Purple7 Purple7 komentáře u knih

Les Les Chelsea Bobulski

Nebylo to uplne nejhorsi, ale... Samotny napad nebyl spatny, ale nakonec malo propracovany a bohuzel zakonceni dost pruhledne. I ja bych nejradsi preskakovala radky, nekdy i cele strany. Tezka oddechovka pro mladsi nactilete, na sestnactilete pubertalni tlachani uz jsem vazne stara. 2,5*

09.09.2019 2 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Půlka prakticky o ničem, druhá část zajímavější. Člověk tak nějak čeká, že název knihy nebyl zvolen náhodně a že Judeina role loutkářky nepotrvá dlouho. Nicméně celkově mě tato fantasy zas tak nebaví, i když intrikářský svět víl je v rámci žánru docela oživení.

15.08.2019 3 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Autorka dokazala udrzet napeti a mou pozornost od zacatku do konce. Jsem napnuta jako ksandy, jak to dopadne. Konecne druhy dil, ktery neni jen vyplnovou vatou a za mne lepsi nez jednicka.

05.08.2019 5 z 5

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Neurazí - nenadchne. Něco mě nudilo, něco bavilo. Pro fanouška Lovců stínů fajn věc, pro normální čtenáře zbytečnost.

01.08.2019 3 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

Takový vycpávkový díl, ale na druhou stranu z něho nemám úplně špatný pocit. Nevím, jak to popsat, Seth se konečně projevil jako chlap, líbil se mi vývoj ostatních postav, ale zase Georgina a její sny mě moc nebavily. Nicméně vše souvisí se vším a finále určitě bude stát za to.

16.07.2019 3 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Tak tento dil povazuji zatim za nejslabsi, ktery jsem od RM cetla. Tezce pruhledny, predvidavy, neprekvapilo me zhola nic. Navic mi stale nesedi Seth (jedine, v cem mi prijde sympaticky, je jeho hudebni vkus), mam jine oblibence, nez introvertniho spisovatele. Spoustu toho bylo nejake az moc umele. Nicmene i tak si to celkove udrzelo linku napeti, co se bude dit v dalsich dilech a jak se vyvrbi Georginina budoucnost.

13.07.2019 3 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Zatím se mi tento díl líbil asi nejvíc, víc fantasy, víc záhad s nelaciným vysvětlením, ale je vidět, že tyto tři díly sloužily jen k seznámení s dějem a že si autorka teprve připravovala půdu pro propracovanější zápletky. A jak autorku znám, ještě se setkáme se starými známými.

08.07.2019 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Bastien ala Sebastian Valmont.... ou jé! Tato linka mě (stejně jako flashbacky) bavila, ovšem vyřešení té záhady nesmrtelných mi přišlo dost odfláknuté. Každopádně co mi vadí víc, tak stále jsem nepřišla na chuť Sethovi, není to zkrátka nějak ono.

06.07.2019 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Richelle Mead je zárukou návykového čtení a lék na těžkou čtecí krizi. Její Sukuba je oproti Vampýrské akademii a Pokrevním poutům čtení úplně jiné čtení, ale vlastně stále stejné - skvělé, oddechové a opět zdůrazňuji návykové. Jen tentokrát pro dospělejší čtenářky. ;)

02.07.2019 4 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Bez napětí, předvídavé, ani čtivé to moc nebylo. Hezká obálka, ale to je tak všechno.

21.04.2019 2 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Byla jsem asi až moc natěšená na další hru, místo toho jsem dostala nášup rádoby romantických slov a činů. Samotný Caraval hraje druhé housle a to, co v prvním díle fungovalo, jsem zde postrádala. Možná sympatičtější hlavní hrdinka, ale za slabší považuji dějovou linku, tady jsem se teda fakt nechytala a téma osudníků mě vůbec nazaujalo. Co to vlastně celé bylo?

25.03.2019 2 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Poměrně dost čtivé a návykové! Magický svět plný iluzí jsem si opravdu užila, divadlo, cirkus... jojo, to já ráda. Mělo to sílu!
Bohužel mi ale neseděla hloupá hlavní hrdinka, které ostatní lacině museli všechno podstrčit pod nos, aby se děj někam posunul. I bez té "romantické" linky by se to obešlo, ale dejme tomu, existují i horší kousky.
Teď abych si před druhou hrou šla tréninkově pustit nějaké díly Věřte nevěřte...

19.03.2019 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Uznávám, že kdybych Kostičas četla v roce vydání, asi bych ho ocenila víc. Takhle na mě působil jako další tuctová ya fantasy/dystopie s několika klišé, které mi tentokrát vysloveně vadily. Další vyzdvihovaná série od nakladatelství Host a pro mě další zklamání!
Děj klasika - mladá holka, která zachraňuje svět a do toho tajemný nadpřirozený chlapík, tak trochu záporák. Originalita prakticky nulová. Jinak souhlasím s níže uvedenými komentáři - začátek je chaotický a dlouho jsem se v tom nemohla zorientovat. Mraky nových slov a slovník s prominutím na dvě věci.
Dala bych i 2* nebýt komediantů, na které se nějakou dobu profesně zaměřuji, a oceňuji tak, že je autorka zasadila do děje.
Jelikož jsem protrpěla horší věci, pokračování nevzdávám a snad to bude lepší, tentokrát bez složitého nasávání nových pravidel a termínů.

