nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Musím hodnotit vysoko. 500 stran bych někdy byla schopná číst i 14 dní. Tohle mi zabralo pouze tři dny. Zase po dlouhé době jsem měla velmi silný zážitek. Vyprávění mi dokonale vyhovovalo. Co se daného tématu týče mám dost načteno, ale neomrzí se to. Souhlasím s vypravěčkou této knihy. Lidi mě děsí.

24.07.2019 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Možná jsem ve věku, kdy bych měla číst jiné knihy, ale když někdo přeskočí z dětských knih na ženské romány a pak rovnou na tzv "vyšší literaturu" musí se to dohnat. První díl jsem četla kdysi, potom jsem chtěla pokračovat, ale zjistila jsem, že z Města z kostí si nic nepamatuji, tak jsem si dala opáčko. Musím říct, že teď se mi zdá děj i příběh jednodušší, než kdysi. Ale co tuto sérii i tento díl drží jsou postavy, jsou rozmanité, nejsou plytké a vztahy jsou velmi zajímavé. Pár motivů a pravidel si podle mě autorka vykouzlila (deus ex machina se ve fantasy prostě vyskytovalo a vyskytovat bude) ale ona to v dalších dílech vysvětli :-) Budu pokračovat.

20.07.2019 4 z 5

Dlouhý stín Dlouhý stín Cynthia Harrod-Eagles

Zajímavá sonda do zmatené historie Anglie. Není to lehké čtení a zapamatovat si kdo je kdo a vazby......chci vidět toho člověka, který by to dokázal. Ale zajímá mě to dál.

16.07.2019 3 z 5

Mladík v Nevadě Mladík v Nevadě C. D. Payne

Nevím, jestli tahle série není už moc dlouhá, pořád je to ale fajn čtení a dočtu si další díly.

13.07.2019 3 z 5

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Nemohla jsem tomu uvěřit, ale vážně jsem to přečetla za den. Stejně jako u prvního dílu, obálka působí infantilně, obsahem je kniha úplně jinde.

12.07.2019 4 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Hercule Poirot trošku jinak, než jsem ho zatím poznala. Ne v jednom velkém případu, ale v několika povídkových příbězích. Možná jsem to neměla číst na jeden zátah, některé případy jsem tak úplně nepochopila, ale to asi nebude vina autorky.

10.07.2019 4 z 5

Darebák David čaruje Darebák David čaruje Francesca Simon

Ach...Moje první návštěvy knihovny, kde jsem si půjčovala první díly Davida. Na jednu stranu dobře, že jsem se na chvíli od této série odvrátila, teď mě to baví snad mnohem víc. Prostě je to pořád fajn.

09.07.2019 4 z 5

Tajemství tajného pokoje Tajemství tajného pokoje Enid Blyton

Přečteno kdysi, už jsem si nic nepamatovala, tak jsem si to přečetla znovu. Jsou to fajn příběhy pro děti. Až se divím, co mohlo vzniknout v roce 1945, kdy byl vydán originál.

09.07.2019 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

poslechnuto jako audio kniha, která byla hezky zvládnutá. Co se samotného obsahu týče - když jsem četla příběhy z černé lodi, uhranulo mě to. Ale pak už člověk ví, co má v této sérii čekat. A hodně to škodí. Jinak je to moc hezká řada knih pro odrostlejší děti. A za lepší příběhy (za mě třeba: Byla cesta) 4 hvězdy

08.07.2019 4 z 5

Mladík pod pantoflem Mladík pod pantoflem C. D. Payne

Rozhodování mezi 3 a 4 hvězdičkami nakonec rozsoudil konec knihy. Myslím si, že by neškodilo, kdyby to bylo o 50 stran kratší. Ale jinak, i když občas zdlouhavé, bylo to fajn čtení a chci znát další díly.

20.06.2019 4 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Nenechte se mýlit obálkou (ačkoliv je pěkná, může klamat), žádný infantilní příběh to není. Velmi věcně, pravdivě ale pro mladé dívky vhodně popsaný příběh hlavní hrdinky z konce 19.století, která utekla za cirkusem, dokonce dvakrát. Žádná velká legrace, ale velmi dobrá kniha.

16.06.2019 4 z 5

Darebák David chystá léčku Darebák David chystá léčku Francesca Simon

Po hodně letech jsem se rozhodla dočíst tuhle milovanou sérii z dětství. Díky.

09.06.2019 4 z 5

Černá perla Černá perla Cynthia Harrod-Eagles

Trápila jsem se s tím, ale nakonec jsem knihu dočetla. Cením si, jako u ostatních dílů, že je zde krásně posán charakter doby. Ale jinak pěkněj zmatek v postavách, vztazích, alespoň co mě se týká. Ale chci zatím pokračovat.

09.06.2019 3 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Velmi dobrá detektivka z pera Agathy Christie. I když po přečtení 3/4 knihy jsem si říkala, že je to dost cvokhaus. Ale mám knihy této autorky ráda.

02.06.2019 4 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Velmi zajímavé (i když konec jsem předvídala) rámcové vyprávění a povídky byly dobře zpracované. Jen jedna poznámka. Pokud mě paměť neklame (může se to stát) tak v minulých dílech, každý příběh končí rámcovým vyprávěním, kde je docela hezká, plynulá motivace k dalšímu příběhu. Tady se několikrát stalo, že to autor podle mě trošku zazdil. Což je škoda. Ale jinak je to fajn tip.

01.06.2019 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Tohle je jedna z klasik, která má váhu

27.05.2019 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Kniha, které strašně sluší její věcnost, díky tomu má každý šanci si interpretovat postavy jak chce. A najít si postavu, ke které přilne.

27.05.2019 4 z 5

Tajemství ztracené kočky Tajemství ztracené kočky Enid Blyton

Nemohla jsem si odpustit strhnout hvězdičku za předvídatelnost (je pravda, že jsem starší, než cílová skupina, ale také mi vadilo, že postavy jsou zlé bez důvodu), ale jinak je to svižný, dobře napsaný příběh.

25.05.2019 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Viděla film a poté jsem četla. Oboje se mi líbilo

07.05.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Čekala jsem, jestli se připojím ke skupině nadšených či zklamaných. Nakonec se mi kniha líbila. Zajímavý příběh, který skvěle drží napětí.

07.05.2019 4 z 5