RonnieSmithx RonnieSmithx komentáře u knih

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Vtipná, bravurně napsaná komedie. Rozhodně si musím zajít na tuto hru někdy do divadla. Hotová jemňounká bublina fantazie, která má svou filosofii. Doporučuji k maturitní četbě.

27.05.2022 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Všechny povídky byly skvělé a čtivé. Některé vtipné, některé smutné a některé poučné. Kulička krásně vyzobrazuje lidské pokrytectví, přetvářky a zlost.

03.03.2022 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ač mě tento příběh v průběhu čtení šíleně deprimoval, tak je to krásně napsáno. Santiagovi myšlenky vás vtáhnou do děje a na chvíli máte pocit, že jste na moři s ním. Spolu s ním vedete tak náročný boj a vlastně pro nic. Je mi z toho do breku. Santiago ale udělal všechno proto, aby dostal to, co chce, a i když se to nepovedlo, tak může v klidu usínat s myšlenkou, že se aspoň pokusil. Všechno v životě vyjít nemusí.

12.02.2022 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Má vnitřní bohyně škemrá, abych tuhle literární sérii přestala číst, ale když už jsem něco začala, tak to dokončím. Můj názor se od prvního dílu nějak razantně nezměnil, ale je to hrozně zdlouhavé a nudné. Když neřeší sračky, tak jdou „zvrhle šukat" nebo se „vanilkovsky milovat" a jo, o tom ta knížka je, ale chápeme se. Neděje se tam nic zajímavého a kdy už se něco stane, tak je to nějaká fantazmagorie. Super.

28.12.2021 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Už uplynula nějaká doba, co jsem se u knížky takhle pobavila. Je to zábavné, čtivé a naprostá klasika, kterou byste si určitě měli přečíst. Ta práce, kterou to Gogolovi dalo napsat, se určitě vyplatila. Nádherné dílo.

29.10.2021 5 z 5

Hry Hry William Shakespeare

Geniální. Občas mi dělalo problém se do toho dostat, ale když už se začtu, tak tak to stojí za to. Shakespeara byl mistr svého oboru.

29.10.2021 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Co k tomu mám říct? V životě jsem se nudila už víc, ale určitě jsou zábavnější způsoby jak strávit večer. Sparks je zatím pro mě jedno velké zklamání. Knížka se čte poměrně rychle, pokud ji tedy s otrávením neodložíte, ale všechno se zbytečně natahuje a hlavní postavy mě taky nechytily za srdce. Když jsem zjistila, že čtu román o klukovi, co má problémy se vztekem, tak jsem myslela, že mi klepne, protože to jsem si klidně mohla jít přečíst něco na Wattpadu. Finální hodnocení - nudné a zápletka nic moc. Tohle byl neúspěšný pokus o detektivku?

28.09.2021 2 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Skvěle napsané nadčasové divadelní hry. Hlavně R.U.R. a Bílá nemoc vás donutí se zamyslet. Loupežník je spíše takové nenáročné čtení, u kterého se pousmějete. Jen mě mrzí, že u zmiňovaného Loupežníka byl tak rychlý konec, který mi přišel nedokončený. Nejvíc se mi z těchto her líbilo R.U.R.

21.09.2021 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

„Dáte vše v sázku pro muže, kterého milujete? I když spáchal něco strašlivého?"

Já si teda pod něčím strašlivým představím, že někdo vyvraždil něčí rodinu, i když ta kočka mě teda zasáhla, to je pravda. No, bylo mi od začátku jasné, co tak hrozného může udělat muž v rodinném thrilleru, takže moje očekávání to nějak hluboce nezranilo. Tahle knížka je čtivá, to je pravda, ale že by mě nějak zaujala, tak to se říct nedá. Četla jsem ji strašně dlouho, protože mě nezajímalo, co se bude dít dál, a ten konec? Ten konec už byl na mě trochu moc. Nemám pocit, že by život fungoval tak, že se najednou vyřeší všechny problémy a všechno je krásné. Na mě to bylo moc přeslazené. Neoriginální nezajímavá záplatetka, takže za mě slabší průměr.

18.09.2021 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úplně jsem tohle skvělé detektivní dílo zapomněla okomentovat. Propracované, čtivé a napínavé. Lisbeth je strašně zajímavá a dobře promyšlená postava. Rozhodně doporučuji! Nudit se nebudete:)

17.09.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejvíc mě mrzí, že Stieg Larsson se nikdy nedozvěděl, jaký úspěch by jeho literární série měla. Muži, kteří nenávidí ženy je báječný napínavý detektivní thriller se sympatickými postavami, které se pro vás stanou příjemnými společníky pro osamělé letní večery. Od druhé poloviny knihy se příběh pořádně rozjede a vy se od vyšetřování záhadného zmizení mladé dívky nebude moct odtrhnout. Stieg věděl jak psát a je škoda, že už mu to nikdo nemůže říct.

