Peace Online Peace komentáře u knih

Jídlo jako životní styl Jídlo jako životní styl Petra Lamschová

"Dieta je striktně specifikované stravování pro člověka, který trpí nějakou nemocí. Hubnutí je změna životního stylu."

Kniha se zajímavými informace, především pro lidi, kteří se zdravým životním stylem začínají. Některé recepty mě zaujaly a určitě jich pár využiji, ale většina mi nesedla a neoslovila.

11.06.2015 3 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

"V jednu chvíli se člověk vznáší v euforii a opájí štěstím, ale stačí pár maličkostí a spadne do takového pekla, jaké si zatím ani neuměl představit."

Další z řady young-adultovek, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Bohužel tato kniha zapadla do průměru a nijak zvlášť mě neoslovila. Ano, zápletka byla zajímavá, ale přišla až ve 2/3 knihy a do té doby se řešily opravdu nepodstatné věci (číst x stran o plánech, kdy se spolu hlavní hrdinové vyspí, ehm..).
Abych pravdu řekla, nejsem si jistá, zda se budu shánět po pokračování.

23.05.2015 3 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

"V každém z nás je zlo a v některých z nás je dobro."

Po rozpačitém úvodu, kdy mi styl autorky přišel místy zvláštní, jsem se do knihy začetla .. a byl to zážitek. Při dočítání posledních slov mi bylo jasné, že jde o knihu, na kterou hodně dlouho nezapomenu.

16.04.2015 5 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

"Moderní komerční pěstování pšenice si klade za cíl vyšší výnosy, snížení výrobních nákladů a masovou produkci za všech okolností stejné komodity. A za celou tu dobu se nikdo nahlas nezeptal, zda jsou tyto vlastnosti slučitelné s lidským zdravím."

Rozhodně zajímavá kniha, kterou bych doporučila všem, kteří se alespoň trošku zajímají o své zdraví a jsou ochotni pro něj něco udělat. Myšlenky a fakta ohledně pšenice byly přínosné a nepochybuji o jejich pravdivosti.
Závěr knihy už byl ale přehnaný, protože autor nabádá k vyřazení snad 80% dostupných potravin, což je extrém, který neschvaluji.
Platí staré známé - všeho s mírou.

12.04.2015 4 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

"Jestli mi chceš ublížit, je to tvoje volba. Ale jak já budu reagovat, je moje věc."

Poměrně dobré pokračování předchozího dílu.
Tím, že je román popsán z pohledu více postav, jsem se bohužel naplno nedokázala vžít do pocitů všech zúčastněných, což mi vzalo prožitek především ze závěru knihy, kdy mi bylo v podstatě jedno, jak kdo skončí.
Škoda, námět je zajímavý a vede k zamyšlení.

07.04.2015 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

"Víra je všechno. Víra nás pohlcuje a osvobozuje. Víra utváří náš život, na tomto světě i za jeho hranicemi."

Kniha pro mne byla výzvou, protože obdobně laděné knihy nečtu. Říká se však, že zkusit se má vše a u knížek to platí dvojnásobně :o)
Nebudu říkat, že to chvílemi nebyl boj nejen na stránkách knihy. Vélin je velký sympaťák a jeho charisma na vás musí dolehnout, i kdybyste byli jakéhokoliv vyznání. Ale občas bylo jeho vyprávění...zdlouhavé.
Knihu jsem nakonec dočetla a - i když si od tohoto žánru dávám opět dlouhou pauzu - nelituji. Myslím, že Anthony Ryan byl pro mne velice dobrá volba.

16.03.2015 4 z 5

Posedlost Posedlost Katherine Howe

"Ten soudce, který tě soudí, zasedá ve tvém srdci."

Na knihu jsem se těšila, protože toto téma mě zajímá a baví. Po prokousání se tímto cvalíkem, musím však s politováním říct, že jsem zklamaná.
Myšlenka - výborná. Zpracování - rozvleklé a nedotažené. Přijde mi, jako by kniha ani neprošla korekturou - obsahuje množství školáckých překlepů a je zbytečně, opravdu hodně zbytečně obsáhlá.
Obsažnost je však myšlena v ne zcela důležitých věcech, protože pokud knihu začnete číst - jako já - právě kvůli tématu čarodějnictví, asi vás docela naštve, že se tento termín poprvé objeví až někde na dvousté straně (konkrétně na straně 217 :o))

17.02.2015 3 z 5

Odvážným (ženám) patří svět Odvážným (ženám) patří svět Katarina Michel

"Člověk, který zná sám sebe, a ví, jakou cestou kráčet, nevysílá svým záporným rozhodnutím do světa žádnou negativní energii, nýbrž stanoví jasné a naprosto srozumitelné vlastní hranice."

