nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Trochu jsem se bála, ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Neznám příčinu toho, proč jsem se při čtení často ztrácela, to trošku strhlo hodnocení. Ale jinak je to moc fajn kniha.

01.05.2019 3 z 5

Četla jsem, a není to tak dávno příběhy z černé lodi a zdály se mi děsivější. Tohle maličko slabší, co se mrazivosti týče. Ale jinak je to fajn čtení, přečetla jsem za jeden den (rekord).

28.04.2019 4 z 5

Příběhy nestylový TV celebrity Příběhy nestylový TV celebrity Rachel Renée Russell

Jako knihy pro dívky to není úplně špatné. Ale už to čtu jenom proto, že chci všechny série dočítat.

27.04.2019 3 z 5

Taková normální rodinka se vrací Taková normální rodinka se vrací Fan Vavřincová (p)

Četlo se to lehce, nebylo to úplně zlé, ale když to srovnám s předchozím dílem, tak bohužel pokračování bylo o dost slabší

24.04.2019 3 z 5

Mladík v chomoutu Mladík v chomoutu C. D. Payne

Když už si myslím, že to nemůže být absurdnější........ no nic, četlo se to pěkně, jen ten Nick mě pěkně štve svou naivností (nebo přebytkem hormonů) a některé postavy jsou mi totálně proti srsti. Pokračuji dál, chci tu sérii dočíst, poněvadž ten blázen mě opravdu baví.

22.04.2019 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Kniha je to dobrá. Příběh je výmluvný stejně jako Alice a Martina. I když nevím. S odstupem času si říkám, že ty dobré konce už jsou takové umělé. Se všemi se smíří, všichni odpustí. Ale na kráse knihy to neubírá. Hodnotím trošku méně než další dva příběhy, protože mi vyprávěním seděly více.

18.04.2019 4 z 5

Tanga z Hamburku Tanga z Hamburku Arnošt Lustig

Velmi dobré a zajímavé postavy, a mě osobně zaujal motiv koní v této knize, ale jinak se mi to strašně špatně četlo, což je škoda. Není úplně dobré když čtu, a najednou se přistihnu, že nevím co čtu.

10.04.2019 3 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Hodnotím stejně jako Oněgina, který byl jen o trošku slabší než Hrdý Budžes. Mně se kniha dobře četla a líbilo se mi, jak příběh ubíhal. Někomu se nemusí pokračování líbit, ale mně Dousková prostě sedí

31.03.2019 4 z 5

Po přečtení této knihy (čtenářská výzva) mě mrzí že jsem byla na vodě akorát jednou a to ještě na turistickém kurzu se školou...musím to napravit

29.03.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na to, jak dlouho o této knize vím, jsem ji četla až celkem pozdě (ukázku asi na ZŠ), celou až na střední škole. A byla to vážně nádhera. Já doufám, že jak budu stárnout, pochytím a pochopím víc motivů. Jinak tolik citátů, které by byly tak zlidovělé žádná kniha nemá. Je to pro mě hodně srdeční záležitost. Myslím si, že jednou Malý princ chytne každého. Až mu všechny ty věci, o kterých se tady baví, začnou vadit.

24.03.2019 5 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Ze série A dne sedmého se mi tento díl líbil nejvíce. Také jsem viděla zinscenované na jedné divadelní přehlídce a už tenkrát mě to zaujalo. Jsou lidé dobří nebo zlí? A proč se někdo pokouší přesvědčit, že celý svět je zlý?

16.03.2019 5 z 5

Babičky: Den zkázy Babičky: Den zkázy Minna Lindgren

Poslední díl mě bavil nejvíc. Téma přetechnizované doby vedoucí až do absurdity, to se to píše :-).

05.03.2019 4 z 5

Pět slovenských novel Pět slovenských novel Alfonz Bednár

Kvůli výzvě. Ale dalo to zabrat. Několik týdnů jsem to louskala

18.02.2019 3 z 5

Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Michelle Cuevas

Dostala jsem na doporučení a byla jsem nadšená

23.01.2019 5 z 5

Lea z Leeuwardenu Lea z Leeuwardenu Arnošt Lustig

Velmi těžké čtení, ale tematika mě pohltila. Lea je rozhodně zajímavá postava a překvapil mě konec, který byl na rozdíl od zbytku knihy velmi krátký a výstižný.

20.01.2019 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Tak jsem po letech konečně došla k pokračování Budžese, které jsem tenkrát nedočetla. Asi jsem nebyla dostatečně zralá. Bylo to fajn čtení, ukázka z dob minulých a už vyrostlá Helenka vidí svět dospělejšíma očima.

09.01.2019 4 z 5

Zlato bohů Zlato bohů Bear Grylls (p)

Asi před dvěma lety jsem četla Cestu vlka. K prvnímu dílu jsem se dostala až teď a oproti druhému dílu je v tomto trošku fantazie a mystiky. A proč ne.
PS: snad nejsem moc předpojatá, do autora jsem byla před pár lety platonicky zamilovaná

06.01.2019 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Kniha, ve které je touha mládí po svobodě, politika i velká tragédie. A přitom se to tak krásně čte.

03.01.2019 4 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Tak jsem měla šťastný los u maturity.

01.01.2019 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Čerstvý zážitek. Jsem naštvaná a rozčarovaná. Kniha je napsána krásně, příběh je samozřejmě tragický, jazyk občas trošku složitější.
Pochopil někdo sebemenší příčinu k tomu nenávidět to dítě? Minimálně ze strany služebnictva mi to přišlo naprosto bezdůvodné a absurdní. Možná jsem to jenom nepochopila.

31.12.2018 4 z 5