PetraBery PetraBery komentáře u knih

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Hutný, syrovy a bolavý příběh rodičů Daniela - otce Tomáše a matky Rachel. Ne vždy se mi podařilo hned vplout do textu, občas jsem tápala, o kom se vypráví. Přesto má kniha velkou výpravnou hodnotu nejen z válečného pohledu. Vsuvky z Indie, Racheliny příběhy a podtext životní lásky, to vše tvoří dokonalý celek. Je velká škoda, že autorka již nic dalšího nenapíše.

23.05.2020 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Od autorky mám přečtenou sérii Dublin Street, takže jsem věděla do čeho s její další knížkou jdu. Nora neměla lehké dospívání, po útěku od rodičů začíná žít nový život v cizí zemi. Co mi nesedělo, bylo "nářečí" některých postav. Kniha o hledání sebe sama, odpuštění, vině i bolestné lásce. Romantická oddechovka, tak 3,5 *.

23.05.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Další zajímavý případ Oddělení Q, tentokrát tajemný vzkaz v láhvi, který je voláním o pomoc. Rozplétání minulosti, hledání případných obětí, sektářství a propracované finále. Ráda si přečtu další díl Carla, Asada a Rose, jejich špičkování je příjemným bonusem během vyšetřování.

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Dvě časové roviny, jeden životní příběh úspěšné fotografky Elin. Čtivý román nás vrací do Elinina dětství, které nebylo zrovna jednoduché. O této minulosti nemá její dcera ani manžel vůbec tušení. Před minulostí ale neunikne ani Elin a je nutné se jí postavit. Za mne spokojenost.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moje očekávání před četbou této knihy byla opravdu vysoká a musím konstatovat, že se naplnila vrchovatě. Nádherná kronika ztraceného havířského města, spletité a ne vždy jednoduché osudy obyvatel, které se místy prolínají. Autorka předvedla skvělou práci s češtinou, po pár stránkách jsem se snadno začetla a velmi nesnadno jsem knihu odkládala. Jsem ráda, že mám knihu ve své knihovně, knihy domů již tolik nekupuji, ale tuto jsem určitě nečetla naposledy. Fotografie na stránkách autorky by klidně mohly být i v knize pro dokreslení místa. Za mne zatím nejlepší kniha letošního roku, krásná práce.

04.05.2020 5 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Ano, jedná se o pohádku pro dospělé, ale bylo to moc milé čtení. Lux se z roku 1975 vlivem kouzelné mlhy přenese na soběstačnou farmu roku 1906. Je jí dovoleno se do této doby někdy vracet a prožívat obyčejné dny bez vymožeností naší doby. Že je ale zatraceně těžké žít život na dvou místech a ve dvou časech, o tom se Lux sama přesvědčí.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Autorův rukopis lze poznat, přesto za mne od něj asi nejslabší kousek. Zázračné dítě Colin vždy chodí s dívkami, které se jmenují Kateřina. Až teprve setkání s Lindsey mu dokáže, že Kateřina nemusí být ta pravá. Ač je Colin „mimoň“, přesto se snaží najít svoji cestu životem.

04.05.2020 3 z 5

Moje tělo: koučink (motivační průvodce a zápisník) Moje tělo: koučink (motivační průvodce a zápisník) Kristina Čechová

Pěkně zpracovaná knížka s motivačním zápisníkem. Informace psané pochopitelně, srozumitelně a jednoduše, pro každého, kdo v oblasti výživy a cvičení tápe. Autorku sleduji celkem dlouhou dobu, jsem ráda, že jsem měla možnosti si tuto knihu přečíst.

04.05.2020 5 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Kniha je snadno čitelná, ale příliš odvázaná z ní nejsem. Anotace zněla slibně, dle mého názoru je ale příběh překombinovaný až moc. A v tomto případě je to na škodu. Nehledě na hlavního hrdinu Tommyho, to je zklamání asi největší, nemám ráda slabé postavy, které se důsledkům svých činů neumí postavit čelem.

