papajapa papajapa komentáře u knih

Hoří už Praha? Hoří už Praha? Dalibor Vácha

Po knize jsem sahla uplne nahodou aniz bych vedela o cem je. Zacatek byl pomalejsi. Mnozstvi jmen me zprvu matlo, ale postupne jsem knize prichazela na chut. Zaujal me pohled vojaku z vychodni fronty. Jak uz tenkrat se lide sovetskeho rezimu bali a cim vsim museli projit. Osudy nekterych postav me zamrzely.

26.07.2018 4 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Cetla jsem detem pred spanim a celkem zabavna cetba.

26.07.2018 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Prvni kapitola me vazne pobavila tak jsem se rozhodla v cteni pokracovat a rozhodne nelituji. Kniha mela dej, zadne prekombinovani, vse verohodne. Takove rozuzleni jsem necekala a o to vic se mi kniha libila.

04.07.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kam na ty namety chodi. Opet naprosta pecka.

01.06.2018 5 z 5

Železné včely Železné včely Miroslav Václavek

Kniha je jina nez jake jsem z tohoto obdobi cetla. Osudy jedne rodiny propletene s jinymi a nasledny popis jak kdo v zivote dopadne.

01.05.2018 2 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Kniha se mi strasne spatne hodnoti protoze jsem od ni cekala uplne neco jineho. Cekala jsem zivotni vzestup Pavliny a misto toho jsem se dockala popisu vztahu jejich rodicu. Asi to k tomu patri, ale me to neoslovilo, naopak myslenka "vratim ti stejnou minci" (nevera) me rozcilovala. A nakonec neosobni styl psani me do knihy proste nedokazal vtahnout. Skoda.

10.03.2018 2 z 5

Nuly Nuly Chuck Wendig

Od knihy jsem nic moc neocekavala, ale pani, byla to jizda. Pro me uplne novy a neprobadany svet hackeru a vseho kolem nich me zaujal. Ale jedna * prece jen pujde dolu. Nevim jestli to bylo prekladem, ale kdyz v jednom odstavci 3x veta zacina stejnym Chance a neustale se opakujici mlaskani sd vsech postav me dohanelo k silenstvi.

04.03.2018 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Prvni povidky byly trochu morbidni, ale jinak jo, prijemna oddechovka.

26.02.2018 4 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Ackoliv se mi to nestava casto tak tento druhy dil hodnotim kladneji nez prvni. Dejova linie me zaujala vic a jednu * davam dolu za uspechany konec.

15.02.2018 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Soubor 8 povidek, ktere neurazi, ale asi nijak zvlast nenadchnou.
Nejvice me zaujala posledni povidka Na dobrou noc o mestecku Jerusalem's Lot jelikoz jsem uz driv cetla Prokleti Salemu.

13.02.2018 3 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Jak uz to u serii byva i tato ma sestupnou tendenci a tento dil byl zatim nejslabsi. Svym zpusobem se dej nikam neposunul a bylo zde spousta pro me nadbytecnych odbocek. Jsem ale rozhodnuta serii docist.

11.02.2018 3 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Famozni
Rozhodne bych zaradila do povinne cetby na skolach. Aspon by se dnesni "slecinky", ktere se nazyvaji chlapi necemu priucili.

30.01.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Po Katerinach jsem rekla, ze Greena uz cist nebudu, ale v ramci vyzvy jsem se pustila do teto. Sice je psana pro nactilete, ale pro ostatni to muze byt prijemna oddechovka.
Prvni dve povidky hodnotim velmi kladne, posledni trochu pokulhava, ale konec byl tak "kouzelny", ze mi to ani nevadilo.

26.01.2018 3 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Trochu z jineho soudku nez predchozi dil. Ender dospel, zmenil se a sel jinou cestou. Snazil se odcinit zivotni chybu.
Zacatek me moc nezaujal, ale s prectenymi strankami nedo sebe dej vtahl.
Tesim se na pokracovani.

24.01.2018 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Při čtení jsem si neustále musela připomínat, že hlavní hrdinové jsou inteligentní děti se kterými jejich "nadřízení" manipulují a posunují je jako šachové figurky. Po celou dobu jsem cítila smutek, až na závěrečných stránkách se to změnilo v naději a s očekáváním se vrhám na pokračování.

20.01.2018 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Nezapomenutelna kniha. Nenasla jsem zadna hlucha mista, stale se neco delo a vubec mi nevadilo nekolik pohledu ani vzpominky na predchozi akce. Vse do sebe zapadlo. Ani pocet stranek me neodradil.

15.01.2018 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Ze tam bylo az moc fyziky aj? Po kvantove noci a temne hmote bylo tohle prochazka ruzovym sadem. Libilo se mi, ze nebyl zadny zdlouhavy zacatek ani uspechany konec (utok na prehradu). Jen na poslednich strankach uvahy a jednani Harper uz byly mimo misu. Takove zbytecne natahovani.

02.01.2018 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Posledni dobou ctu knihy s dobrymi namety, ale horsim zpracovanim. Tato patri mezi ne. Urcite z toho slo "vytriskat" mnohem vic a otevreny konec se taky mohl zpracovat lepe.

28.12.2017 3 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Jsem na rozpacich. Namet knihy super i dejova linka byla dobra. Ale se stylem psani jsem se prala jako uz dlouho ne. No a ten konec, ten jsem moc nepobrala.

21.12.2017 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Knihu jsem si pujcila jai "doplnkovou" nez se uvolni jina a jsem prijemne prekvapena. Bylo to me prvni setkani s autorem a urcite ne posledni. A ani mi nevadil ten happyend na konci.

07.12.2017 5 z 5