Nermal Nermal komentáře u knih

Manažer Manažer Kristen Callihan

Sladká romantika, v níž je všechno, co se očekává - humor, postupně se rozvíjející cit, erotika.
Jediné, čemu se dalo těžko věřit, bylo to společné noční tulení, aniž k něčemu došlo. Ale nevadilo mi to, protože to bylo krásné. Taky proto si tyhle knížky kupujeme, ne?

10.01.2023 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pana Honzáka jsem nevnímal v této knize jako psychiatra, ale zejména jako zkušeného moudrého muže. Jako občasný pacient si tady každý z nás může porovnat své zkušenosti z oblasti zdravotnictví jako oboru, ale mluví se tady i o rozmanitých jiných věcech. Ocenil jsem, že mnohé je zde pojmenováno nahlas, otevřeně a natvrdo.
Obecně nemám rád knihy o populárních a mediálně známých osobnostech, ale tady jsem celkem bez rizika zklamání mohl udělat výjimku.
Forma rozhovoru umožňuje knihu číst po kouskách s možností snadného přerušení.

07.01.2023

Idol Idol Kristen Callihan

Moje první knížka od Kristen. A hned musím říct, že styl jejího psaní mě uchvátil. Čte se to velice fajn a tudíž strašně rychle; až jsem se přistihl, že si ten příběh začínám podvědomě šetřit. Celá série je orámována světovou rockovou kapelou, ale mnohem důležitější je to, co se odehrává mezi těmi dvěma - Killianem a Libby. Postupná vzájemná chemie, humorné dialogy, ironie bez urážek, zkrátka radost to číst. I vedlejší postavy jsou dobře napsané. Asi neodolám a přečtu si pokračování celé série. To bych mohl stihnout, na obzoru už je čtvrtý díl.

03.01.2023 5 z 5

Brevíř lásky Brevíř lásky Miroslav Florian

Z českých básníků si kromě Bezruče, Ortena, Seiferta a Wolkera dovoluji doplnit ještě tato jména: Biebl, Fischer, Gellner, Halas, Holan, Hora, Hořejší, Hrubín, Křička, Mikulášek, Neumann, Nezval, Šrámek, Toman, Závada.
Nebývale povedený výběr.

02.01.2023 4 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Velice pěkný, povedený příběh lásky Jace a Farrah. Okouzlující dívka a přitažlivý muž - jednoduché schéma, které ale autorka dokázala naplnit krásným, cituplným vyprávěním. Všechny romantické duše a příznivci této spisovatelky budou tentokrát určitě spokojeni.

01.01.2023 5 z 5

Anti-přítel Anti-přítel Penelope Ward

Penelope Ward je jistota, takže se nebojím si přečíst libovolnou její knížku. Tady je to víc pohádka než dospělý příběh o lásce k Carrys a její dceři Sunny. Jako vždy se to dobře čte, jen mi tam tentokrát scházel trochu větší švih.

19.12.2022 3 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Milé opětovné setkání se všemi oblíbenými hrdiny série Off-Campus. Hned do toho vplujete jako za starých časů a samozřejmě se to dobře čte. Ale ruku na srdce, je to jen takové zamávání postavám, s nimiž se musíte chtě nechtě definitivně rozloučit. Vlastně tak úplně nemusíte - pokud je máte ve své knihovně...

15.12.2022 4 z 5

Svatba o Vánocích Svatba o Vánocích Melanie Moreland

Tak tato ochutnávka nové série měla úplně jinou šťávu než dojezd sedmidílné série Vested Interest. A začínám věřit, že by mě zase mohla bavit. Na 160 stránkách je zde mnohem víc humoru, erotiky i špičkování než mnohde na plných 350 stranách. Naladil jsem se na první díl ABC Corp!

21.11.2022 4 z 5

Sandy Sandy Melanie Moreland

Zakončení celé série proběhlo v poklidném tempu, jak jsem u této starší dvojice očekával. Bylo to zase něco jiného a řešily se odlišné problémy. Závěr série i idylické vztahy ve firmě byly nadsazené trochu víc, než jsem byl ochoten vstřebat.
Jsem docela zvědavý, o čem chce Melanie psát v navazující sérii, aby z toho nebyla jenom továrna na knížky. No, nechme se překvapit!

19.11.2022 3 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Příběh Haltona a Fiony. On, citově poněkud okoralý právník, ona, psychicky zdeptaná duše kvůli špatnému zacházení jejího manžela.
On se nakonec slituje nad svou potenciální klientkou a ujme se její kauzy, ona se pod jeho vlivem rozsvítí a postupně mu začne vracet schopnost cítit lásku. (Ale že se teda nadřela, než se konečně vzpamatoval!) Moc hezky napsaný příběh o postupném znovurozkvétání ženy v rukou ohleduplného muže s poněkud debilními zásadami, které ona nakonec přece jen zlomí.

17.11.2022 4 z 5

Van Van Melanie Moreland

Tak jsem dočetl další díl série o BAM. Byl takový poklidnější, ale to mi rozhodně nevadilo. Manuálně zručný a tím pádem i přirozeně osvalený, sympatický chlap - to jsem uvítal, nemusí být všichni kravaťáci.
Ještě víc se mi líbila Liv a hlavně její dcerka Sammy. Díky ní byla knížka hned veselejší. Vlastně bych tam ani žádného záporáka Nolena nepotřeboval, abych byl spokojený, u tohoto žánru mi děj bez dramat nevadí. Hodná ženská, co poskytne domov osamělému chlapovi, a ten jí a dceři zase poskytne oporu. Moc pěkné pouto mezi Sammy a Vanem.

