roman9276 roman9276 komentáře u knih

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Docela zajímavej mysteriózní thriller. Příběh vás vtáhne celkem rychle, skvěle postupně graduje a v podstatě až do konce nevíte, co máte čekat. Potencionál to mělo slušnej, ale námět byl lepší než celkový zpracování. Takovej slabej odvar Kinga.

11.06.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran je kniha, která vás zaujme hned po vizuální stránce, jak obálkou, tak i černýma stránkama. Děj se vůbec nestáhne ba právě naopak. Šmejda Kaze Brekkera si zamilujete a celkově jsou tady hodně sympatický postavy. Po dlouhý době jsem narazil na dost skvělý fantasy a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

21.04.2018 5 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

(SPOILER) Říkal jsem si, jestli mě sedmá kniha o další člence rodiny Bridertonů bude bavit a hle ona bavila. Tentokrát se zápletkou hledání ztracených diamantů to mělo takový detektivní nádech, což bylo překvapivé a hodně mě to bavilo. Hyacint se ukázala jako typická Bridgertonová, chytrá a vtipná mladá žena. Autorka píše čtivě a i přes takříkajíc opakující se romantickou linku, tak to dokázala autorka ozvlášnit.

20.05.2024 5 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Moc hezká doplňková knížka s povedenými ilustracemi. V podstatě se tam nic nového nedozvíte, ale každý potterhead by jí určitě měl mít v knihovně. Krásně doplňuje představu například o tom, jak to vypadá na ministerstvu nebo, co můžeme najít v Bradavické knihovně. Pomalu jsem si procházel každou stránku a byl nadšený, že jsem se takto částečně vrátil do světa čar a kouzel, určitě nebudete pořízení litovat.

09.05.2024 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Když jsem to četl před deseti lety, tak mě to bavilo víc, a to díky náctileté lásce, ke které už nemám tak blízko jako kdysi :D Ale pořád svět zaklínačů má svoje kouzlo, je to dobře napsané, čte se to celkem pohodově a rád jsem si osvěžil tuhle fantasy sérii. Ale vnímám, že některé věci jsou tam popsány jen okrajově, něco bylo moc rychlé, něco zase moc zdlouhavé a spoustu věcí jsem pozapomněl a pozměnilo se mi díky filmu, ale furt super.

02.10.2023 4 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Bezva doplňková kniha, docela velký skok v čase, ale srdcerváči jsou láska.

11.09.2023 5 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Už se nám růžový obláček srdcerváčů trošku mračí, ale tahle jednohubka se četla úplně sama a pořád to miluju.

11.09.2023 5 z 5

Karpatský kníže Karpatský kníže Natalja Ščerba

Pořád váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, autorka si ale zaslouží být v širším povědomí čtenářů. Příběh mě baví svou originalitou a východní mentalitou, kdy postavy jsou takový našlapávací a uřvaný, ale zároveň mě to sere, protože jsou všichni našlapávací a uřvaný. Sice je hrdinka dvacetiletá, tudíž jí už neřadím mezi teenagery, ale chová se občas jak malá holka. Celý svět je vystavěn zajímavě a baví mě, ale klidně autorka mohla jít víc do hloubky, je to spíše pro děti a mládež než pro dospělé, a to mi asi s věkovým odstupem trochu vadí. Ale čte se to rychle a chvílema je to opravdu napínavé a těším se na závěrečný díl.

14.07.2023 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

V první řadě nejsem cílovka, tudíž mentalita hlavních postav je mi už trochu vzdálenější. Co musim vyzdvihnout je "geekovské" zpracování, různé odkazy na filmy, seriály atd., to mě docela těšilo, protože většinu věcí jsem znal. Jinak je to naprosto průměrný příběh s průměrnými postavami. V podstatě od začátku je jasný, jak to dopadne, nic světobornýho se tady nekoná, je to vcelku rychlej a jednoduchej výplach, když si chcete opočnout od náročnější literatury.

07.07.2023 3 z 5

Batman: Tři Jokeři Batman: Tři Jokeři Geoff Johns

Já jsem nadšený ilustrace super a příběh taky super. Díky seriálu Titans jsem nebyl vůbec v lese a tudíž jsem měl lehké povědomí o postavách. Z edice Black Label jeden z nejlepších komiksů.

