Nikusha Nikusha komentáře u knih

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Pořád super, ale předešlé díly se mi líbily více. Ale pořád tam jsou nečekané zvraty, člověk fakt netuší co bude následovat a to mě na tom baví. Určitě je to série, která se dobře čte a stojí za to.

23.03.2023 4 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Diablo jsem nikdy nehrála a ani jsem nečetla první díl, ale i tak se mi knížka moc líbila. Po prvních pár kapitolách kdy se člověk nějak seznámí s postavami se to hezky rozjede a vytváří se samostatný příběh, který ani nemusí na nic navazovat. Třeba navazuje, ale čtenář žádné předchozí souvislosti nepotřebuje. Je to napínavé, strašidelné, poutavé. Pro fanouška hry to musí být úplná pecka.

01.07.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak po posledním tragickém výletu do Chorvatska jsem se po dlouhé době vrhla na další díl. A byla jsem mile překvapena. Hezky popsané Japonsko, jejich kultura, výborné jídlo a památky. Opět zasazený sentimentální romantický příběh, ale ani ten mi tentokrát nepřišel tak kýčovitý. Tenhle díl se četl dobře a můžu s klidem poslat dál. Ale žádný extra čtenářský zážitek, takže průměr.

09.06.2022 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Přišlo mi, že vlastně ani nečtu žádný ucelený příběh. Nebylo tam pro mně žádné vyšetřování, které by bylo od začátku jasně dané a popsané. Pořád nějaké přeskakování z různých situací, z každého kousek a byla jsem z toho akorát zmatená. Mě to moc nebavilo, na druhý díl jsem se chystala, ale asi to přehodnotím.

16.05.2022 2 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Super nápad, ale to zpracování mělo pro mně docela díry. A musím jít proti proudu, ale zrovna ke konci mě to nějak přestávalo bavit. Jak se pustil do toho pronásledování, přišlo mi to utahané. Ale možná jsem byla jen ten den utahaná já, kdoví.

05.04.2022 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Četlo se to docela dobře. Člověk byl pořád v napětí a čekal co se z toho vyvine, ale ve finále se vlastně nic nedělo. Dalo by se to zkrátit o půlku a dojem by byl stejný. Jestli je druhý díl (nebo bude) nemám v plánu jej číst. Ale četla jsem i horší.

02.04.2022 3 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Přečteno za jeden večer.

16.03.2022 4 z 5

Slade Story - Příběh rockové legendy Slade Story - Příběh rockové legendy Zdeněk Šotola

Slade jsem nikdy moc nesledovala ani neposlouchala, ale dostala jsem knížku darem, tak jsem se do ní pustila. A musím říct, že je to brilantní biografie, která je opravdu poutavá, humorná a zároveň plná faktů. Určitě doporučuju každému fanouškovi, rozhodně budete unešeni!

17.02.2022 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Jaaaj kurde samé špatné zprávy. Já už fakt myslela, že se jim to podaří. Jako jsem zase ráda, že bude další díl, ale úplně jsem cítila tu jejich námahu a vyčerpání a zas nic. No a to, že Donovan zemřel, k tomu se nebudu vyjadřovat :D (sakra, fakt mi byl sympatický) Super napínavé čtení, určitě si pořídím i další díl(y).

02.02.2022 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Parádní napínavý příběh, možná trochu přitažený za vlasy, ale nakonec proč ne. Druhý díl mě určitě láká, už jen proto, že mě zajímá jak to dopadne s Donovanem. Toho jsem si oblíbila a asi se nesmířím s tím, jak to skončilo.

21.01.2022 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Řekla bych, že jsem udělala chybu, že jsem četla třetí knihu série, jelikož mi hodně spojitostí unikalo. Vlastně všechna ta vedlejší omáčka kolem, životy vyšetřovatelů a ten případ těch požárů + prsteny na malíčcích (wtf?). Popravdě to už jsem prostě jen přelétla očima a zajimala mě jen linka toho únosu. Celý ten příběh byl dobře promyšlený, napětí gradovalo a člověk nevěděl jak se to vyvrbí. Může to být super série, ale mně ve finále nezlákala a do dalších dílů se nepustím.

06.01.2022 3 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Trošičku bych ubrala té omáčky, ale určitě napínavé a poutavé krimi čtení.

16.09.2021 4 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

(SPOILER) Joojo super to bylo. Já teda musím trochu zaspoilerovat, hned jak dal tatík Sofii tu adresu jsem věděla, že to bude Evelin. A jsem ráda, že jsem se nezmýlila, protože to byl krásný závěr. Celá série byla super, fakt jsem si to užila a doporučuju čtenářkám.

09.09.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Kurde, já už jsem úplně zblbnutá z těch detektivek, že jsem četla a pořád jsem čekala nějaký zvrat. Po pár kapitolách mi došlo, že to asi bude kniha jiného rázu, tak jsem se uvolnila a nechala se pohltit příběhem. A povedlo se. Byla jsem pohlcena zcela a úplně.

26.08.2021 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Ten Jack tam ve finále vlastně vůbec nemusel figurovat, ale jako lákadlo to zabralo. Nakonec vcelku dobrá knížka u které vydržíte do konce.

21.07.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tak tohle mě nebavilo. Možná fajn nápad spojit knihu s hudbou (kdoví jestli by to dostalo úplně jiný rozměr, já si k tomu tu hudbu nepouštěla), ale ten příběh to prostě nějak neutáhl. Stále se opakující situace, zdlouhavé a přitom kde nic tu nic. Pak už mě jen zajímalo co je s tou Maggie. Ale to taky nebyla žádná bomba, která by mě posadila na zadek.

27.05.2021 2 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak tohle se nepovedlo. Nudné, pořád se opakující situace. A když ten příběh stál za prd, tak jsem čekala nějaké to přiblížení Francie, což se nekonalo. Za mně obrovské zklamání.

30.04.2021 1 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Skvělé zakončení mrazivé série. Četla jsem už zmatenější příběhy, takže mi to nijak zamotané nepřišlo. Naopak se všechno nakonec pomalu vysvětlovalo až do nečekaného rozuzlení. Moc jsem si četbu užila.

14.01.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Slabší kousek... mediální humbuk knihu prezentoval jako senzaci, ale opak je pravdou.

14.10.2020 2 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Napínavé do poslední chvíle. I když je kniha objemná, nepřijde mi, že by měla hluchá místa. Možná bych vypustila příběh té dánské policajtky (teď nevím jméno sakra)

11.09.2020 5 z 5