Kniha je fajn, určitě obsahuje řadu "nakopávajících" myšlenek. Co mě však trošku udivuje je fakt, že na to, jak je tenoučká, se občas některé myšlenky stihly i opakovat.

23.01.2015 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

"Ti, co za to stojí, jsou zároveň dostatečně chytří na to, aby se tě drželi."

Příjemné překvapení. Kniha, která si na nic nehraje a hlavní hrdinka, se kterou se život zrovna dvakrát nemazlí - to je záruka kvalitního čtení, které mohu jedině doporučit.

13.01.2015 5 z 5

Nejšťastnější na světě Nejšťastnější na světě Menna van Praag

"Pravá láska je, když miluješ druhou osobu více, než chceš, aby ta osoba milovala tebe."

Obstojný pokračovatel předchozí knihy. Tato navíc měla i svižnější a záživnější začátek, takže jsem spokojená a pokud vás zaujal titul předchozí, se čtením tohoto určitě neváhejte.
Jsem zvědavá, zda autorka plánuje pokračování, protože závěr knihy by tomu napovídal.

18.12.2014 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

"Člověk občas musí působit normálně. Pro většinu lidí je normálnost běžnej stav. Ale pro některý lidi, jako třeba pro mě nebo pro tebe, je normálnost něco, co musíme předstírat, jako třeba když si vezmeš elegantní šaty na slavnostní večeři."

Ze čtení knihy jsem měla zpočátku trošku obavy, důvodem byl tolik propíraný věk autorky. Ale nakonec bezdůvodně - vzhledem k faktu, že se její kniha zcela suverénně řadí k těm lepším současným titulům "pro mládež".
Naopak, věk v tomto případě pociťuji jako klad, protože autenticky dokázala vyjádřit pocity a rozervanost, která tento věk neodmyslitelně provází.
Takže doporučuji: pro mladší ročníky jako ztotožnění, pro starší jako zajímavou sondu do života současné mládeže.

15.12.2014 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

"Nehraný sebepodceňování je prostě k ničemu. Člověka to jen svazuje a nikdy si neužije všechno, co by jinak mohl zažít."

Očekávala jsem vtipnou oddechovku a té se mi také v plné míře dostalo. Autorka píše opravdu čtivě,to nemohu upřít. Ale abych byla úplně upřímná - tak obrovské chvály na její tituly zase tak moc nechápu. Prostě fajn kniha, ale těch je mnohem, mnohem víc...

12.12.2014 3 z 5

Konečně se rozhodni Konečně se rozhodni Katarína Gillerová

"Někdy, když se zachováte správně, to bolí k zešílení."

Kniha je klasickou vztahovou oddechovkou, která neurazí, nenadchne.
Měla jsem trošku problém s hlavní hrdinkou, která byla prototypem superženy, kolem níž se nejen motá hned několik osudových mužů, ale která zvládá kamion těžkých ran osudu v podstatě sama. Chvílemi mi vadilo i její moralizování (konkrétně ustavičné hodnocení životního rozhodnutí jejího bratra bylo až protivné), přičemž sama měla v některých situacích sama co říkat.
Abych byla upřímná, znovu bych se ke knize již nevrátila.

10.12.2014 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

"Jestli se nebojíš, nejsi člověk."

Já vám nevím.. Na knihu jsem byla hodně zvědavá, protože mě nalákala anotace a celkový "humbuk" kolem knihy naznačoval, že půjde o něco velkého. Ale ta skvělost prošla kolem mne bez povšimnutí, bohužel.
Děj zajímavý, ale naplno se vžít do příběhu a bez dechu fandit hrdinům v knize se mi nezdařilo. Podle mého názoru jsou postavy popsány ploše - nijak zvlášť mě neoslovily a chvílemi mi byly až nesympatické.
Druhý díl si nejspíše přečtu, ale že bych se na něj těšila jako na knihu první, se říct nedá.

06.12.2014 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

"Takový luxus, jakým bylo "chtít", jsme si nemohli dovolit. Pro nás existovalo jen "muset"."