19.04.2023 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

(SPOILER) Jak jsem se na to těšil, tak jsem byl celkem zklamán. Mezi 5. a 6. dílem jsem měl dost velkou časovou mezeru, takže mi trvalo nějakou dobu se v ději zorientovat a vzpomenout si na události předchozí knihy, ale tak nějak se celý děj táhl, nic moc se nedělo většinu knihy. Tajemné dávné proroctví mi ke konci přišlo jako úplná fraška a žádnej obrovskej cliffhanger se nekonal. Nevím, jestli autorovi docházel dech nebo sérii jen uměle natahoval, ale za mě určitě nejslabší díl, bohužel.

19.12.2022 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Já autorku fakt miluju. Opět vytvořila něco skvělýho, co mě mega bavilo. Kdyby knížka byla dvakrát tak dlouhá, tak jsem s tím úplně v pohodě. Příběh plyne konstantě, konec mě rozsekal, fakt skvělý. Pro mě je autorka téměř vždycky sázka na jistotu a ani teď mě nezklamala ba naopak. Postavy, vztahový zápletky a celkově svět vystavěla dobře, chci víc a víc se dozvídat o postavách, schopnostech, různých rodech, prostě potřebuju víc a hned!

24.11.2022 5 z 5

Kdo zabil mého otce Kdo zabil mého otce Édouard Louis (p)

Je těžké hodnotit po Skoncovat s Eddym B., protože Dějiny násilí mě až tolik nenadchly, ale tohle bylo zajímavé, krátké, svižné, výstižné, ale plný počet dát nemohu, první díl asi nic nepřekoná, ale velice čtivá jednohubka.

04.10.2022 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

(SPOILER) Bohužel tady autorka ukázala, že úplně zbytečně rozbila systém frakcí, kde za oponou odhalila velkýho Big Brothera a všechno, ale naprosto všechno tady přestalo fungovat. Naprosto průměrná dystopie, s průměrnými hrdiny, jako Tris mě tady vysírala snad ještě víc, než v předchozích dílech, Tobias taky. Autorka si to pošlapala sama, měla se držet původního systému frakcí a ne nám tady naservírovat jakýsi experiment. Konec ani nekomentuju, tuhl sérii bych doporučil tak maximálně někomu, kdo se chce dozvědět jak to dopadne, jinak to byl ztracenej čas.

07.04.2022 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Tohle bylo zase ňuňu. Krásný, hodně mě to zase bavilo, rychlá jednohubka, ale trošku mě štve, že autorka na konci zmiňuje, že příští díl bude poslední. Je to škoda, protože tyhle komiksy jsou tak ááách.

22.02.2022 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kdysi jsem viděl film, tak jsem si řekl, že "hecnu" knížku. Docela jsem se na to těšil, neříkám, že je to špatný, jen to bylo trochu povrchnější než jsem čekal, tahle dystopie je takovej průměr. Nechci soudit po jednom díle, když mám před sebou ještě tři, ale říkám si, že ten hype okolo týhle knížky, kterej kdysi byl asi úplně nepobírám, protože si myslim, že za zfilmování stojí spíše jiné, než toto dílo. No uvidíme, kam se bude příběh dál ubírat.

15.02.2022 3 z 5

Batman: Bílý rytíř Batman: Bílý rytíř Sean Murphy (p)

Edice Black Label je opět záska na jistotu. Příběh hodně bavil, napětí, akce i průřez postavama doplněný o krásný kresby. Paráda!

23.11.2021 5 z 5

Zaklínání světla Zaklínání světla Victoria Schwab

Skvělý, skvělý, skvělý! Když jsem začínal číst první díl, tak jsem nečekal, kam až se v příběhu dostanu. Bylo to napínavý, skvěle se to četlo, postavy mě strašně bavily. Velice cenim, že se z toho nestalo další romantický fantasy, kde láska převažuje nad příběhem. Momenty překvapení a to napětí, mě mega bavilo. Originální a hodně boží fantasy, to už se dneska moc nevidí.

06.09.2021 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

No... Co říct, knihu jsem dočetl s velkým sebezapřením. Mrzel mě ten velkej skok mezi prvním a druhým dílem. Kniha už hodně pokulhávala za předchozími díly, humor byl už hodně suchej, ale byl jsem rád, že jsem se dozvěděl jak to s Bridget dopadlo.

06.09.2021 2 z 5

Nejdřív jsem myslel, že dám o jednu hvězdu míň, protože kniha mě nebavila tolik jako předchozí díl. Bridget a její kamarádi už mi přišli jako banda ufňukanejch zoufalců, ale druhá půlka to docela vytáhla a já se zase bavil.

06.09.2021 4 z 5