Petass Petass komentáře u knih

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Mě to prostě baví... Hrozně ráda bych si na tohle téma přečetla nějakou opravdu odbornou fundovanou a zcela nezábavnou knihu. Ale prostě s dvěma dětmi, prací a domácností na to už nemám volnou kapacitu... Tahle forma představení historie je přesně to, co jsem schopna pochopit, informace uložit a neusnout u toho... Jako osvěžení školních znalostí moc fajn. Takové 2v1... zábava a informace. Mám za sebou dva díly a hodlám to časem dočíst. Upřímně mě překvapuje, jak se v té slavné rytířské době "drželo slovo", jsem si myslela, že to fungovalo trochu jinak... :)

12.03.2018 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Četla jsem už někdy před 15 lety na základce. Nedokážu sice už přesně popsat děj, ale pamatuji si, jak jsem knihu četla dlouho do noci a po tvářích se mi řinuly slzy... Konec byl pro mě hodně náročný a několik dní jsem na příběh nemohla přestat myslet. Kniha mi tehdy hodně dala a už nějakou dobu přemýšlím, že ji přečtu znovu, abych zkusila, zda mě dokáže oslovit i dnes. Určitě doporučuji.

04.03.2018 5 z 5

Barvy Barvy Hervé Tullet

"Knížka" od téhož autora mi přijde o fous lepší, ale i toto je krásný, kreativní počin podněcující dětskou představivost, hravost... Navíc se nenásilně naučí barvy a jejich kombinace. Pět hvězd...

12.02.2018 5 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Jedna z našich oblíbených. Krásné jednoduché ilustrace. Syn si ji oblíbil už v roce a půl, takže vhodná i pro nejmenší čtenáře. Výborná jako dárek pro kterékoliv dítě.

01.02.2018 5 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Hezký jednoduchý příběh o tom, že se máme mít rádi :) Darovala jsem ji do miniškolky, kam chodí syn. Mile mě překvapilo, když mi paní učitelka říkala, že je to jejich nová oblíbená. Děti ji chtějí číst před spaním každý den znovu a znovu :)

30.01.2018 5 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Není to žádné napínavé čtení, ani typické Fulghumovské povídky. Je to ale moc hezký román, plný velkých i malých myšlenek. Fulghum dokázal svůj příběh úžasně zasadit do reálných míst tak, že máte pocit, že stojíte vedle hrdiny a všechna ta místa jste navštívil s ním. Nejde o děj... spíš o vnitřní rozpoložení hrdinů, co je vede k tomu, jak žijí, o smysl jejich života, ale i toho vašeho... Ve mně tahle kniha zanechala hodně a ráda se k ní vracím. Asi na ní musíte mít náladu... Jsou dny, kdy bych ji i já odložila :) Fulghum mě tímhle románem hodně překvapil, nevěřila jsem, že by mohl něco takového napsat a že by se mi to mohlo až takhle líbit.

28.01.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Přečteno jedním dechem. Krásně plynoucí příběh, který Vás unáší dál a dál... Poslední stránky už ale působily "natahovaně"... Už někde v polovině jsem si říkala, že autorka nemusela použít všechny své nápady, pak jsem jí to odpustila, ovšem pro konec to platí 100x. Měla konec a nevěděla, jak se k němu dostat... příhoda v jeskyni a její následek už byly i na mě moc... O zmiňovaných 300 stran méně a bylo by to za pět hvězd. I tak jsem si knížku užila, bavila mě více než Vážka a snadněji se také četla. Dost mě rozčilovalo množství překlepů. Tohle snad nikdo needitoval. Navíc můj výtisk z knihovny je špatně svázán, takže těsně před konce, kdy příběh vrcholí, Vám najednou chybí 8 listů, které jsou v knížce vevázané o pár stránek dál. Knížce to dost ubližuje. Máte pocit, že někdo hodně spěchal, aby na knize vydělal. :( Určitě půjdu do pokračování, je až příliš lákavé setkat se znovu s Claire a Jamiem... navíc jsem zvědavá na Rogera a Briannu :)

