Nikiny Nikiny komentáře u knih

Moc jsem se těšila na druhý díl této série. První díl mě nadchl. Ale jak to tak většinou bývá, první díl je lepší než díl druhý a tady to platí. I tak jsem se moc ráda vrátila do světa OASIS. A kniha určitě stojí za přečtení.

24.02.2024 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Za mě zatím nejlepší díl! Konečně se objevila postava, která mi učarovala, sice jméno v českém originále děsné, naprosto neodpovídající jeho vznešenosti, ale když tuto skutečnost přejděte... Parádní postava "Jeřába"... Někdo takový mi tam fakt chyběl. Příběh se vyvíjel v rychlém sledu a bavil mě opravdu hodně.

01.04.2023 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pro mě byl tento druhý díl živější a zajímavější než díl první, příběh trošku nabral na otáčkách. Nejprve jsem přemýšlela, že sérii odložím po prvním díle a budu chvíli číst něco úplně jiného (žánr), ale nakonec jsem se rozhodla pro pokračování a jsem ráda. Přeji příjemné čtení.

15.03.2023 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Když jsem začala číst tuto trilogii, nedávala jsem moc šancí tomu, že by mě bavila. Ale opak je pravdou. Občas mě i některé situace a zvraty v knize doslova naštvaly. Za mě byl třetí díl dost zajímavé čtení, i když ten konec mohl autor rozvinout trochu více.

19.08.2022 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Ke čtení této série jsem přistupovala víceméně skepticky. Nejsem Sci-fi fanda, ale darované knížce na listy nehleď... Znáte to. Nepřišlo mi, že by hlavní téma knížky bylo něčím extra zvláštním či neotřelým. První polovina knihy měla pomalý spád, ale postupně jsem se do ní začínala začítat. Nakonec, pro mě nečekaně, jsem měla chuť začít číst další díl.

19.08.2022 4 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Navzdory některým přechozím komentářům jsem nebyla skeptická vůči nové trilogii o Emmě a Juliánovi. Na první pohled skvělé hodnocení a na druhý průměrné hodnocení v komentářích. Jelikož mám styl psaní Cassandry Clare ve velké oblibě, čekala jsem akci, dobrodružství, romantiku i špetku cynismu a humoru. Veškeré mé očekávání se splnilo. Dle mého názoru zde nebyla zbytečná jakákoli část příběhu, ani kousek mě nenudil. Z předchozí série bylo zjevné, o kom kniha bude a částečně i o čem, i autor si musí přece zúrodnit půdů pod nohama, aby na ní něco vypěstoval... Její styl psaní je úžasný a svěží. Doporučuji.

17.12.2020 5 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Jak bylo řečeno v komentáři níže, tato kniha byla velmi jednoduše napsaná, až mě to nebavilo. Dvě hvězdičky dávám jen za ten nápad (spoiler: vidět přes mimikry paranormálních bytostí a být jediná, která to dokáže... aspoň ze začátku... je celkem zajímavý nápad), ale jinak to byla dost nudná kniha s očekávanými zápletkami... Doma mám ještě zbylé dva díly... No jo, taky to dočtu, prostě mi to nedá a nemám ráda nedočtené série (když nepočítám Padesát odstínů... to nedočtu ani kdyby mě někdo nutil :D)

05.10.2019 2 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Kniha byla stějně fajn jako první díl, jen škoda, že ještě není dopsaná celá serie, takhle budu muset zpomalit se čtením :)

03.09.2018 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Musím říct, že tento díl byl pro mě tím nejlepším z celé trilogie! Hodně akce, hodně zvratů, nečekaný konec. Vážně stojí za to přečíst celou trilogii, i když by to bylo jen pro to, abyste si přečetli poslední třetí díl!

07.01.2018 5 z 5

Musím říct, že mě ten konec dostal!
Čekala jsem celou knihu na nějakou akci, ale konec jsem opravdu shltla na jeden zátah!
Fantastické

07.06.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opravdu skvěle napsaná kniha. Už se těším až ji budu číst jednou svým dětem :-)

23.04.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další svělá kniha J.K.Rowling, tento díl už sice temnější, ale přesto živý a velice chytlavý, můžu jen doporučit!!!

04.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem předvídatelně hooodně rychle. Super kniha, doporučuji, i když nejste úplně nejmladší čtenář :)

18.01.2017 5 z 5

Mozartova poslední árie Mozartova poslední árie Matt Rees

Musím přiznat, že kniha mě ze začátku vůbec nebavila. První tak cca čtvrtinu až třetinu jsem četla "jen abych ji dočetla", protože nám ráda nedočítat rozečtené knihy. Pak mne ovšem začala vážně bavit, pro mne v tu chvíli už nečekaná skutečnost. Druhá polovina knihy se mi líbila, byla čtivá a zajímavá, jen škoda, že skončila jinak než jsem chtěla. Lehká oddechovka pro studené zimní večery.

12.11.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tato kniha se mi opravdu líbila. Oproti Selekci a knížce s povídkami k Selekci byla tato kniha odlišná, a to hlavně tím, že její název neprozrazoval konec celé knihy nebo série, za což jsem byla vážně ráda, snad další díl bude mít opět název bez spoileru. Škoda, že se ještě neví, kdy vyjde pokračování. Po dočtení Dcery jsem se lekla, že další díl už nebude a takhle prapodivně to skončí. Ale doufám, že vyjde co nejdříve.

26.10.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Oddechové čtení.
Ale nezaujalo mne tak jako Selekce.
Chyběl mi ten pocit, že musím hned číst po návratu z práce.

12.10.2016 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Kniha se mi dobře četla (kupodivu lépe než Nástroje smrti), hned se vrhám a další díl. Konečně se dozvím, co předcházelo Clary a Jacovi a konečně je to o někom jiném!!! Můžu doporučit těm, co nepotřebují extrémně akční scény jako na konci Nástrojů smrti.

20.06.2016 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Klasický příběh 2 kluci 1 holka = stejný základ jako pro upíří deníky. Upřímně jsem od autorky čekala víc...

03.04.2016 3 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Jednoduše napsané vyprávění o 2 chlapcích a 1 dívce (podobné upířím deníkům)

20.03.2016 3 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Příběh je jednoduchý, kniha se dá přečíst za jeden den, taková oddechovka. Obsah by se dal shrnout do pár vět. Ale jako relax knižka je dobrá.

17.03.2016 3 z 5