13.11.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Moje první setkání s touto autorkou mi přineslo trochu zklamání, čekal jsem víc. Asi na základě komentářů ke knihám této autorky zde.
Dobře se to ale četlo a vlastně to byl standardní příběh v rámci tohoto žánru zasazený do prostředí zpravodajství. S trochou bahna a aférek v prostředí, kde se točí velké peníze.
Jude byla nejsympatičtější postavou, škoda že ty ostatní, vedlejší, nebyly víc rozpracované.

09.11.2022 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Hodnocení této knihy zde jsou rozporuplná, ale musím říct, že mně se kniha líbila. Velmi dobře a rychle se to četlo a souhlasím s tím, že ač tam bylo hodně sexu, mělo to taky hodně vyšší level, takže mně to nevadilo. Možná mi jako muži ten větší přísun sexu tolik nevadil, ale na druhou stranu jsem cítil, že je za tím vším klíčící láska Payton k Dominikovi, a proto mi ty sexuální scény nepřišly prvoplánové, ani jako obyčejné porno. Je to psáno hodně otevřeně, ale zase má tím pádem spisovatelka svůj vlastní styl. Každý ať si posoudí sám, co je ochoten číst. Rozhodně se není čeho obávat a navíc má každá kniha svůj čas, kdy po ní sáhnete.

08.11.2022 4 z 5

Vážky ČR Vážky ČR Dan Bárta

O vážkách a jejich focení pan Bárta často mluvíval v nejrůznějších souvislostech a tato knížka je výsledkem (nejen) jeho práce.
A protože jsou vážky velmi pestrou, a nebojím se říct fotogenickou skupinou, které si každý někde u rybníka všimne, může být až překvapivé, kolik nejrůznějších zástupců existuje. A to vše je velmi systematicky a názorně popsáno v tomto atlase.

05.11.2022 5 z 5

Blanokřídlí České republiky I. - Žahadloví Blanokřídlí České republiky I. - Žahadloví Jan Macek

Poprvé jsem do knížky nahlédl inspirován detektivním románem Chrise Cartera, abych se dozvěděl, že na podobné potvůrky lze narazit i v naší přírodě. Nakonec jsem si knížku pořídil, protože je opravdu skvěle vypravená, nejen textem, ale i ilustracemi.

Pavouci České republiky Pavouci České republiky Antonín Kůrka

Vše podstatné zde již bylo napsáno přede mnou, a tak jen doplním - vzhledem k tomu, že se snad každý z nás setkal s nějakým pavoukem na zahradě i v domácnosti, není na škodu touto knihou zalistovat a toho "vašeho" v ní objevit.
Totéž se týká pavoučí potravy - rozmanitých much, ale to už je jiná kapitola i jiná knížka.

05.11.2022 5 z 5

Návěstidla na modelovém kolejišti Návěstidla na modelovém kolejišti Vladimír Zuska

Autor ve dvanácti kapitolách systematicky a názorně popisuje návěstidla a návěstní soustavy ve všemožných souvislostech, na úvod s malým exkurzem do historie, a bere v každé kapitole zřetel na použití na modelovém kolejišti. Vše opatřeno autorovými názornými ilustracemi, a kde je potřeba, i plánky a tabulkami.

05.11.2022 4 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Poslední díl série už mi přišel trochu rozvláčný, i když oba hrdinové byli sympatičtí, zejména Lianne.
Teď, po dočtení posledního dílu série, můžu vyhodnotit třetí a čtvrtý díl série jako nejpovedenější.

04.11.2022 4 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Po třetím dílu série jsem si chtěl udělat pauzu, ale když jsem zjistil, že čtvrtý díl je příběhem Belly, neodolal jsem a pokračoval dál. Bellu jsem si totiž oblíbil už v předchozích dílech.
Námět příběhu byl velmi zajímavý a je dobře, že se o něm v knize psalo. Prožíval jsem spolu s Bellou její trápení a byl jsem rád, že má Rafeho připraveného jí pomoci.
Celá série má stoupající čtivost, takže ji nakonec asi slupnu celou najednou.

31.10.2022 4 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Ne, tohle rozhodně nebyla slabá kniha v rámci série. Naopak bych řekl, že byla ještě lepší než série On+My. Protože tam byl sice formálně podobný příběh, ale víceméně zalitý sluncem. Zatímco tady byl popsán myšlenkový coming out se vším všudy. Což ne všichni čtenáři přijali a pochopili. A myslím, že naopak ti druzí, co nakonec tenhle díl nepřeskočili, ačkoli ho původně číst nechtěli, nelitovali, že si ho přečetli.
Je to jako se vším. Když nějaký problém sám nemám, nebude mě možná tolik bavit o něm číst.
Postavy kluků byly velmi dobře napsány včetně dívky Belly, která byla čtenářům vlastně takovou nenápadnou průvodkyní, aby byli schopní lépe si uvědomit způsob chování a uvažování lidí v protilehlém světě.

26.10.2022 5 z 5