20.01.2018 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Strašně se mi to táhlo a první část mě hrozně vytáčelo neustálé ohlížení Audrey Rose za předchozím případem. Tento díl mi přišel strašně na sílu poslepovaný, postavy i celá akademie byly divné, pro mě nesmyslně fungující. Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla znát viníka. Myslím, že autorka nečetla Desatero doporučení Pátera Knoxe, mám pocit, že v tomhle díle porušila většinu z nich. Až to působilo úsměvně. I na YA mi to přišlo málo. Pokračování stejně přečtu, ale už nemám žádná očekávání.

22.02.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Byla jsem jak v Jiříkově vidění, když jsem knihu objevila na tátově hromádce, tohle opravdu není jeho šálek čaje. Dostalo se mi vysvětlení, že od Mayleho už všechno přečetl a chtěl něco z Provance :) Ač byl teda žánrem překvapen, prý to nebylo tak hrozný. Já jsem si knihu užila. Kodaň ale zůstává top. Tak zase příště někde jinde se sebevědomou hrdinkou a modrookým hrdinou ;)

16.01.2024 3 z 5

Od trůnu dál Od trůnu dál Ludmila Vaňková

Čekala jsem více historických fakt a méně červené knihovny. Na styl autorky jsem si pár stran zvykala a ze začátku mi vadilo právě málo informací “kdo je kdo, “kde, s kým a proč". Měla jsem zmatek v postavách, nechápala souvislosti. Bez Googlu bych se nezorientovala a i během čtení jsem se ujišťovala, že chápu souvislosti správně. Nakonec mě to i bavilo. Zkoušela jsem nejprve “Cval rytířským koní", ale musela jsem po pár stránkách odložit. Příběh Karla IV. mě naopak neměl čím překvapit a proto mě ani nebavil. Určitě se někdy k autorce vrátím, budu ale pečlivě vybírat, co z jejího díla si přečtu. U této knihy mě překvapilo i množství překlepů.

22.11.2023 3 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Strašně mě to nebaví, jsem v třetině a každou chvíli se přistihnu, že nevím, co se dělo na poslední stránce... Dobové reálie na bodu mrazu, dialogy nudné, děj zmatený.. srovnání s Vondruškou se nevyhnu: Vondruška je čtivější. Dám tomu šanci znovu v létě někde na pláži, teď se tím nebudu zdržovat. Hvězdy zatím neudílím.

11.05.2022

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Skončila jsem na straně 134 a řekla si, že svůj čas využiji pro nějakou zajímavější knihu. Naprosto souhlasím s Eremitas, Tereza 1198 a dalšími, kterým se kniha nelíbila. Kniha mi absolutně nic nepředala, do čtení jsem se musela nutit a mnohokrát jsem se přistihla, že jsem přečetla několik stran a nic si z nich nepamatuji... Nebudu se k ní ani vracet. Nedočetla jsem, hvězdy neudílím...

12.09.2018

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

První setkání s autorem a také první se Severskou mytologií... Obojí bylo pro mě zklamáním. Styl vyprávění mi přišel jednoduchý, povrchní, vůbec mě nedokázal vtáhnout do děje... Možná je to překladem, netuším. Do čtení jsem se místy musela nutit. Slabší tři hvězdy. Pro pochopení severské mytologie se pustím do dalších knih, tuto znovu určitě neotevřu.

01.08.2018 3 z 5

Jóga - Anatomie fitness Jóga - Anatomie fitness Goldie Karpel Oren

Kvalitní publikace v poměru cena/výkon. Obrazové zpracování včetně zapojených svalů je povedené. U asán je uvedeno čemu jsou prospěšné a v případě jakých potíží/dispozic je necvičit. Každá pozice navíc doplněna o variantní jednodušší/složitější provedení. U některých asán jsem úplně nepochopila popis dýchání, pokud bych nechodila na vedené lekce. Doporučila bych jako pomůcku někomu, kdo s jógou začíná, chodí např. jednou týdně na lekce a doma si chce zacvičit sám a zdokonalit.

