PetraBery PetraBery komentáře u knih

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Další povedený díl bývalého vojáka Jacka Reachera, tentokrát v příběhu o navrácení absolventského prstenu majitelce. Nechybí akce, žena, rvačky i logické úvahy. Tento hrdina mě prostě pořád baví :o).

27.06.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Hlavní hrdinka Aza je jiná, ale rozhodně ne ve špatném slova smyslu. John Green vystihl její problém naprosto přesvědčivě, spirály myšlenek jsem jí věřila na každé straně. Zajímavě pojaté, dojemné, smutné, ale obsahuje i naději. Věc ohledně hledání miliardáře mi přišla nadbytečná, jinak povedená YA literatura.

27.06.2018 4 z 5

Hra na smrt Hra na smrt Asa Avdic

Pobyt na odlehlém ostrově se změní v drama v okamžiku, kdy začnou mizet nebo být smrtelně zranění účastníci tohoto testu. Hlavní postava Anna má tajný úkol. Je ale jediná, která ví něco víc o celé akci? Námět dobrý, zpracování spíše průměrné. Čtení mě moc nebavilo a znovu bych nečetla, tak za 2,5 hvězdy.

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Volné pokračování předchozí knihy Všechno, co máme je tentokrát vyprávěno z pohledu Jamese / Carlose. Po vrácení paměti se hlavní hrdina musí vyrovnat s tím, že některé vzpomínky již mít nebude a některé by snad raději zapomněl. Rozhodnutí, který život je správný a která žena je ta pravá, je pouze na něm. Bez tohoto pokračování bych se asi klidně obešla, ale přečtení nelituji.

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Jak se člověk vyrovnává se ztrátou blízkého člověka? Sedmnáctiletá Lennie píše básničky, které nechává na všech možných i nemožných místech… Vypráví a vzpomíná na svou zemřelou sestru Bailey, po jejíž smrti už nic nebude stejné. Kniha o první lásce, bolesti ze smrti a hledání sebe sama. Čtivé, s očekávatelným koncem, určené spíše dospívajícím.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Neuvěřitelně výjimečný příběh muže jménem Ove. Smutná, dojemná, vtipná, chytlavá a lidská kniha, kterou rozhodně chci mít ve své knihovně, protože se ke všem hrdinům určitě chci vracet. Přesně takové knihy jsou důvod, proč stojí za to trávit volný čas čtením. Neskutečný zážitek, pohlazení na duši, uvědomění si síly přátelství a lásky. Rozhodně doporučuji všem!

17.06.2018 5 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Překvapivě krásný, i když hodně smutný a bolavý příběh tří sourozenců, kteří v dětství zažili strašnou tragédii. S nejmladším Julesem prožíváme nejen jeho dospívání, ale i dospělost, kde se vrací ke své první lásce Alvě a nalézá zpět pouto se svými sourozenci. Příběh o velké lásce, samotě, rodině, naději i vině. Rozhodně stojí za přečtení!

17.06.2018 5 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Že autor psát umí, jsem se přesvědčila již v předchozích přečtených knihách. Příběh dospívajícího Oskara a Mariny je přesně tak dobrodružný, napínavý, ale i ponurý a temný, jak je u tohoto autora zvykem. Postupné odkrývání záhady černé dámy a minulosti Michala Kolveníka činí z knihy skvělou hororovou jízdu, díky které se ocitáme v zašlých uličkách Barcelony. Trochu smutno je mi z konce, ale jinak skvělé.

17.06.2018 4 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Kniha psaná jako scénář k muzikálu, přečtená za chvilku… Kdyby se mi Drobek nelíbil v knize Will Grayson, Will Grayson, asi bych po knížce v knihovně ani nesáhla. Takhle přečteno, ale nic extra. Některé myšlenky fajn, jinak průměr.

17.06.2018 3 z 5

Zlo Zlo Peter Newman

Ani druhý díl série mě neposadil na zadek. Místo mlčenlivého hrdiny je v hlavní roli povídavější Vesper s malým kůzletem. Hrdinka, která všechny nástrahy celého vymyšleného světa zvládá jakoby nic. A všechno jí vychází. Sérii si pokud bude možnost dočtu, ale z mých oblíbených zřejmě nebude.

