Radimka Radimka komentáře u knih

Korfu bez průvodce Korfu bez průvodce Pavla Smetanová

Četla jsem na Korfu, ne všechny doporučené trasy byly vysvětleny dostatečně. Ale zase naopak díky knížce jsme objevili úžasnej British Cemetery v Kerkyře. Není to typický průvodce, ale spíš osobní poznatky a doporučení.

Kóma Kóma Robin Cook

I když mě medička chytroprdka byla dost nesympatická a neumím si představit, že to, co vyváděla, by ji kdekoliv /nejen v Americe/ prošlo, tak jsem ke konci byla dost napnutá a do posledního odstavce nebylo jasný, jak to dopadne. Proto 4*, i když se o žádnou kvalitní literaturu nejedná.

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

(SPOILER) Trochu jsem se bála, aby se nejednalo o takovou tu parodii na detektivku 50tých let, ale dobrý. Výborná atmosféra, o kterou šlo víc, než o děj. Hlavní hrdina romantickej zabiják, kterej nemohl skončit jinak než špatně.

Klub radosti a štěstí Klub radosti a štěstí Amy Tan

Příběhy čtyř čínských emigrantek a jejich dcer. Určitě moudrá kniha, ale plná mně nepochopitelných čínských jinotajů, takže mě některé kapitoly nebavily. Taky jsem čekala větší propojenost mezi postavami. Žádná z hrdinek mi nebyla sympatická.

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Nechapu, že si někdo postaví děj na miminech a není schopen si zjistit, jak jsou na tom s vývojem ve čtyřech měsících. Tyhle pijou samy z hrnku a cpou se čokoládou. Příběh dost banální, sice mne bavilo vracení se v čase z pohledu různých postav, ale nestačilo to.

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Spousta krásných a hlavně moudrých myšlenek, který zazněly při rozhovorech mezi dalajlamou a arcibiskupem Tutuem. Kdyby bylo jakékoli náboženství náboženství prezentováno tímto způsobem, kdy z něho čiší láska k člověku a radost ze života tady a teď, chtěl by být věřícím asi každý. Nudily mě jen vstupy "moderátora". Skvělá byla spousta návodů k meditacím na konci knížky.
"Kéž netrpím, kéž jsem zdravý, kéž jsem šťastný, kéž naleznu pokoj a radost"
"Pokud s tím lze něco udělat, jaký je důvod ke sklíčenosti? Pokud se nic dělat nedá, k čemu je být sklíčený?" - Šántidéva
"Bože, prokaž nám milost přijmout s klidem věci, které nemůžeme změnit a dej nám odvahu změnit věci, které změnit můžeme a moudrost jedno od druhého odlišit" - Niebuhr /Pokojná modlitba/

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Nápad možná vtipnej, ale ke konci už mi to přišlo trochu trapný, i když se to doktlo hodně vážných témat, ale možná kdyby jich bylo míň, nebylo by to na škodu.

Kukla motýla Kukla motýla Heather Terrell

Nakonec to nebyla taková s/trága. Mám ráda různý časový roviny a tady to tak bylo.

17.07.2023 3 z 5

Karneval a Velký pátek Karneval a Velký pátek Gudrun Pausewang (p)

(SPOILER) Velký překvapení, hodně kvalitní čtení, ale paradoxně už dlouho se mi nestalo, abych četla s takovou nechutí. Strašně jsem se o tu malou holku bála, protože jsem věděla, že zase něco posere. Příběh naprosto šílenej, 13letá holka z bolivijský rybářský vesnice se dostane do města, kde záhy otěhotní /kdyby jen jednou/ a mele se od ničeho k ničemu i se svými dětmi na krku. Kniha plná špíny, smrti, zmaru a proměrněných šancí.

Kroky ke slunci Kroky ke slunci Corban Addison

Začátek dobrý, ale od půlky takový laciný. Dočítala jsem v letadle a dost jsem to přeskakovala a myslím, že jsem o nic nepřišla.

17.07.2023 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu na ČR. Knížky od Bolavé mají neuvěřitelnou atmosféru.

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Dávám intuitivně čtyři hvězdy, přesto že si vůbec nepamatuju, že jsem ji četla. Nicméně na přebal jsem si napsala "zajímavé informace o albánském právu": Trochu se mi to vybavilo po přečtení recenze.

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Krásný čtení to bylo. Před tím jsem o paní Podolské nevěděla nic jiného, než že měla krejčovský salón. Silný příběh úspěšné silné ženy, které komunisti nepěkně zamíchali osudem.

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Četla jsem asi před 25 lety. Určitě je skvělá, seriál taky, ale pamatuju si jen tenký papír, malý písmenka a hodně těžký čtení.

Jak být dobrý Jak být dobrý Nick Hornby

Četla jsem, nevím kdy a nevím o čem. Vzpomínám si, že chlapíkovi hráblo a začal všechno rozdávat, z čehož byla jeho rodinka dost šílená, ale jinak prázdno.

17.07.2023 2 z 5

Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Renata Francová (p)

Sbírka fejetonů, některý byly hodně vtipný, jiný nic moc. Pamatuju si na příběh s toaleťákem.

Jakobijánův dům Jakobijánův dům Alá’a Al-Aswání

Moc se mi to líbilo, ani se nedivím, že mu to nikde nechtěli vydat. Mozaika obyvatel jednoho skutečného káhirského domu

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Krásná poetická autobiografická knížka, která mě přivedla do nádhernýho prostředí francouzské přírody a do života milé rodiny, plné lásky a pohody. Jedna z nejroztomilejších a zároveň nejsmutnějších knih, kterou jsem četla. Byla i zfilmovaná a i film byl moc pěkný.

Jih proti Severu - V bouři Jih proti Severu - V bouři Margaret Mitchell

Moje první seznámení s klasikou americký literatury. Určitě bych si to měla přečíst znovu, protože to, že si pamatuju jen, že je tam Scarlett a její "na to budu myslet až zítra", je určitě velká škoda.

Jih proti Severu - Po bouři Jih proti Severu - Po bouři Margaret Mitchell