27.05.2018 4 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Oblíbená kniha mých dětí. Milý příběh o fantazii malého kluka. Úžasné Čechovy ilustrace. Máme kapesní vydání a nosíme ho všude s sebou. Nikdy se neomrzí :) Často ji daruji dětem svých kamarádů, zatím byli všichni (děti i rodiče) nadšení.

30.01.2018 5 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

"Puntikatá" knížka dá Vašim dětem podle mě mnohem víc než jakákoliv sebelepší dětská obrázková knížka... Dá jim fantazii, představivost, chuť si hrát a věřit... fakt to odletí když fouknu? Fakt! Moje děti ji milují! A já mám radost, že si umí hrát a že i knížka (nejen Elza a Transformers) je dokáže zaujmout. Je pravda, že když se po třicáté ozve "ještě", tak už tak nadšeně nevypadám, ale děti pořád... Pokud někomu knížka přijde na "pět minut" tak už si zapomněl hrát a vůbec ji nepochopil... Mám děti 4 a 2roky (ano bystrý čtenář chápe, že neumí ještě číst) oba už si v ní listují sami a užívají si ji po svém. Možná tlesknou vícekrát, nebo netrefí správnou barvu puntíků, na které klepou, protože si neumí instrukce přečíst, ale o to tady přece nejde... Pro mě geniální počin. Doporučuji všem kamarádkám s dětmi, které ji neznají. Také výborně poslouží jako dárek, když nechcete nosit sladkosti... :)

16.01.2018 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Cizinku jsem přečetla jedním dechem. Brala jsem ji jako oddechovou četbu, což skvěle splnila. Od Vážky jsem očekávala to samé a zpočátku to i plnila. Bohužel mi přijde Vážka až moc překombinovaná, zdlouhavá... po 1/3 jsem si začala říkat, ať už to konečně vyřeší... ať už tam jsou... Dočetla jsem, ale prostě už to nebyl ten svižně plynoucí zábavný děj. Mořeplavci dám šanci, ale obávám se, že nedočtu. I když... kdo by opustil Jamieho :)

16.01.2018 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Z tokijského dílu sladkost tak přetéká, až se divím, že jsem si neupatlala o obálku ruce :) Popisy Tokia moc příjemné, ale povrchní, jako ve většině dílů. Pomalejší tempo dokreslovalo atmosféru Japonska. Mnohem zajímavější mi přišly popisy zachycovaných záběrů a emocí na nich. Hlavní milovník mě moc nezaujal... Závěr to vylepšil, i když jsem to tušila. Průměr, do letadla dobrý.

13.05.2024 2 z 5

Podfuk jako víno Podfuk jako víno Peter Mayle

Peter Mayle píše vtipně, příběhy obvykle lehce plynou a člověk si jen užívá lenivou Francii. Tady tomu nebylo jinak. Vzhledem k rozsahu jsem neočekávaná žádné převratné dílo. Dostala jsem fajn detektivku v paperbackovém balení, celkově jednoduchý a naivní příběh. Ideální na cestu šalinou, nebo možná letadlem do Paříže. Překlad byl ovšem místy děsivý... to by snad praštilo do očí i třeťáka. Mayle ode mě dostává 3, překladatel 1 hvězdu. Další díl si přibalím na nejbližší dovolenou :)

24.04.2024 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Průměrná červená knihovna, Island a prostředí hotelu byly fajn, hlavní postavy se mi taky docela líbily. Čím dál víc mi ale u Julie vadí, jak si zjednodušuje a idealizuje prostředí. Hotel by určitě nemohl fungovat s jedním kuchařem apod. Jinak jsem dostala, co jsem očekávala. Byla to i docela sranda. Na vyčištění hlavy fajn.

02.04.2024 2 z 5