21.04.2020 3 z 5

Až tohle skončí Až tohle skončí Clare Mackintosh

Nejhorší noční můra všech rodičů, nejtěžší životní rozhodnutí. Manželství Pip a Maxe stojí před zásadní volbou, která změní úplně všechno. Rozhodně odlišné dílo oproti jiným knihám autorky, smutné, bolavé, ale i plné naděje a lásky ve všech podobách.

21.04.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila ve vrácených knihách v knihovně, a vzhledem k tomu, že mě zaujala anotace a hodila se i do výzvy, odnesla jsem si jí domů. A byla to dobrá volba, vtipné deníkové zápisky (ne)obyčejné uhoněné matky, svádějící dennodenní boje nejen s dětmi a časem. V několika případech jsem se jasně viděla, v několik opravdu pobaveně zasmála. Za mě pozitivní a příjemné překvapení.

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Kniha se čte dobře a lehce, ale placka na obal dle mého opravdu nepatří. Osobní asistentka Christiane je pravou rukou své zaměstnavatelky Miny, která bezohledně vládne své firmě. Pro mě nepochopitelné je upřednostňování kariéry před rodinou, stejně tak slepá loajalita a oddanost někomu jako je právě Mina. Druhá kniha autorky mi přišla o dost lepší.

21.04.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Skvělé postapo dílko, stejně jako ostatní knihy tohoto autora. Ne úplně nemyslitelný stav, že část světa může přijít o své zdroje vody. Výborně vykreslené postavy a změna lidí tváří v tvář možné smrti. Za trochu rychlý konec jednu hvězdu ubírám, ale celkově parádní čtení.

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Od této autorky moje třetí kniha a opět povedený příběh. Natty a Sean mají spokojené manželství, které prověří zkouška, když mladší dcera skončí v nemocnici v cizí zemi a o rodinu se stará nejlepší přítelkyně Eve. Jaké následky to může mít asi nikdo nečeká. Svižný psychothriller s celkem překvapivým zakončením.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Od autorky mám přečtenou celou její zatím vydanou tvorbu a tahle kniha mi přijde jako jedna z těch lepších. Jsem o něco starší než hlavní hrdinka Eliška, která se po letech vrací do rodného města. Její chování mi leckdy nesedělo, ale nelze nikoho soudit, když jsme naštěstí každý jiný. Kniha je čtivá, smutná i vtipná. Za mě oddechovka.

Vzkaz na zdi záchodků Vzkaz na zdi záchodků Julia Walton

Povedená prvotina nás dostane do hlavy dospívajícího Adama, který má schizofrenii. Jak moc jiný je život s touto nemocí i jak ovlivňuje život ostatních. O tom tahle kniha je. A za mě je vážně dobrá.

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Již sedmá kniha ze série a stále si autorka drží svůj standard. Případ zavražděných prostitutek a odloženého miminka šetří tým v čele s Kim Stoneovou. Stejně jako předchozí díly opravdu čtivé, napínavé a další díl si nenechám ujít.

27.03.2020 4 z 5

Přiznám se, že se mi kniha opravdu těžko hodnotí počtem hvězd. Ač je kniha útlá, její hutná a syrová výpověď tuto skutečnost naprosto předčí. Autorčina intimní zpověď o hledání sebe sama, hlad nejen po lásce, osobní prožitky a vnímání… Není to vůbec snadné čtení.

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Tři kamarádky z prvního ročníku vysoké školy, tři osudy, které jsou neuvěřitelně propletené. Na prvotinu zdařilý počin, první asi třetina ze studentských let mě nebavila tolik jako zbytek z pozdější doby po 20ti letech od jejich prvního setkání. Přestože ani jedna z hrdinek mi k srdci nepřilnula, čtení mě bavilo a odhalení zločinu celkem i překvapilo. Názory, jak to všechno opravdu bylo, jsem měnila několikrát.

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Přidávám se k ostatním, i pro mě nejslabší kniha od autorky. Sice stejně lehce čitelné jako její ostatní knihy, ale nebavilo mě to tolik. Maddie vyhraje velkou spoustu peněz, což změní přístup téměř všech okolí ní. Všechno si ale za peníze koupit nelze.

27.03.2020 3 z 5