pakoshka pakoshka komentáře u knih

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Nevím, jestli můj pohled není zkreslený tím, že jsem v poslední době přečetla těch povídek víc, ale Soukromá tajemství mi přijdou slabší. Jsem překvapená, že mí favorité mě spíš zklamali, opravdu se mi líbily povídky jen od Rudiše, Dvořákové a Epsteina.
Zbytek mi přišel nudný nebo prvoplánový.

28.04.2021 2 z 5

Za oknem Za oknem Aleš Palán

Nemyslela jsem, že si dobrovolně vezmu do ruky knihu, která má v názvu covid, ale budiž. Chtěla jsem si čekání na Listopád ukrátit povídkou od Aleny Mornštajnové. Ta mě nezklamala, byla velice emotivní, vracela se k Haně.

Některé povídky se věnují covidu, některé jiným epidemiím. I žánrově je sbírka dost pestrá. Některé se mi líbily, dost jich bylo průměrných a dvě jsem musela přeskočit.

Top povídky: Bellová, Horáková, Kábrtová, Mornštajnová.

11.04.2021 3 z 5

Dopisy Milady Horákové Dopisy Milady Horákové Milada Horáková

Dopisy Milady Horákové, dopisy psané z pankrácké cely smrti, dopisy, které se ke svým příjemcům dostaly až za dlouhých 40 let.

Těch 11 osobních dopisů si raději dávkujte, já jsem to bohužel neudělala, je v tom hodně emocí, bolesti, inteligence i pokory. Čtení fyzicky bolí.

05.04.2021 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Přečteno během pár hodin - a nejsem si úplně jistá, jestli to je dobře. Terapie je čtivá, jednoduše psaná. Kniha má rozhodně úseky, který jsou napínavý a zajímalo mě, co bude dál, ale jak postupuje, začalo mi to taky všechno zapadat a už jsem jenom čekala, jestli se moje domněnka potvrdí.

Lepší průměr.

24.03.2021 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Nedočteno a tuším, že už se k dílu nevrátím. Romantismus není můj šálek čaje.

18.02.2021

Popravčí Popravčí Chris Carter

Průměrná oddechovéá detektivka se všemi klišé, což mělo za následek moje občasné odfrknutí. Nicméně četla se dobře, doporučuju, pokud potřebujete vypnout.

04.03.2020 3 z 5

Malý princ (převyprávění) Malý princ (převyprávění) Valeria Manferto

Cituplné ilustrace báječně podporují atmosféru příběhu. Velký formát knihy se mi sice nevejde do knihovny, ale Malý princ se báječně vyjímá na nepoužívaném malířském stojanu :)

27.01.2016 5 z 5

Její pastorkyňa (drama) Její pastorkyňa (drama) Gabriela Preissová

Nádherné dílo a jeden ze skvostů české literatury. Příběh je strhující a velmi čtivý, tohle by měly ženy a dívky číst namísto přihlouplých dámských románků. :)

18.02.2014 5 z 5

Jak novináři manipulují: Reportér stanice CBS odhaluje, jak média zkreslují zprávy Jak novináři manipulují: Reportér stanice CBS odhaluje, jak média zkreslují zprávy Bernard Goldberg

Čtyři hvězdy mi přijdou moc, tři bude tak akorát, zlatý střed. Zajímavé téma, které mi přineslo pár nových poznatků, nicméně autor se neskutečně opakuje, jednu situaci rozpitvává na několika stranách stále dokola a neříká nic jiného.

09.12.2013 3 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Kodži Suzuki umí připoutat čtenáře hluboko do křesla. Nemusí používat krev a násilí, aby vás vyděsil, stačí jenom přiměřená dávka napětí a nebezpečí bravurně podaných.

18.10.2013 4 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Iva Procházková téma smrti podala v knize Myši patří do nebe citlivě a jemně. Podtitul knihy (Ale jenom na skok) už sám naznačuje, že konec vyprávění nebude tak pošmourný, jak by se mohlo zdát a právě za toto zidealizování tématu ubírám jednu hvězdičku.

17.10.2013 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Ačkoliv MV nepatří mezi mé oblíbené autory, Báječná léta se mu povedla. Místy vtipné, místy škrobené, občas nudné a na nervy jdoucí, ale jako oddychovka fajn, nicméně ke knize se už nevrátím.

25.09.2013 4 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Pro puberťačky ideální kniha – pobaví se a navíc se doví něco o Máchovi!

22.05.2013

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

To musí mít rád každej...

22.05.2013 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Jedna z knih, ke které bych se ráda ještě jednou vrátila. I když mě při čtení místy štvala, místy udivovala, tak mi taky nabídla nový pohled na pár věcí. A za to dík!

22.05.2013 4 z 5

Nives, co to povídáš? Nives, co to povídáš? Sacha Naspini

Ze začátku hrozně divný, ale nakonec se z toho vyklubal slušný oslí kopanec.

21.06.2024 3 z 5

Šťastně až na věky Šťastně až na věky Michal Beck

Já si nemůžu pomoct, mi z těch lidí v konečným důsledku nikdo nepřišel šťastnej.

Dokument o lásce a vztazích... No co si budeme povídat, já taky nežiju v klasickým monogamním vztahu, někdo by to nazval otevřený (mimochodem s definicí otevřenýho vztahu v knize nesouzním), ale my se cítíme mnohem blíž... Kolem sebe mám pár lidí v různých typech partnerství a vypadá to, že by jejich výpovědi byly zajímavější. Ale to je moje zkušenost a vždy se jako správná drbna podívám, jak to chodí za jinými dveřmi.

28.05.2024 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Na Oněgin byl Rusák jsem se vrhla ihned po Budžesovi a tomu moc nestačil.

28.05.2024 3 z 5

Sex a lži Sex a lži Leïla Slimani

Plný stádečko hvězdiček. Tohle jsou komiksy a hlasy, který potřebujeme.

30.03.2024 5 z 5

Ruční práce Ruční práce Leïla Slimani

Životopis, a ač komiks, určitě není na slupnutí během hoďky. O životě doktorky Suzanne, plastické chirurgyně, feministce, dámě, která se nevzdala - o tom chceš přemýšlet.

10.03.2024 5 z 5