Radimka Radimka komentáře u knih

Velká kniha sedmilhářů Velká kniha sedmilhářů Zdeněk Jirotka

Nebavilo, nedočteno

01.08.2023

O touze po nemožném a další příběhy našeho nevědomí O touze po nemožném a další příběhy našeho nevědomí Stephen Grosz

Tak tohle mě nebavilo. Z ordinace psychoterapeuta - fajn, ale nuda a nic nevypovídající příběhy. Nedočteno

01.08.2023

Co je odtud vidět Co je odtud vidět Mariana Leky

Pro mne nezapomenutelná kniha. Poslouchala jsem na ČRo a byla jsem nadšená z lehce magického, poetického a zároveň nesmírně lidského a citlivého příběhu. Jedna z mých "hladivých" knih.

30.07.2023 5 z 5

Poslouchala jsem na ČRo. Příběh paní, která se rozhodne odjet za manželem na ledové Špicberky, je pro mne něco jako prožít dobrovolně noční můru. Dny, které prožívala sama v chajdě tři na tři, ze které se nedalo několik dní ani vyjít, na mne působí klaustrofobicky a vůbec si něco takového nedokážu představit. Před autorkou, která v těchto podmínkách nezešílela, smekám.

30.07.2023 4 z 5

Reflex Reflex Dick Francis (p)

Příběh nejen s detektivní zápletkou, ale i se zajímavým osobním příběhem hlavního hrdiny /byla mi sympatická jeho protivná babička/. Trochu mne nudily podrobné popisy chemických postupů při vyvolávání fotek, ty jsem přeskakovala.

Příběhy starého Izraele Příběhy starého Izraele Eduard Petiška

Zjednodušené biblické příběhy, které bych si chtěla zapamatovat, ale pořád mám v některých souvislostech - kdo je kdo - binec.

Rivers of Babylon I. Rivers of Babylon I. Peter Pišťanek

Snažila jsem se, ale nedočetla. Nesnáším tenhle absurdní humor, kdy největší debil naroste do obřích rozměrů a šikanuje svoje okolí. Nedokážu se tomu smát. Připomínalo mi to Spolčení hlupců a to jsem taky nedala.

27.07.2023 1 z 5

Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu Vladimír Škutina

Tak trošku si autor přihřál na panu Werichovi polívčičku. Jedná se převážně o zkrácený přepis 2 televizních pořadů z roku 1968, jejichž hlavním aktérem je právě pan Werich. Jeho povídání je chytré, laskavé, když vypráví o svých oblíbených místech tak i vtipné, ale při líčení politických a vlasteneckých otázek velmi smutné. A pak nevíte, jestli hodnotit knihu pana Škutiny /jedna hvězda/ nebo inteligenci pana Wericha /pět hvězd/

27.07.2023 4 z 5

Kráčel po nestejně napjatých lanech Kráčel po nestejně napjatých lanech Olga Walló

Tak tohle mě od první stránky nudilo. Vůbec nechápu, proč to ta paní psala. Mám ráda knížky, kdy spisovatel vypráví o svém dětství, ale tohle nešlo.

20.07.2023 1 z 5

Kmotra Kmotra Carrie Adams

Taková vyvedená vtipná knížka pro ženský. Nic hlubokomyslnýho, ale docela dobrý.

20.07.2023 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Úžasná historická knížka, na každý stránce se něco dělo. Nabitá krásným příběhem. Hned má člověk chuť vyrazit do Barcelony a celý to tam prozkoumat. Nádhera.

K moři K moři Petra Soukupová

Skvělá knížka. Byla jsem hodně překvapená, jak tak mladá ženská dokáže s takovou jednoduchostí pochopit pocity různejch generací. Nadchnul mě její lehoučký styl psaní.

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

Já mám knížky od Váňový prostě ráda. Bizarní jména, překombinovaný příběhy, ale moc hezky se mi to čte. Pořád se tam něco děje a nenudím se.

20.07.2023 4 z 5

Mám ráda tyhle "rodinný" milý knížky. Tahle mě občas nudíla filosofickými pasážemi o lidech, jejichž jména mi nic neřikaly. Ale jinak hezký, takový autentický.

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Když jsem ji četla, tak to na mně úplně dojem nezanechalo. Pamatuju se jen na hodně nevlídný počasí a problémy s přestavbou domu. Ale asi bych si ji měla ještě někdy přečíst, možná změním názor.

20.07.2023 3 z 5

Král advokátů / Osudová zatáčka / Rainův pád / Jezte dorty Král advokátů / Osudová zatáčka / Rainův pád / Jezte dorty John Grisham

Už je to několik let, co jsem ji četla, ale nic mi z ani jedné knihy v paměti neutkvělo. Asi jen Osudová zatáčka od Sparkse se dala číst.

20.07.2023 2 z 5

Klezmer - Cesta na východ Klezmer - Cesta na východ Joann Sfar

Příběh bizarní partičky židovských muzikantů. V rychlosti jsem si ji přečetla a byla jsem z toho dost vyděšená. Asi to na mne bylo moc intelektuální.

20.07.2023 1 z 5

Krev pod obojí Krev pod obojí Břetislav Olšer

(SPOILER) Docela síla. Knížka o naprosté nesmyslnosti válečných konfliktů a zabíjení tentorát na pozadí konfliktu Palestina-Izrael, kdy už vlastně ani někteří nevědí, proč se vlastně tak nenávidí. Příběh postavený na osudech dvou žen a jejich manželů, kdy jeden je Palestinec s nefungující ledvinou a druhý nepraktikující Žid, kterého Palestinci zabijí a jeho žena svolí k transplantaci ledviny právě Palestinci.

Kniha o lidech a zvířatech Kniha o lidech a zvířatech Axel Munthe

Příběhy plné pokory vůči životu, chudobě a lidskému strádání. Takový náš Neruda. Povídky plně lásky ke zvířatům a k normálním lidským citům.

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Knížka o běhání maratonů, o potřebách maratonců /o tom, kam na záchod, jak vybrat správnou podprsenku/ a hlavně o tom, že když se chce, všechno jde. Nejdřív jsem chtěla přestat číst, protože se mě to netýká, ale pak mě to docela bavilo.

20.07.2023 2 z 5