radus radus komentáře u knih

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Zajímavé, napínavé, hlavní hrdinové sympatičtí. A jak tak koukám, je to série, takže se budu těšit na další díl.

17.07.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

K mému překvapení to byla docela dobrá detektivka. Zajímavé byly ty zvraty, jak čtenář každou chvíli podezříval za pachatele někoho jiného, autorka si s námi pěkně pohrávala.

25.01.2023 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

No, tak tohle byl takový hnus, až to vlastně bylo dobrý. Je to moje první knížka od tohoto autora, vůbec jsem ho neznala a musím říct, že má na můj vkus hodně přebujelou fantazii (což asi u spisovatele je velké plus). Píše o věcech, které člověka ani ve snu nenapadnou a děj se řítí takovým tempem, že nemáte čas vydechnout. Gabriela jsem litovala, protože ztrátou paměti si vlastně několik špatných okamžiků musel prožít znovu a také proto, že musel hledat svoji dceru tak dlouho a nakonec ji našel, tak jak jí našel. Četbu určitě doporučuji, ale jen silnějším povahám, které se rády bojí a snesou morbidnosti.

09.01.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Tahle knížka se mi moc líbila, byla poutavá od začátku do konce. Těším se na další díl, už jsem napnutá jestli Nate najde vraha Stacey a jestli se Madison podaří očistit svoje jméno.

10.11.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Tak to někdy dopadne (i když nevím, jestli to tady vůbec nějak dopadlo), kdyz ve vztahu chybí komunikace a tolerance. Žena sekýruje, je utahaná péčí o děti a domácnost, chlap hodně pracuje, nic doma nepomůže, cítí se být manželkou nepochopen a zblbne se do mladší... zdánlivě obyčejný příběh, ale dobře napsaný.

31.08.2022 4 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Knížku jsem četla nyní poprvé, jako dítěti se mi do ruky nedostala. Začátek byl výborný, ale jak nastoupili novináři a ministři, tak mě to přestalo bavit. Závěr byl napsán dobře. Dávám čtyři hvězdičky, ale nevím, jestli by knížka ještě něco říkala dnešním dětem.

13.11.2021 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Příběh na mě působil dost zvláštně, bylo to hodně temné, ponuré, děsivé. Autorka skvěle dokázala vykreslit osamocený švédský venkov, samotu lidí žijících v pustině i různé podivínské existence. Divím se, že Liv dokázala tolik let přežít na tomto místě se svým despotickým otcem Vidarem.

11.03.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

První díl jsem nečetla, ale tato kniha mě moc překvapila, nečekala jsem, že by mohla být tak dobrá. Autorku jsem doposud neznala, ale nyní bude patřit mezi mé oblíbené. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, příběh drsný, zajímavý, čtivý. Už se těším na dalšího Callanacha.

01.03.2019 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Pěkná česká detektivka, kde je podezřelý snad úplně každý, ale všechno má svoji logiku a dobře do sebe zapadá. Klevisová mě opět přesvědčila, že umí psát velice dobře.

04.02.2018 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moc se mi do této knížky nechtělo, protože jsem od Moyesové četla Než jsem tě poznala a říkala jsem si, že tuhle knížku těžko předčí, ale bylo to naopak. Krásný romantický příběh, od kterého se nejde odtrhnout - prostě nádhera a za mě pět hvězdiček!

28.04.2016 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Nejprve jsem myslela, že knížku ani nedočtu, protože mi to přišlo trošku sci-fi. Ale zároveň jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Teď už to vím :-)

27.06.2023 3 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Zajímavá kniha, která je psaná z pohledu jak Marka, tak Karolíny. Dobře se četla, na konci jsem si řekla "dobře jim tak". Oběma :-D

26.07.2022 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Začátek dost nudný, všechno takové povrchní, nedotažené, myslela jsem, že ve čtení ani nebudu pokračovat. Pak mě to docela začalo zajímat, ale stejně to byl takový podivně ponurý příběh.

22.11.2021 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Většinou si povídky nechávám na čtení do čekárny u lékaře nebo k vodě, ale tyhle jsem shltla doma na jeden zátah. Bavily mě, i když byly dost depresivní. Nutí člověka se zamyslet, chvílemi šokují a určitě si budu pamatovat hlavně povídky Zbytečný člověk a Pozůstalost.

10.06.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Autorčiny knížky mě baví, ale tahle měla trošku těžkopádný rozjezd a musela jsem se do čtení maličko nutit. Závěrečné kapitoly měly spád a konec byl překvapivý. Budu se těšit na další spisovatelčiny knihy.

14.12.2020 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Nejsem nějaký velký znalec Fieldingové, ale musím říci, že tahle knížka patří k těm lepším, které jsem od ní četla. Vždycky dokážu ocenit konce jejích knih, které jsou velice zajímavé a dokáží překvapit.

03.11.2020 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velice smutná knížka, ale pěkně napsaná. Emilka měla velice těžký život plný dřiny a byla léta hodně nemocná. Jana brzo přišla o maminku, vyrůstat bez otce pro ní muselo být velice kruté. Možná ale už proto měla být v dospělosti silnější, vymanit se z vlivu rodiny a zahrnovat svoje děti láskou. Nechápu, proč Jana neměla ráda svoji dceru Johanu? V téhle části je knížka taková nevysvětlená, nepochopila jsem, co se dělo kolem Jany a Ivana. Konec vypadá optimističtěji, snad najde Johana lepší život v jiné zemi... Je tu hodně otázek na přemýšlení, ale je tu vidět jak jeden despota dokáže ovlivnit další generace. Myslím, že knížka mi v paměti chvíli zůstane.

08.10.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Překvapivě dobrá knížka, bavila mě víc než Loutkář. Wolf i Baxterová jsou sympatičtí, fandím jim ;-)

27.09.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Opět napínavá knížka s rychlým spádem, ale musim souhlasit s předešlými komentáři, ze byla malinko vlažnější. Prostě jsme si u Bryndzy zvykli na laťku hodně vysoko ;-) Nelíbila se mi akorát scéna prchajícího Petera z vězení helikoptérou a tupě přihlížející policisti, kteří po něm ani nevystřelili. Jinak Kate a Tristan byli sympaťáci a jsem zvědavá, jak budou pokračovat...

26.08.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

I když vím, že Hartl asi nikdy nebude můj kdovíjak oblíbený autor, přesto jsem po knize sáhla. Tak nějak nenadchne, neurazí, ale za chvíli nebudu vědět, že jsem ji četla.

11.03.2020 3 z 5