RADOST RADOST komentáře u knih

Deník kočičího intelektuála Deník kočičího intelektuála Petra Polsen

Pěkné čtení. Chvíli se cítíte kocourem, jemně předete a řádky se mění v prsty, hladící vaši duši.

22.08.2015 4 z 5

Až za hrob Až za hrob John Katzenbach

Přiznám se, že tentokrát to na mně bylo moc. Příliš zdrcující, bezvýchodné, neustále se stupňující. Četba mě stresovala, několikrát jsem odložila, ze zvědavosti dočetla. Kdo je odolnější než já a má pevné nervy, jistě ocení pěti hvězdičkami. I já si budu pamatovat pocit z knihy - situace, která může potkat i mou rodinu. Situace, v níž žádné řešení není to správné.

30.07.2015 3 z 5

Koně za plotem Koně za plotem Romana Beránková

Bojovat s malostí, závistí, byrokracií a promyšleným "záškodnictvím" je sisyfovská práce. Knížka by byla úsměvná, kdyby nebyla až tak blízká něčemu, co jsme sami prožili nebo prožíváme. Zůstal ve mně pocit marnosti a smutku, navzdory označení žánru slůvkem Humor.

22.07.2015 3 z 5

Odvážní a čekatelé Odvážní a čekatelé Jitka Prokšová

Kniha o úskalích zamilovanosti a o stalkingu. Vykresleno na malém vzorku lidí, střetávajících se na jedné katedře. Různé povahové rysy vedou k různým řešením. Snové vsuvky v ději a zhuštění problémů do jednoho místa mi trochu vadily.

17.06.2015 3 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Dobré fejetony. Úderně a úsporně napsané postřehy o současných ženách i mužích, o vztazích, o výměně rolí. O nerovnoprávné rovnoprávnosti.

16.06.2015 4 z 5

Radši nekoukat Radši nekoukat Ivanka Devátá

Milé, chytré, zábavné, aktuální. Psáno s nadhledem a citem pro jazyk, velmi dobré.

25.05.2015 4 z 5

Ať myši nepláčou Ať myši nepláčou Magda Váňová

Je s podivem, co všechno autorka nahustí do jedné knihy. Spolu s povahovými rysy hlavních postav to zvyšuje pocit nepravděpodobnosti, ale zároveň i čtivost. A to je asi autorčino hlavní krédo. Děj se odvíjí dle přísloví: Kdo s čím zachází, tím také schází. Ovšem v závěru se propadá do červené knihovny. Pokud se chcete jen odreagovat a pobavit, přečtěte si. Mě však povahové rysy hlavní hrdinky a její stylizování se do role bránící se oběti rozčilovalo a závěr odradil od další Váňové.

23.05.2015 3 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Autor odvedl dobrou práci.Čtenáře vtáhne do světa zla, zvrácenosti i morálních dilemat, který většinou nedovedou dobrovolně opustit, dokud nedočtou. A určitě i chvíli potom. Za to tleskám.
Ale všeho je jaksi příliš - hrůzy, krutosti, vazeb, zvláštností, fyzické odolnosti, důvtipu. Za to přebrání míry ubírám hvězdičku.

18.05.2015 4 z 5

Katedrála z písku Katedrála z písku Jarmila Pospíšilová

Příběh členů jedné rodiny, kde je zřejmě zvykem žít si podle svých nároků a v době, kdy se objeví problémy, nechat řešení na ostatních. Připadá mi jako pouhé shrnutí situací, které mohou nastat v mnoha rodinách. Postrádá ale hlubší literární hodnotu a přínos pro čtenáře.

10.05.2015 2 z 5

Deník udavače Deník udavače Zdeněk Jarchovský

Vzpomínky na studium v Sovětském svazu a na normalizační praktiky u nás. Napsáno svižně a dle mého soudu pravdivě. V šestnácti jsem stála před majestátní budovou Lomonosovovy university a říkala si:Tady budu studovat. Po srpnu 1968 a několika návštěvách v sovětských rodinách a školách jsem od takového záměru upustila. Chválabohu. Děkuji za tuto knihu, která mi vylíčila, čemu jsem unikla.

21.04.2015 3 z 5

Tichý křik Tichý křik Thomas O'Callaghan

Velmi dobrá detektivka, ale o vlásek slabší než Zloděj kostí. Možná i tím, že autor byl nucen opět vysvětlovat životní události Johna Driscolla a jeho týmu, prezentované už v Zloději kostí. Plusem je zde morální dilema, otázka práva na pomstu.

21.04.2015 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Napínavá četba. I lidé se zdravou myslí jsou schopni páchat šílené věci - co potom inteligentní šílenci?

02.04.2015 4 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Zajímavý námět, zpracování pokulhává. Přesto jsou oba díly čtivé a pro mládež jistě přínosné. Hlavní důraz je kladen na vylíčení vztahů a jednání postav, což se celkem podařilo. Vše ostatní působí příliš pohádkově. Doporučuji k přečtení především mládeži - dobrodružnější a lepší než dívčí románky.

07.03.2015 3 z 5

Trojí hra Trojí hra Richard Mason

Působivý román o sebestřednosti mládí, lásce i nelásce, o odhalování chyb z minulosti, které ovlivňují celý život. Styl, kvalita a myšlenková bohatost je u tak mladého autora překvapivá. Zaujme a zaslouží si co nejvyšší ohodnocení.

19.02.2015 5 z 5

Bezdomovec s titulem Bezdomovec s titulem Antonín Jirotka (p)

Detektivní povídky, vesměs s jednoduchým, často překvapivým řešením. Velmi dobře napsáno, klidné čtení o stinných stránkách české reality.

07.02.2015 4 z 5

Řez Řez James Hayman

Dobrá detektivka, kterou musíte dočíst, i když celou dobu tušíte, kdo asi a proč asi.

31.01.2015 4 z 5

Hlubší než hrob Hlubší než hrob Tami Hoag

Výborné, skvělé! Není vše kolem nás takové, jak to vypadá na první pohled. A jen někdy uvidíme i to skryté. Sami si dáváme klapky na oči povrchním vnímáním. Pozor, může to být velmi nebezpečné!

24.10.2014 5 z 5

Krutý zločin Krutý zločin Patricia MacDonald

Docela dobrá detektivka s velmi citlivým námětem. Jaký je postoj rodiny i okolí k obviněnému a odsouzenému, může být odsouzen i nevinný? Jaké má možnosti se očistit?

09.10.2014 4 z 5

Sebevražda Sebevražda Daniel Pískovský

Skvělé variace na téma " Čím kdo zachází, tím také schází ". V každém příběhu přesvědčivě navozena atmosféra a myšlení adeptů sebevraždy. A není to deprimující čtení, jak by se dalo očekávat.

21.09.2014 4 z 5

Spalovač mostů Spalovač mostů Jan Hartman

Náměty obou povídek byly dobré, ale styl mizerný. Jakoby autor psal slohovou práci podle nějaké příručky pro začínající studenty tvůrčího psaní.

01.09.2014 2 z 5