Pechule Pechule komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zasloužených 5 hvězd. Čtivý román. Jediné, k čemu mám trochu výhrady je konec, který mi přišel nadsazený a rychlý oproti celému ději. Ale zase nechává prostor pro čtenářovu fantazii :)

02.05.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po dlouhé době kniha, které bez rozmýšlení dávám 5 * a dala bych i víc. Super, super, super. Stojí za přečtení. Paní Morštajnová je spisovatelka s velkým S. Doufám, že úroveň jejich knih bude stále tak dobrá, jako u již vydaných knih. Ale Hana je top! :-)

13.08.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

V noci dočteno a divím se, že jsem vůbec usnula... tak toto byla jízda. Nedokázala jsem knihu číst na jeden zátah, musela jsem si ji dávkovat postupně, dlouho se mi nestalo, abych se u knihy bála. Ať už to skutečnost je nebo není, v každém případě na mě působila hodně věrohodně. A jedno vím jistě, do Tríbeče určitě nepojedu.

30.10.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tato kniha mi byla doporučena a nadchla mě. Přesně ten typ knihy, kdy se četba přerušuje a kniha odkládá velmi těžko, ale do práce se musí a večeři doma také chtějí :-)

03.08.2016 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nezbývá, než souhlasit s ostatními komentáři - krásná kniha se silným příběhem.

28.01.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Souhlasím, že Hana byla lepší, ale proč je srovnávat? Každá kniha je o něčem jiném a skvěle napsaná. Baví mě, jak paní Morštajnová dokáže provázat postavy a jejich činy. Každopádně je Hotýlek čtivý a poutavý. A zdá se mi, že každá nová kniha od paní Morštajnové je lepší a lepší... tak už teď se těším na její další novinku.

31.12.2018 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tyhle knihy ze života a o starostech v běžném životě mě prostě baví. Navíc s příjemnou změnou, kdy je hlavní postava muž. Za mě dobrý.

15.12.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Po dlouhatááánské době super kniha za 5 *! Od čtení se nechce ani odběhnout... Psychopat s tváří anděla, tak to je nebezpečná kombinace...

08.10.2018 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Úžasná kniha. Zcela mě pohltila a po dočtení přišlo takové to "waw" a dobu člověk vše vstřebává. Po dlouhé době kniha za zasloužených 5 hvězd i víc.

09.10.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Po dlouhé době uděluji 5 hvězdiček, podle mě naprosto úžasně napsaná detektivka. Po knize jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy a nelituji, moc pěkně se mi četla.

03.07.2017 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Za mě další super kniha od D. Dána. Tuto jsem poslouchala načtenou a bylo to napínavé, děsivé, zamotané, zkrátka zasloužený plný počet hvězd.

08.10.2023 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Jé, to byla jízda... jak se mi líbila Vířivka, tak ani Houpačky nezklamaly. Takové milé, vtipné, trochu i smutné čtení. Ta chuť do života a optimismus dvou stárnoucích žen působí nakažlivě, takhle akčně bych chtěla taky stárnout ;)

13.04.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Kniha, která mě chytila a bavila od začátku do konce. Budu si muset pořídit další dvě ze série, potřebuji zjistit, jak se bude dál vyvíjet život Roberta Ketta, jak dopadne pátrání po Billie. Líbil se mi použitý motiv - osamocený vyšetřovatel se třemi malými dcerkami, člověk se víc bojí o život jejich otce ve vypjatých situacích :) Pro milovníky severských kriminálek nejspíš slabý odvar, pro mě, jako občasného čtenáře thrillerů dobrá kniha.

08.06.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Prvních cca 50 stránek jsem měla pocit, že jsem se s výběrem knihy netrefila, ale pak se děj rozjel a stránky jsem hltala. Inspirace klasickými detektivkami je hodně znát a je to příjemné čtení s lehkým mrazením pro ty, co zrovna nefandí drsným scénám.

20.02.2021 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Jsem z knihy nadšená, plný počet hvězd nedávám hned tak každé knize, ale tato si je v mém měřítku zaslouží. Zpočátku jsem knihu četla pomalu, musela jsem si zvykat na neobvyklá jména postav. Postupně, jak se rozplétal příběh života Agnes, nerada jsem čtení odkládala.

24.01.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

K této knize je v naprosté většině komentářů vše řečeno... lépe, než @inkatenysek bych to nenapsala... a ani se mi snad nic psát nechce, musím to v sobě ještě zpracovat...

02.06.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Leni jsem četla několikrát v dětství, teď jsem se k ní vrátila po dlouhé době a chytla mě úplně stejně jako tenkrát. Prostě skvělá kniha.

02.06.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Právě dočteno a jsem z knihy nadšená. Jak uvádí většina čtenářů - také jsem se ze začátku ztrácela v postavách a jejich nástupů v knize, ale s přibývajícími stránkami už s tím nebyl problém a kniha měla spád a správné napětí. Že bylo v půlce knihy prozrazeno tajemství? To mi nevadilo, bylo zase zajímavé sledovat, jak se s tím každá postava vyrovnává. A kvůli konci jsem šla spát až hodně nad ránem - prostě jsem knihu potřebovala dočíst :-)

04.02.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Mám ráda Aňu jako herečku a stejně tak jsem si zamilovala i její knihu P.S. s krásnými ilustracemi její sestry. Tato kniha upoutá prvně vzhledem a přečtení už je jen tou pověstnou třešinkou na dortu. Mnohé z těch příběhů člověk prožívá obdobně, najde se v nich a o tom se vždycky dobře čte :-) Knihu jsem měla půjčenou, ale utvrdila jsem se, že ji chci mít svoji vlastní, stojí mi za to!

15.08.2016 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Nemám v oblibě knihy v sérii, ale této jsem nejspíš propadla... opět velmi čtivé, napínavé, místy některé věci přehnané, detektiv takřka nesmrtelný muž ;) Už se těším na další díl.

31.07.2023 5 z 5