Ondra_P Ondra_P komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Mezi spoustou knih, popisujících zvěrstva nacistů páchané v Osvětimi, by rozhodně neměla zapadnout tahle, která líčí šílenosti v našich komunistických lágrech. Silný příběh, který se i přes všechny ty hrůzy dobře četl.

10.11.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh, který je napsán naprosto precizně, takže se čtenář snadno vcítí do kůže hlavní hrdinky. V knize se střídá vyprávění dcery a matky, což bylo super. Kniha má spád a dobře se čte.

16.08.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Sice smutná kniha, ale četla se jedním dechem. Paní Mornštajnová opět nezklamala.

10.05.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Silný příběh plný zvratů, který postupně rozplétá historii rodiny Žákových a odhaluje nám, proč se věci mají tak, jak se mají . Za mě stejně skvělá kniha jako Hana. Doporučuji

28.10.2019 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tahle série je díl od dílu čím dál tím lepší, doufám že vzestupná tendence bude pokračovat i s dalšími díly.

26.04.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh tří hrdinek, odehrávající se ve dvou časových liniích. Hlavní postava je vylíčena naprosto famózně :-) Od půlky knihy jsem tušil kdo za tím vším stojí, ale celkově se mi hodně líbila :-)

08.06.2019 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knihy Shari Lapeny jsou pro mě zárukou, že si čtení užiji. Nejinak tomu bylo u knížky Jeden z nás, příběh mě zaujal hned od začátku a napnutý jsem byl až do konce. Doporučuji.

03.01.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Úžasná kniha. Silný příběh, ve kterém jsou všechny postavy dokonale vykresleny. Rychle jsem se začetl a duchem přenesl do Medvědína. Doporučuji.

11.12.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po letech od shlédnutí filmů doháním Harryho i v knižní podobě. Samozřejmě vynikající, stejně jako film.

02.08.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Ještě o něco povedenější než první díl. Napínavé a zamotané, tak jak má detektivka být.

22.03.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Povedená detektivka, kde se příběh pěkně pomaličku poodkrývá až do konce knihy. Jossie Quinnová mě bavila, takže určitě budu pokračovat dalšími díly.

16.02.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napínavá a hlavně skvěle napsaná kniha, která se četla téměř sama. I když jsem během čtení měl nějaké vlastní teorie, tak mě konec překvapil.

07.11.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Jako vždy skvělý příběh. Tentokrát s velmi překvapivým závěrem a odhalením vraha. Celá série se mi moc líbila a Erika s jejím týmem mi budou chybět.

11.07.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu je povedený detektivní příběh, který se sice ničím výrazně neliší od knih podobného ražení, přesto je na vysoké úrovni. Kniha se čte dobře, kapitoly jsou krátké a velmi čtivé. Ihned se pustím do dalšího dílu.

02.03.2020 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Výborná stejně jako první díl, knihu jsem si moc užil. Zápletka byla ještě možná o něco víc propracovanější a zajímavější než v knize Andělé smrti. Opět skvěle provázané vztahy mezi postavami a skvělý konec. Těším se až vyjde další díl.

23.02.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Začátkem jsem se musel prokousat, ale nakonec jsem knihu přečetl s velkým nadšením. Zajímavé propojení minulosti se současností a provázanost všech postav. Inspektorka Lottie je sympatická a líbilo se mi, že do příběhu je zapracována i její rodina.

09.02.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborná detektivka! Hltal jsem jednu kapitolu za druhou. Doporučuji!

06.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Moje druhá kniha z Osvětimi, zajímavý příběh až se nechce věřit, že hlavní hrdina přes to co všechno si dovolil přežil... A hlavně to byl velký frajer, že nemyslel na sebe, ale byl schopný riskovat svůj život pro život druhých.

14.04.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný příběh, který postupně odhaluje proč je Hana taková jaká je.. Kniha má tři části, první pojednává o malé Miře, která je neteří Hany, druhá část se zaměřuje na její předky a třetí je o samotné Haně. Velice dobře se kniha četla.

14.04.2019 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Moje druhá kniha od téhle autorky a opět hodnotím jako povedenou.

11.03.2024 4 z 5