10.06.2018 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Životní příběh Gerty Schnirch, dcery české matky a německého otce, vyhnané z rodného Brna po válce. První polovina se četla opravdu dobře, poutavé vyprávění po odsunu jsem jen hltala. Druhá polovina po návratu je vyprávěná z pohledu více osob, je spíše o pocitech a vnitřních prožitcích. Rozhodně zajímavá kniha, kdy si člověk uvědomí, že válkou utrpení zúčastněných lidí nekončí a nic není jen černé nebo bílé.

10.06.2018 4 z 5

Hořkosladká knižní jednohubka přečtená za cca hodinku a přemýšlet nad ní budu dlouho. Krásně pojatá, skvěle vyprávěná a mimořádná novela, kdy mě čtení hřálo u srdce. Taková je kniha dědečka a jeho vnuka Noahnoaha. Malá kniha s velkým poselstvím.

10.06.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Kniha psaná jako rozhovor s možná nejznámějším farářem v Čechách. Rozhodně zajímavé čtení, občas pro mě překvapující vnímání Boha i celé církve, stejně tak informace o každodenním životě. Líbilo se mi časté doplnění myšlenky uvedením příkladu. Příjemné, přínosné, vtipné, vážné i pohodové čtivo nejen pro věřící, ale i pro všechny ostatní.

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Psychologický román psaný ve dvou dějových linkách – Heather nám vypráví minulost, s Edie prožíváme přítomnost. Příběh dvou kamarádek, které temná událost z minulosti rozdělila. Dobře psané, čtivé, k zamyšlení a s překvapivým koncem.

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Výborně napsaná kniha slovenské autorky, od které jsem až tolik nečekala, o to větší překvapení to pro mne bylo. Obyčejně neobyčejný příběh jedné rodiny nás přivádí do chudé vesnice pod horami na Slovensku. Rodina Halajova nám odhaluje své osudy, které jim změní příchod cikánského miminka, které ale není jen „obyčejným dítětem“. Kniha o rodinném poutu, výčitkách, touze i splněných snech. Pan Nikdo skvěle celý příběh doplnil.

30.05.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Erika Fosterová v další knize řeší případ zavražděných mladých žen, které vrah pohodil do kontejneru. V knize je dobře popsané nebezpečí sociálních sítí, což je rozhodně aktuální téma dnešní doby. Ačkoliv vraha nám autor představí již v průběhu příběhu, není to na škodu. Tento díl je stejně čtivý a napínavý jako předchozí.

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Nejhorší noční můra každé matky se stane skutečností pro hlavní hrdinku Claire, když zmizí její dospívající syn Billy. Claire zjišťuje, že téměř každý z rodiny má svá tajemství, kterým postupně přichází na kloub. Dobře psaný psychothriller, za mne z přečtených knih od autorky asi nejlepší.

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Hodně čtivá kniha nejen pro teenagery. Oba hlavní hrdinové, dívky Libby i kluk Jack jsou v něčem„jiní“. Libby byla nejtlustší holka v Americe a Jack trpí prosopagnosií – obličejovou slepotou. Kniha o první lásce, přátelství, odvaze a hlavně naději, že ne všichni lidé jsou zlí. Pěkně napsáno, stejně jako předchozí autorčina kniha.

30.05.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Napínavý čtivý román s trochu pozvolným začátkem, který ale plynule přejde ve zběsilý konec. Hlavní hrdinka Cass po hrůzném zážitku začne pochybovat o svém zdravém rozumu a zjišťuje, že věřit vlastně nemůže nikomu. Stejně jako předchozí autorčina kniha je to opravdu dobře zpracované a čtivé.

21.05.2018 4 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Dojemný příběh o stáří dvou lidí – ženy Addie a muže Louise, kteří se rozhodnou trávit noci společně navzdory nesouhlasu ostatních. Příběh o samotě, která může stáří doprovázet. A taky o snaze být šťastný v každém věku. Pěkně se to četlo, zvláštností je absence uvozovek u přímé řeči.

21.05.2018 4 z 5