Pokreslenej Pokreslenej komentáře u knih

Dívka s bombou Dívka s bombou Jari Järvelä

Originální příběh, spíše než detektivka je to taková hra na kočku a myš, Metro je velmi sympatická mladá hlavní hrdinka, která se chce pomstít.
Občas zbytečné vsuvky do děje, ale jinak velmi čtivé, napínavé a s poučením o světě s graffiti.
Konec v celku předpokládaný, ale stejně zůstanete z něj na rozpacích.

31.01.2019 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Téma s poezií je velmi zajímavé, Beatrice jako hlavní hrdinka velmi sympatická a Slepí ptáci jako detektivka dobrá, ale po předchozím dílu o dost slabší. Děj se trochu vleče, zbytečné natahování, závěr lepší ač ne zcela překvapivý jako u Pěti.

30.09.2018 2 z 5

Krásný příběh, nádherné ilustrace... a jednorožec!!! :D

02.05.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Musím říct, že do poloviny knihy jsem si pořád říkal, že jsem od toho čekal něco jiného, ale neznamenalo to, že by mě to zklamalo.
"Ta přede mnou" mě velmi chytla, svižně se četla a určitě mezi thrillery bestsellery patří.
Jen taková menší výtka, jak je zde v komentářích zmiňováno, jde tak trochu o sérii 50 odstínů, ale nijak závratně.

08.03.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Opravdu těžké ohodnotit tuto knihu.
Začátek je celkem zvláštní a ja se nemohl začíst, ale pak se to rozjelo. Velmi originalni a zajimava zapletka a celkove dost zvratu.
Nekolikrat mi,ale prislo,ze autorka nevedela co ma psat a tak tam proste placla nejakou blbost.

Povedena kniha... mnohem vic bestseller nez Dívka ve vlaku...

05.07.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Misty zbytecne prodluzovane...slabsi zapletka...knize by prospelo troxhu zkratit nebo pridat na napinavosti.

07.03.2017 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Jako povinna cetba velmi dobre ale pro me az moc pozitivni kniha. Trochu preplacana "blbostmi"

16.12.2016 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Velmi napinave i kdyz obcas zdlouhave čtení. Skvela detektivka!

22.07.2016 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Kniha je opravdu zajimava, lituji ze ji nemame v povinne cetbe je mnohem lepsi nez ty ktere mame.
Mensim minusem je hodne zbytecnych pojmu v knize.

20.03.2016 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna ze skvělých knih v povinné četbě.

21.02.2016 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Dle mého názoru byla ta kniha tak akorát přiměřená k uvedenému věku na obálce, i když jako velký horor mi to nepřišlo.Četlo se velmi dobře,rychle příběh ubíhal a bylo to napínavé.

Celkový dojem: Knihu bych doporučil, ale ne jako hodně mrazivý horor pro čtenáře, kteří se chtějí bát natolik, aby nevycházeli ze svých domovů. :)

19.07.2015 3 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Jakože WOW, paní Elbel se nezdá. Každý má svůj život něčím těžký a svou cestu složitou, nevěřím tomu, že ne. Ale takový život, jaký nám popsala Adéla není pro každého, ať už se týká toho, čím si prošla, nebo tím, kolik toho byla schopná snést současně. Určitě je to dobrý začátek pro uvědomění si své sebelásky, ale každý má priority jiné a hledá záchranu jinde.

07.02.2021 5 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Srozumitelná, milá knížka, obohacená nádhernými fotografiemi.

19.02.2020 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Je poznat vývoj postav oproti prvnímu dílu. Myslím si ale, že by se příběh obešel bez mnoha stránek. Tento díl mi začal připomínat až červenou knihovnu a erotický román. Každopádně stále dostatečně napínavý a děsivý s velkým závěrem. Škoda, že filmová verze je zcela něco jiného už.

19.09.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Velmi čtivý, napínavý, ale zároveň předvídatelný příběh a zápletka, se kterou se celkem rotrhl pytel. S koncem jsem spokojený, protože je uzavřený a vysvětlený, jen mi připadá, že jak dopadla Daphne je přitažené za vlasy.

25.06.2019 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Kvalitou srovnatelná s prvním dílem po menším poklesu druhého dílu. Beatrice je moc sympatická hrdina a spolu s Florinem tvoří skvělé vyšetřovatelské duo. Děj má spád a je napínavý, i když si myslím, že zhruba v půlce děje lec koho napadne, kdo za vraždami stojí. Příběh je to skvělý, ale za mě mu k dokonalosti něco chybělo.

11.06.2019 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

+ čtivé, zajímavý námět, má to celkem spád, celkem i reálně možné, zvrácené a úchylné (znám, ale mnohem zvrácenější, úchylnější a propracovanější knihy)

- příliš roztahané, žádné napětí, žádné velké gradování, konec napsaný tak letem světem, jen ať je to už dopsané a víceméně předvídatelné

Za mě je to takové průměrné dílo s konečným pocitem asi jako když znuděně zamrčíte "Hmm..."

19.04.2018 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha velmi zajimava....kazdy by si mel aspon cast precist nicmene moc jako varovani pred nebezpecim drog mi to neprijde a misty zbytecne prodluzovana e.jen minimalne

16.12.2016 4 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Dívka od vedle je opravdu silná zvrácenost plná mučení. Příběh utíká rychle a dobře se čte, ale mně osobně v tom cosi chybělo, takový větší podnět číst dál. Každopádně mezi horory rozhodně patří, a když se nad událostmi trochu zamyslíte, určitě vás vyděsí + není to až tak nereálné jak se může zdát.

02.03.2016 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

V teto knize autor opravdu zklamal. Námět je velmi zajimavy a dle mého názoru se z toho dalo vytezit vic. Do pribehu jsem se nedokázal pořádně začíst. :/

28.01.2016 1 z 5