Pro mne byla kniha vlastně novinkou nejen sama o sobě, ale i žánrem, protože pohádky zavánějící červenou knihovnou nejsou čtivem, které bych vyhledávala. V tomto případě mě však zaujal - co si budeme povídat - především obal a také anotace, takže jsem se čtení nebránila a jsem za to jedině ráda!
Kniha je napsaná velice čtivě, což je její největší klad. Zničehonic se ocitnete v paláci, oblékáte se do krásných šatů, jíte výborná jídla a jste na blízku princi, který je k tomu všemu ještě roztomilý a nemůže vám nepřilnout k srdci. Autorka tím zahraje na strunku, kterou většina z nás slyšela v dětství - být tak princeznou! ;o)
Ať jde o romantiku sebevětší, já si ji opravdu užila a určitě nebudu váhat s druhým dílem.

28.11.2014 5 z 5

Mateřská škola komunikuje s rodiči Mateřská škola komunikuje s rodiči Ladislava Lážová

"Žádná strana a vláda nezajistí, aby mělo školství dobrou pozici, aby požívali pedagogové úcty společnosti. Toto si musejí zajistit pedagogové sami. Tím, že budou vystupovat sebevědomě, otevřeně a s úctou sami k sobě."

Knihu bych doporučila nejen všem učitelům pracujícím v mateřských školách, ale rovněž i všem rodičům, kteří mají v MŠ své ratolesti. Je to kniha zajímavá, podnětná, každý si tam dle mého najde něco zajímavého, protože většina uvedeného se nás dříve či později týká ;o)
Ne se vším jsem s autorkou souhlasila, což je samozřejmé, každý jsme jiný a každý máme své vlastní zkušenosti a náhledy na situace. Jsem však ráda, že propaguje zdravý selský rozum, proti současné "in" výchově.

22.11.2014 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

"Lidé mají tu vlastnost, že každý si myslí, jak je jedinečný a složitý, zatímco ostatní jsou jaksi jednodušší k přečtení. To samozřejmě není pravda. Všichni máme své sny a naděje a touhy a chtíče a bolístky. Všichni trpíme nějakým vlastním druhem šílenství."

Na knihu jsem se moc těšila, protože děj mi přišel hodně zajímavý a napínavý již v anotaci. Opět jsem ale bohužel čekala více, než jsem dostala. Napětí tu samozřejmě je, ale postupné rozkrývání mi přijde překombinované a s tím mívám problém, jelikož to na mě působí nereálně.
Za sympaťáka Jakea a výborný autorův styl psaní však ubírám pouze jednu hvězdičku.

31.10.2014 4 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

"V jeden den se narodíme. V jeden den umřeme. Za jeden den se můžeme změnit. A zamilovat. Během jediného dne se může stát cokoliv."

Kniha mě velice mile překvapila. Od autorky jsem totiž četla její prvotinu a nijak zvlášť mě neoslovila, což se o této knize říct nedá.
Hlavní hrdinka je sympatická, na nic si nehraje a děj hezky plyne, dostanete se prostřednictvím ní na krásná místa.
Pokud jste fanoušci Shakespeara, Paříže nebo si prostě jen chcete přečíst fajn knihu - jde o jasnou volbu ;o)

11.09.2014 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

"Když vás někdo bere takovou, jaká jste, je to jedna věc. Ale když vás podle toho soudí, je to věc druhá."

Velice zajímavý příběh, autorka opět nezklamala. Rozhodně nenudí odlišný úhel pohledu obou sester.
Líbí se mi, že ač jsou povahově každá úplně jiná, autorka nikoho nesoudí.
Za mě doporučení, určitě nebudete čtení litovat.

28.08.2014 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

"Všichni děláme chyby, ale až to, jak si s nimi poradíš, ukáže, jaká v jádru jsi."

Kniha pro mne byla milým překvapením, protože se přiznám, že jsem od ní zase tak moc nečekala. Moc se mi líbil styl psaní autorky a také fakt, že jsem u knihy zažívala různé emoce. Obsahuje smutné téma, to nepochybně, ale má také vtipné momenty (zombie mamka, Hello Kitty pistole,..). A hlavně.. obsahuje krásné, nestárnoucí moudro, že člověk si má užívat každého momentu, dokud to jde. Rozhodně toto dílko doporučuji!

22.08.2014 5 z 5