiku, ale moc mi to nepřišlo.
Také mi vadilo neustálé opakování toho samého. Kniha byla dost zdlouhavá a místy až nudná. A dalších drobných výhrad mám více. Ale základní rámec jsem dostala a teď si do něj dosadím poznatky z novějších knih a budu spokojená.

20.08.2024 3 z 5

Změň svůj dech a začnou se dít věci Změň svůj dech a začnou se dít věci Rostislav Václavek

Jako rozcestník, který je zároveň ódou na autora, a reklama na autorovy kurzy, je to dobré.
S některými informacemi souhlasím, něco se mi dalo do kontextu, s některými inforamcemi nesouhlasím. Nelíbí se mi autorův styl psaní, velmi časté opakování toho samého i v rámci jedné stránky bylo nudné, neustálé odkazování na "to si řekneme později" bylo vytáčející.
Co bych knize vytkla je, že autor se zříká veškeré zodpovědnosti za to, když cokoli nevyjde, ale zároveň pak radí, a to i z pozice alergologa, logopeda, psychologa a dalších, kteří pro své znalosti musí dlouho studovat a pak mít náležitou praxi. Všechno zázračně vyřeší 5 pilířů a divím se, že to ti doktoři nepoužívají. Nemyslím si, že by doktoři chtěli uměle vytvářet mraky pacientů... Ale tohle je můj názor. Souhlasím se zdravým životním stylem, netlačit na výkon.
A závěr knihy - nic nemusíte, jen můžete. Ale pokud nepojedete podle této knihy, jste v podstatě ztroskotanci, kteří maří svůj život.
Celkový dojem z knihy mám rozpačitý. Těšila jsem se, co se dozvím o svém dechu a jak s ním pracovat, ale dostala jsem jen jakýsi povšechný přehled z různých oblastí.
Souhlasím s komentáři od jaroiva, roso.mak a Samuro.

07.05.2024 2 z 5