papajapa papajapa komentáře u knih

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha se mi libila do chvile nez se tam zacali objevovat dalsi Jasonove. To mi prislo uz dost ujete a jde 1* dolu. Kazdopadne zajimavy namet, rozhodne k zamysleni.

30.11.2017 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Knihu jsem si pujcila aniz bych o ni neco vedela (spis kvuli autorovi) a kdyz me odveleli do detskeho oddeleni, docela jsem koukala. Jako pohadka pro deti asi dobre, ale dospeleho ctenare nenadchne.

23.11.2017 4 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Uz to nebyla takova pecka jako u Mrazka ci Krejcire. Kazdopadne take stoji za precteni.

21.11.2017 3 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Ze zacatku jsem byla trochu mimo. Z popisovanych fyzikalnich jevu mi sla hlava kolem a musela jsem se soustredit, abych to vubec pochopila.
Q1,Q2 nebo Q3. Do jake skupiny kdo patri? Zajimava uvaha a mozna si po precteni teto knihy mnozi klademe otazku jestli zrovna vedeni naseho statu neni plne psychopatu... Ani bych se tomu nedivila.

14.11.2017 4 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Namet knihy o Rezbarich kosti byl super, ale myslim si, ze z toho slo vytezit mnohem vic. Take konec byl strasne uspechany a zjisteni, ze Danova matka je nazivu, bylo do oci bijici.

07.11.2017 3 z 5

Pohádky k povídání Pohádky k povídání Šárka Jechová

Klasicke pohadky s doplnujicimi ukoly pro deti. Ke knize jsem se dostala na doporuceni k rozvoji syna (logopedie, vyjadrovani atd.)

02.11.2017 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Musim rict, ze tato kniha me bavila vic nez nektere zdlouhave dily z Pisne ledu a ohne. Urcite doporucuji.

02.11.2017 5 z 5

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Kdyz jsem si precetla, ze se jedna o soubor povidek z nejake souteze byla jsem dost skepticka. Nakonec jsem knihu zhltla za dva vecery a rikala si, proc nektere povidky nejsou delsi.

24.10.2017 5 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Ke knize jsem se dostala na doporuceni, ze je top a pri jejim cteni se strachy ... Bohuzel musim souhlasit s jinymi komentari. Zacatek knihy mi prisel jako navod jak se stat vericim a kdyz uz se zacala navozovat ta spravna atmosfera tak to doslova zabili tim, ze Ralph zacal vypravet o jinych pripadech. Za me tedy nee.

24.10.2017 2 z 5

Armada Armada Ernest Cline

A proc by to vlastne nemohla byt pravda?
Armada se mi libila jeste vic nez Ready Player One. Postavy byly sympatictejsi a celkove proste lepsi.

14.10.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Do knihy jsem se pustila diky ctenarske vyzve. Mela jsem strach, ze bude uzito dost archaizmu, ale naopak se cetlo uplne samo. Jedine u ceho se pozastavim byl popis citu, tehdejsi galantnosti a hlavne se za to nikdo nestydel.
Knihu hodnotim jako bestseller te doby.

08.10.2017 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Tohle jsem presne potrebovala.
V Rozkazu zabit jsme se dozvedeli puvod Erupce a Teresy. Kod horecky se zameruje na stavbu labyrintu, prvotni setkani budoucich placeru a nasledny Tomasuv prichod do labyrintu.
Za me 5* a po trochu rozpacitem hodnoceni Rozkazu zabit jsem spokojena s timto ukoncenim serie.

20.09.2017 5 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Po precteni serie Her o truny jsem automaticky sahla i po teto hnize. Urcite nelituji, ale dala mi strasne zabrat a cetla jsem ji vice nez mesic (+dalsi knihy).

16.09.2017 5 z 5

Padrino Krejčíř - Gangster Padrino Krejčíř - Gangster Jaroslav Kmenta

Jsem pekne nastvana. Nevim presne kolik z toho byla pravda a kolik fikce, ale jestli tohle vsechno tu prochazelo a prochazi tak je to hnus!.No a Krejcirovy dopisy z vazby, ty me vytacely snad nejvic. Sami vykricnik, zaroven strasne diky a nakonec nazdar bracho tvuj Radulka

27.08.2017 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Pocitacove hry nehraji a s 80.lety mam spolecny jen rok narozeni.
Takze proc jsem to cetla? Asi ze zvedavosti a oblibe ve sci-fi a fantazy. Ikdyz mi chvili trvalo se zorientovat a zacit, rozhodne to stalo za to!
Charaktery postav byly uchazejici jen mi obcas lezla Art3mis na nervy. Ohledne Aecha jsem porad cekala co se vyklube protoze mi tam "neco"nesedelo. A bylo to necekane rozuzleni. Parzival byl v pohode ikdyz ta cast s umelou pannou a masrurbaci byla fakt ujeta. No a Šoto byl muj oblibenec. Skoda, ze nemel vic prostoru.
Za nejaky cas si ji urcite precru znovu a pri kazde zmince na nejaky film, hru ci pisnicku si ji predem proklepnu.

04.08.2017

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Po prvni kapitole jsem zustala zirat.
Tohle byl muj salek kavy a skoky v case mi vubec nevadi.
Doplnujici udaje na konci knihy, kde bylo uvedeno co je skutecnost a co fikce vyporne podtrhly celkovy dojem z knihy. Muzu jen doporucit

28.07.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tohle, ze je svetovy bestseller? Nezlobte se na me, ale fakt ne.
Zaplatky predvidatelne a ten styl psani. Nevim jestli to bylo prekladem nebo spisovatelovym umem, ale pripomnelo mi to slohove prace na zakladni skole.

28.07.2017 1 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Az pri jejim cteni jsem se dozvedela, ze to neni posledni dil, ale ze snad maji postupne vyjit jeste dva... No, jsem zvedava, kdy to asi bude.
Jinak hodnotim kladneji nez Hostinu pro vrany. Samozrejme se to stale nevyrovna prvnimu dilu.

16.07.2017 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Pro me zatim nejmene zdarily dil. S novymi postavami jsem se moc neztotoznila a chybeli mi ty stare. Ikdyz pohled na zmenu charakteru Jamieho a neustale vzpominani Jamie/Brienne melo neco do sebe. No a Cersei? To je absolutni blazen.

07.07.2017 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Boze, tahle mela jeste vic stranek nez predchozi. Nicmene byla zajimavejsi, plna necekanych zvratu, zrad, snatku a umrti. Nektere casti potesily, jine nikoli, ale tak uz to chodi podle toho komu fandite.

03.06.2017 5 z 5