PetraBery PetraBery komentáře u knih

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

S Kim Stoneovou již pojedenácté a další podařený případ. Zajímavé prostředí geniálních dětí, ovlivnění celých rodin, pokud se někde talentované dítě narodí. Krátké kapitoly, kdy vyšetřování frčí jak na drátkách.

20.03.2022 4 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Znovu zpátky v Little Kilton. Pipu požádá její kamarád o pomoc při hledání jeho pohřešovaného bratra. Pipa začíná pátrat a odhaluje nejedno tajemství. Ano, nejsem cílová skupina, ale mě to prostě bavilo a celý příběh jsem si užila.

13.03.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Příběh, kde se prolíná více časových rovin, kde tajemství a rozhodnutí z minulosti ovlivní život dalších generací. Celkově příjemné čtení, spíše pro ženy.

13.03.2022 4 z 5

Klíč Klíč Joe Vitale

Motivační kniha, která mě možná zastihla v rozpoložení, kdy jsem ji tolik neocenila jako v jiné době. Věřím ale, že někoho může oslovit víc.

13.03.2022 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Osmý případ s Joonou Linnou a zase brutální, ale nejen díky krátkým kapitolám neskutečně čtivé. Pachatele jsem neuhádla a těším se na další díl.

06.03.2022 4 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Pěkný příběh Reese a Bena, kdy minulost ani jednoho z nich nebyla úplně jednoduchá. Chemie mezi nimi fungovala skvěle, celkově vtipná, příjemná četba. Za mě spokojenost.

06.03.2022 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Autora znám jako herce, takže jsem na knihu byla zvědavá. Sarkastický humor, kladná postava Thomase Langa a spousta dalších osob s různými jmény, ve kterých jsem se chvílemi ztrácela. Čte se dobře, ale znovu bych už nečetla.

27.02.2022 3 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Stejně jako další knihy od autorky, i tahle je moc povedená. Střední škola, zločiny z minulosti a jeden z přítomnosti. A v hlavní roli Ellery, která se přistěhovala se svým bratrem, dvojčetem Ezrem, a snaží se všemu přijít na kloub. Nejsem už dávno cílová skupina, ale mě to prostě bavilo.

27.02.2022 4 z 5

Čím jsou lidé živi: Podkrkonošská románová kronika Čím jsou lidé živi: Podkrkonošská románová kronika Vladimíra Sůvová

Krásná kniha o těžkém osudu žen v Podkrkonoší během téměř celého minulého století. Zdenka, a částečně její dcera Vlasta, nám vypráví svůj příběh o těžké každodenní dřině na vsi, závislosti člověka na půdě, přírodě a zvířatech. I o nutnosti žít s jejich souladem. Kniha nemá až tolik stran, ale každá z nich je naplněná slovy, které se dotknou každého, kdo si dokáže uvědomit, jak dobře si teď žijeme.

20.02.2022 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Anotace mě zaujala, krátké kapitoly vyhovují, ale asi jsem čekala prostě víc. Mladá maminka, studentka Emoni, nemá díky mateřství na růžích ustláno. Spolu s babičkou se stará o svoji dceru, chodí do školy, přivydělává si v práci a sní svůj sen o prosazení se v kulinářských kruzích. Oslovení Holčičko mi stejně jako spoustě dalších čtenářů nesedělo. Za mě průměr.

20.02.2022 3 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Skvělá obálka a ještě lepší obsah. Zajímavě pojatý příběh, kdy vypravěčkou a hlavní hrdinkou je šestnáctiletá Finn, která tragicky zahyne. Jak moc odhalí tragédie skutečnou podstatu všech zúčastněných? Těžko soudit kohokoliv, každopádně nezapomenutelný příběh.

13.02.2022 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Od autorky jsem četla pouze povídku, toto je pro mě první celý román. Osudy členů obyčejné rodiny, čtyř dcer a jejich rodičů. Zvláštní osekaný styl, kde dominují úsečné věty. Je to čtivé, autorka dobře vykreslila charaktery všech osob, za konec, kdy jsem se dozvěděla, jak to s každým dopadlo, jsem ráda. Určitě si přečtu i její další knihy.

13.02.2022 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Díky dceřině povinné četbě jsem opět po letech sáhla po klasice, která nestárne. Drama nešťastné lásky ukončené tragédií. Vzhledem k počtu stran a formě divadelní hry se čte dobře a rychle.

Upálené Upálené C. J. Tudor

Čtvrtá kniha od autorky a zase se jí to povedlo. Farářka Jack se svou dcerou Flo přijíždí do vesnice Chapel Croft. Začíná zběsilá řada událostí, kdy nic není takové, jak se zdá.

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Zimní pohádka pro dospělé čtenáře. Krutá, studená a přesto nádherná Aljaška, nekonečná touha po rodině splněná malou sněhovou dívenkou. Trochu netradiční, ale krásná kniha.

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Krásný příběh, o úctě ke stáří a vůbec k celému životu. Přátelství mezi hlavními hrdiny je moc hezky popsáno, láska Arthura k jeho ženě Nole ještě víc. Hřejivé, možná sentimentální, ale přesto milé pohlazení.

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Pěkná oddechová knížka na pár hodin, cílená na mládež. Hadley žije plaváním, je cílevědomá a zodpovědná. Ale to všechno proto, že žije ve stínu někoho jiného. Krásně zpracované téma, kdy máme strach říct svým nejbližším to, co nás opravdu trápí.

Její konec Její konec Shari Lapena

Stejně jako ostatní autorčiny knihy je tato opravdu čtivá, stránky ubíhají pod rukama a nikde to nedrhne. Kdo je Erika, která chce zničit Stephaniin a Patrickův život? Postupné odkrývání nových skutků, posuzování, jak to bylo... A stejně mě konec překvapil :o).

Spánek Spánek Haruki Murakami

Krátká, zvláštní a zajímavá. Tak bych shrnula tuto tenkou novelu. Mladá žena ve svém zaběhnutém životním rytmu řeší otázky přítomného okamžiku, když několik nocí po sobě nespí. Určitě k zamyšlení, konec jsem takový nečekala.

23.01.2022 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Příjemné čtení na pár hodin. Jsem o něco málo starší než autorka, ale i tak se mi spoustu vzpomínek z dětství nebo dospívání oživilo. Současnost je těžšího charakteru, více osobní, ale mě se líbily obě části.

23.01.2022 3 z 5