-neuvedu- komentáře u knih
Kniha z větší části pojednává o prvních 5 ekumenických koncilech. Závěr této první části je – jak už název podtitulu knihy napovídá – odmítnutí různých heretických učení na postupně všech koncilech. Včetně zavržení Origena a jeho učení na koncilu posledním. Překvapivá byla pro mě druhá část a to Origenův pohled na reinkarnaci. Ta je pochopitelně kratší, je to jen několik výseků z jeho díla. Kdo má dostatečné povědomí o prvních koncilech, může bez problému (pře)skočit do druhé části.
Název knihy (pro neznalé) svádí k tomu, že větší část křesťanstva mohla zastávat učení o reinkarnaci. Tomu tak nebylo, šlo o velmi okrajový názorový proud. Kniha tedy na mě působí marketingovým dojmem. Přesto šlo o historicko-teologické čtení s dostatkem citací. Co mi v knize chybělo byl Rejstřík a představení se autora.
Červená knihovna hadr... Jen v sci-fi kabátu. Dvě třetiny knihy děj tak pozvolna někam směřuje, furt řeší city a emoce a pak to má nějaký spád... Hodnotím jako průměr.
Uznávám, že to není úplně můj vyhledávaný typ literatury, ale přesto si myslím, že autor má dvě zajímavé myšlenky, které stačilo napsat do formy článků. Knihu tedy vnímám jako ztrátu času.
Některé tipy jsou zvláštní, některé tipy zaujaly, ale jinak platí, že většinu toho běžný člověk zná. Z toho důvodu mě tedy kniha moc nenadchla. Autorky styl vkládat k textu humor mě nezaujal, ale také jí ho nezazlívám... Souhlasím také s komentářem 'babyboar', že přesto kniha může někoho navést správným směrem... Kniha v dalším vydání potřebuje aktualizaci cen a také opravit překlepy.
Kniha má v poslední třetině jen popis vitamínů a minerálů. Trochu ten konec nudil. Jinak průměr, některé techniky člověk zná, takže toho moc nepřekvapilo.
Moje první přečtená kniha od tohoto autora a musím říci, že je opravdu tak dobrá, jak se o ní hovoří. Akorát mám dojem, že ne každého osloví tento výklad striktní logiky. Zajímavé je, že má co říci i zkušenějším křesťanům. Občas stojí za to se zastavit a ohlédnout se k základům... Rozhodně se ke knize plánuji ještě jednou vrátit. Také mě překvapilo a mrzelo, že 3. vydání knihy a stále je v knize množství překlepů...
Přišlo mi, že autor glorifikuje pana Janečka... že o něm píše s takovou přehnanou úctou / superlativech, až mi to vadilo... Názory pana Janečka jsou zajímavé, s ledasčím člověk nesouhlasí. Kniha není žádným super trhákem. Je to zkrátka pouhý náhled do mysli a života pana Janečka.
Brilantní dílo G. Orwella o chudobě. Skvělá sonda do života lidí bez domova.
Slabší než Bohatý táta, chudý táta. Nedoporučuji.
V dětství mé oblíbené sci-fi, ke kterému jsem se rád vracel.
Jako křesťana musím říci, že mě kniha velmi lákala a také velmi zklamala. Velice odfláknutá kniha. Z akademického hlediska tristní práce se zdroji. Autorka podsouvá čtenáři nějaká stanoviska, která nevysvětluje blíž, neuvádí zdroje a jednostranně si zdroje vybírá. Když zmiňuje nedobrovolnou sterilizaci 300 tis. žen v Peru opět bez zdrojů; když jsou studenti tlačeni do psaní prací v genderově korektním jazyku - opět se nedozvíte podrobnosti, je to jakási univerzita X planety Z; Třetí pohlaví v Německu - autorka uvádí, že to je pouze snaha vyhovět 8 tis. lidí. Ale když sem si dohledal odborné zdroje: uvádějí poměr zdravě narozených a lidí s takovouto vadou genitálií 1:300. Což na 88 milionové Německo znamená 266 tis. lidí s tímto problémem! Chápu, že odborné odhady se tedy pohybují mezi 8 tis. a 266 tis. (Německo) Je podivné, že si autorka vybere pro svá tvrzení záměrně nízké číslo... selektivní, kusé info však je v celé knize... Kniha je mixem dobré vůle, odfláknuté práce a demagogie. Ve 2/3 jsem to zavřel a odmítám to komukoliv doporučit.
Váhám skóre 3-4... Sci-fi klasika, kdo by příběh neznal. Ale styl psaní mě nějak neoslovil. To víc se mi od autora líbila Farma zvířat.
Klasika sci-fi mě velmi zklamala. Příběh se táhne, žádné zvraty. Nedoporučuji.
Nadčasová kniha - prostupuje úspěšně nejen staletí, ale i kultury! Vždy zde lze najít něco nového...
Velice trefné pojmenování životních situací. Ke knize se rozhodně budu vracet. Jediné kde jsem se neztotožňoval a až nesouhlasil bylo okrajové téma: současná migrace.
Autor v r. 2010 získal anticenu Bronzový Bludný balvan (Klub skeptiků Sisyfos) za pseudovědeckou interpretaci zážitků blízkosti smrti. Takže asi tak ke knihám pana Moodyho. Jinak se to čte hezky a svižně... :-)