oolinkaa oolinkaa komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

úžasně se čte, a navíc jsem se dokázala vcítit do hl. postav, jak musí být těžké mít někoho vedle sebe a vlastně nemít :(

09.09.2016 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

tak to bylo naprosto boží.. super super, kdyby šlo, dávám 6 hvězdiček.. jdu se vrhnout na další knihy od Mo..;)

14.07.2016 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

nádherná knížka, ač se smutným námětem.. četla se sama, ocenuji krátké kapitolky. knihu doprovázejí tajemné, někdy až depresivní fotografie..ač je to ,,duchařina,, , je super si udělat obrázek z dob španěl. chřipky a o době, kdy nebylo jednoduché přežít..doporučuji

12.06.2016 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

strašně nudný začátek, nemohla jsem se vůbec začíst..ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože po pár stránkách se to rozjelo, a já se nemohla odtrhnout.. do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne..ve finále zase malinko pokles, ale i tak dobré..:) ale Erebos byl lepší..;)

08.06.2016 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

tak tohle mě vůbec neuchvátilo, ani jsem nedočetla. nevím, jestli to bylo tou jejich kulturou, zemí, kde se děj odehrával, nebo to bylo psané špatným stylem, ale čekala jsem mnohem mnohem více..bohužel jsem nucena dát pouze 1 hvězdičku :/

25.05.2016 1 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

krásně čtivé, byla jsem napnutá jak kšandy, jak to všechno dopadne..jen jsem čekala delší pasáže nebo zamilovanější texty u Gerryho dopisů..to mě trochu zklamalo, proto 4hvězdičky..a taky mi vadilo, že při četbě jsem si stále představovala sebe a přítele, jak by to bylo krásné, kdybych taky jednou dostala nějaké dopisy či dárky, které by mi milovanou osobu stále připomínali a dokázali mě přenést přes tu tragedii.. (tak jako tak doufám, že se toho ještě hodně let nedočkám, a budu si přítele užívat živého :D ) :D

24.05.2016 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

já nevím, co proti té knize máte :) já ji mám téměř po 2dnech přečtenou, a jsem nadšená..joo, sice to není úplně horor, a je to lehce pro náctileté, ale jen kvůli tomu, že postavy jsou též náctileté..nevidím na tom nic špatného, když to čtou dospělý :) je to super oddychovka, navíc prostředí blázinců, sanatorií, mučení pacientů apod., to je moje parketa..miluji toto téma.. taky bych jednou chtěla vlézt do bývalého blázince, a najít tam takové věci, co hlavní hrdinové..:) těším se až si přečtu sanctum..

13.05.2016 5 z 5

Kleopatra Kleopatra Otfried von Hanstein

napínavý příběh o Kleopatře VII. z rodu Ptolemaiovců. Můžeme zde pozorovat její vzestupy a pád, ,,trable,, v rodině a také to, jakým způsobem zacházela s muži, aby se dostala k moci. Román je založen na pravdě, i když jako v každé knize, objevují se zde nepřesnosti a také zkrášlení děje..Za mě plný počet hvězdiček, miluji Egypt, a Kleopatrou ta nádhera bohužel končí :/

07.02.2015 5 z 5

Otoni Otoni Hagen Keller

kniha uzounká, která se zabývá dynastií Otonů. Dozvíme se i přes malý počet o nich snad vše, jen co mě mrzí je to, že kniha je psána špatnou formou, není to moc čtivé, já osobně jsem se v textu ztrácela..:/

10.01.2015 3 z 5

Strom života Strom života Christian Jacq

Nejdříve jsem chtěla knihu zaklapnout po cca 20 stránkách, přišlo mi to jako blbost a ztrácela jsem se v ději. Nakonec jsem vydržela, a musím dát 4 hvězdičky.. I když je pravda, že děj není založen na nějaké skutečné události ( je to takové egyptské scifi), četlo se to velmi hezky. Už se těším na další díl, abych věděla, jak to dopadne. Jediné minus musím dát za slovní obraty, které autor používá a na tu dobu nejsou asi vhodné - např. velmi časté oslovení šéfe, mobilisace atd..

20.07.2014 4 z 5

o pár příspěvků níže jsem komentář, že jsem knihu nedočetla, a že se k ní možná někdy vrátím. Tak ten čas je právě tady. A zatím paráda, nemůžu si stěžovat. Mika a jeho styl psaní je úžasný, a myslím si, že každý egyptomol by si měl tuto knihu přečíst a mít ji ve své knihovničce

30.06.2014 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Sice je to opět kniha s tematikou holocaust, Židé apod., kterých můžeme na trhu najít mraky, ale kniha nezklamala. Poutavě psaná, popis Oskara Schindlera člověkem, kterého zachránil. Je skvělé že někdo dokáže o těch hrůzách, které prožil mluvit, a do poslední chvíle o tom přednášet..
Navíc hlavní postava zemřela teprve v lednu 2013!!!

11.04.2014 5 z 5

Hitlerovo Německo Hitlerovo Německo Matthew Hughes

I přesto, že toto téma bylo již několikrát zpracováno, oceňuji bohaté fotografie, které kniha nabízí. Dalo by se říci, že by knihu mohl k učivu používat i žák ZŠ.

21.02.2014 5 z 5

Vražda v Polné Vražda v Polné Bohumil Černý

Super kniha o L. Hilsnerovi a celém zmateném případu o vraždě A. Hrůzové.. Kniha je napsána velmi dobře, srozumitelně, poutavě. Na konci je celé rozuzlení, jak to zřejmě vše bylo a kdo je pravým vrahem.

21.02.2014 5 z 5

Národní mstitel Národní mstitel Václav Zimerman

Nádherná knížka o leteckém výsadku mjr. Kaniščeva u Brocna v roce 1945.

20.01.2014 5 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

další díl ze série stopy hrůzy..pro mě trochu slabší díl, oproti 1 - Posedlá, ale to bude asi tím nemocničním prostředím, co mě moc nebere.. ale i tak mě to neodrazuje, a jdu na další díl.. je to super odreagování mezi učením.. každá kniha je za den přečtená!!

02.01.2014 2 z 5

Jak číst egyptské hieroglyfy Jak číst egyptské hieroglyfy Mark Collier

Nádherná kniha s gramatikou egypt. hieroglyfů. jen si nejsem jistá, zda-li samouk pochopí principy a techniky, jak hierog. číst..:/ chce to zřejmě velkou trpělivost

07.12.2013 5 z 5

Velká francouzská revoluce Velká francouzská revoluce Albert Soboul

Super knížka o Velké franc. revoluci, její velké plus je v tom, že se nazabývá pouze samotnou revolucí, ale i situací před, co tomu předcházelo, jaká byla v té době doba, situace atd.. Super čtení pro studenty historie jako jsem já :)

08.10.2013 4 z 5

Egyptská kniha mrtvých Egyptská kniha mrtvých František Lexa

První část knihy se zabývá Knihou mrtvých jako takovou, její historií, vývojem textů pyramid, textů rakví a rovněž vysvětluje různé pojmy obsažené v kapitolách. Druhá část se zabývá překlady. Můžete si tak přečíst několik známých kapitol z Knihy mrtvých, překlady textů z hrobek egyptských velmožů a také několik oslavných hymnů na různé bohy.

Za mě, jako za velkého milovníka Egypta, prostě jen doporučuji, je to nádherná kniha

21.07.2013 5 z 5

Tutanchamon Tutanchamon Andreas Schramek