18.02.2019 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Asi "nejromantičtější" název knihy, který jsem kdy četla. :) Netuším, jestli se mi ta kniha líbila nebo ne. Očekávání jsem neměla velká. První díl se mi nelíbil a tento druhý má obecně nejnižší hodnocení. Do čtení knihy jsem se prakticky musela nutit, první část se táhla a pořád mi ta série nějak nesedí. Radši jsem si několik večerů za sebou pustila seriál, což není u mne zvykem. Ale nakonec ve výsledku za mě lepší než ta jednička, uvedu proč.
Náš svět mi vůbec nevadil, naopak mi vyhovoval, protože výrazně ubylo otazníků a nepřibylo tolik nových. Líbily se mi i některé autorčiny úvahy nad nelogičnostmi lidské činnosti. Nahlížet na náš svět očima nějakého fantasy stvoření z jiné dimense mě bavilo. Pár kapitol mi docela vyrazilo dech a já hltala stránku za stránkou s napětím, co bude dál. Ocenila jsem, že konec většiny kapitol přinesl něco, kvůli čemu tu knihu zkrátka neodložíte. Plíseň obsahuje dost nových informací a já ji proto nepovažuji za takový ten tuctový vycpávkový prostřední díl trilogie. Nejvíc mě ale dostalo to, kdo je matkou hlavní postavy, jakým způsobem byla Hirka zplozena. Prosím, kde tohle jinde najdete?! Už za ten nápad, za uvedení této problematiky v YA fantasy tleskám!

19.01.2019 3 z 5

Velká Jízda/Na cestu Velká Jízda/Na cestu Terry Pratchett

Tak Pratchett mě ani napodruhé neoslovil. Jeho humor je možná mile úsměvný, ale na mě nezabírá. Možná ho nejsem hodna. Mrzí mě to, bohužel nic pro mne, nesedlo mi to. Ale to je jen můj osobní problém, přiznám se, že některá přirovnání nebo popis života v obchodním domě byl v celku trefný. Jsem si jistá, že si své vděčné čtenáře jistě najde.

29.12.2018 2 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Troufám si říct, že tato kniha bude mít své velké zastánce, ale i velké odpůrce, ale nemyslím si, že to je jeden z těch průměrných a lehce zapomenutelných kousků. Od prvního dílu obrovský posun. Ale kam? K lepšímu? Ne, to bych neřekla. Spoustu akce, intrik a plánování a menší porce romantické linky určitě může vyhovovat celému zástupu čtenářů. Jenže oproti prvnímu dílu to bylo na můj vkus prostě až moc. Až moc zvratů. Až moc brutality. Až moc lží. Zkrátka přehnané a překombinované! A ač si myslíte, že už víte, jak se děj bude zhruba odvíjet, tak vás ujišťuji, že ne. Nic není tak, jak by to mělo být, respektive, jak doufáte, zkrátka ani ťuk! Jsem dostatečně zhnusená a to jsem si tu první část, než se na scéně objevil Velanox, ještě docela užila.

25.11.2018 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Přiznám se, že vesmírné sci-fi příliš nevyhledávám. Ze začátku knihy jsem s tím proto měla nemalý problém. Nicméně nakonec mě děj i hlavní postavy hodně bavily a nebýt někdy až klišoidní romantické zápletky (uznávám, byla tam asi třeba, ale popsat by se to dalo tak nějak normálně, ne?), tak bych dala plný počet. Sice jsem tak nějak čekala, že s (pravou) Sidonií to asi nebude tak jednoduché, jak se zprvu zdálo, nicméně ostatní intriky a dějové zvraty jsem naprosto neodhadla, za což jsem poslední dobou fakt ráda. Mám před sebou druhý díl a ani se mi do něj nechce. Zakončení tohoto prvního mi naprosto vyhovuje.

19.11.2018 4 z 5

Nádhera. Kdybych nečetla nebo neviděla žádné recenze, podobnost s HP by mě z počátku vůbec nenapadla. Ke konci už ano, to jsem si totiž říkala, že tohle je stejný skvost jako za starých dobrých časů Harry. U většiny knih počítám stránky do konce tím stylem "ještě 100, ještě 50....", tady to bylo "už jen 100, už jen 20... počkat, 20? kdy jsem přečetla těch 80 stran?" Hrozně moc jsem si to užívala. Jednou z mých top letoška.

15.11.2018 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Dobrý, za tři. Čte se to dobře, konec jsem neodhadla, a stále jsem čekala, kdy se tam objeví Rhys, protože styl psaní mi opravdu dost připomínal SJM a já se musela upomínat, že ne, tohle je Holly Black. Ale i tak, takový Dvůr trnů a růží mixnutý s Mortal instruments.
Má to ale svý velký mouchy. Za prvé některé nelogičnosti a klasické klišé. Už mě docela nudí vystavená zápletka nad tím, kdo je čí příbuzný. A za druhé, ona existuje nějaká encyklopedie o vílách, která je základní příručkou pro autorky YA fantasy? Že všechny autorky u nich používají stejná (dobře, velmi podobná) jména, stejné schopnosti a neschopnosti? Ať už se jedná o SJM nebo Cassandru Clare, tak pokaždé člověk čte to samé, jako kdyby se domluvily. Trochu nuda. Achjo.

05.11.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

V rámci žánru opravdu unikát, neotřelé téma, skvěle napsané, obdivuji autorovu fantazii, i když závěr předvídatelný. Oceňuji akci před levnými romancemi, což se mi zde dostalo, takže spokojenost. Ale Neal Shusterman si může podat ruku s G. R. R. Martinem, v počtu mrtvol si mohou směle konkurovat. Dávám jen 4*. Přestože jsem se na knihu moc těšila, četla jsem ji nakonec v době, kdybych ocenila něco více oddychovějšího. Moje chyba. Nicméně ke knize se jistě ještě vrátím.

26.10.2018 4 z 5