17.07.2021 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Já už jsem knih, které mají být údajně nejlepší světové bestsellery, přečetla tolik, že už mě nic nepřekvapí. Kniha byla dobře napsaná, ale já se do ní i přesto nemohla začít, protože mě moc nezaujala. Chtěla jsem dát průměrné tři hvězdičky, ale autorky přicházely s novými a novými „zvraty", že jsem se kvůli překombinovanosti uchýlila k lepším dvěma hvězdičkám. Některé věci mi přišly odbyté a byla bych radši, kdyby byly v knize lépe vysvětleny a více se v příběhu věnovaly Richardově minulosti. Po knize bych už znovu nesáhla.

04.07.2021 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Připravte se na emocionální horskou dráhu, protože Jojo Moyesová je prostě kouzelnice. Jako hvězdy v temné noci je další její kniha, která vás pohltí, zahřeje u srdce a nedá vám spát. Zamilovala jsem si malé městečko Baileyville, jeho obyvatele a ze všeho nejvíc skupinku odvážných knihovnic, které by pro přátelství udělaly cokoliv.
Je to opravdu přenádherný příběh, který jsem přečetla jedním dechem, ale za druhou polovinu knihy strhávám hvězdičku, protože mi to přišlo trošku moc. :) Těším se na další autorčinu knihu, protože je ve svém oboru mistryně.

04.06.2021 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Tahle knížka má jedinou výhodu a to tu, že už jsem viděla film a nějaký vztah si k příběhu a postavám vytvořila. Mně osobně v knize chybělo popsané jejich první setkání, co pociťovali a vlastně celé ty dva měsíce, kdy byli spolu a podle všeho prožívali „velkou lásku". Přišlo mi to takové odbyté.
Příběh je to jinak vážně krásný, citlivý a určitě vás pohladí na duši. Osobně se mi ale film líbil víc a to se nestává moc často. Taky mě docela překvapil konec. Čekala jsem, že to skončí jinak, než sundáváním košile.

28.05.2021 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Brutální. Tuhle knižní sérii a samotnou postavu Harryho jsem si zamilovala. Každým dílem je to čím dál tím lepší (a taky krvavější) a tenhle případ byl naprostá smršť geniality. Kniha byla napínavá, fascinující a z některých popisů by vám možná běžel i mráz po zádech. Sice jsem se na začátku ztrácela v nových postavách, ale nakonec jsem se lehce zorientovala.
Pokud si stále pokládáte otázku, jestli dílo stojí za přečtení, tak vám řeknu jen to, že ani ne za 4 hodiny mám vstávat, ale stejně jsem si zvolila dočtení před kvalitním spánkem.

27.05.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasický příběh s tragickým koncem napsán krásnou barvitou češtinou. Třešničkou na dortu je sama osobnost bezejmeného protagonisty, tajemného cizince, kterého doprovází pochmurná atmosféra, jehož záhubou je jeho nešťastná láska pro Agnes. Výborná kniha.

16.05.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Takhle kniha mi byla doporučena s tím, jak moc je úžasná, ale já s tím bohužel nesouhlasím. Příběh je napsán moc hezky a čte se rychle, ale nic převratného to pro mne nebylo.
Měla jsem větší očekávání, takže číst si prostě o tom, co Grace dělala, bylo docela zklamáním. Taky se nemůžu ubránit myšlenky, že je asi hlavní hrdinka úplně blbá, aby si někoho brala po pár měsících, když s ním ještě ani nespala. To by pak zjistila, že toho člověka vlastně nezná, i když by na ni nehrál žádnou přetvářku. :) Za mě prostě nic moc, takže jsou to takové nic moc tři hvězdičky. Od thrilleru očekávám, že se mnou něco udělá.

13.05.2021 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Dočtení knihy pro mne bylo příjemné překvapení, protože jsem následně zjistila, že ji máme v seznamu školní literatury. Knížka je napsaná bravurně, ale dělalo mi problém se pořádně začíst, takže jsem četbu dost odkládala, což mě teď mrzí. Byla to moje první kniha od Kundery a já jsem rozhodně zvědavá na další.

11.05.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Za mě asi nejzajímavější knížka od autorky. Z mého pohledu je to její první dílo, které mi nezaváňelo jako fanfikce na wattpadu pro náctileté. Tuhle knihu jsem přečetla za jeden večer a i když si nemyslím, že je to nejgeniálnější věc na světě, tak se mi docela líbila. Příběh je docela dost předvídatelný, ale tohle je autorčin první pokus o psychothriller, takže za mě odvedla dobrou práci.

12.04.2021 3 z 5

V přímém ohrožení V přímém ohrožení Ken McClure (p)

Člověk si nemůže vybrat lepší čas k přečtení knížky o epidemii než v pandemii. Dobře, teď už ale vážně. Tohle je moje první knížka od autora a bylo to milé překvapení. Nedělalo mi problém se začít, to právě naopak. Knížka se mi četla hezky, svižně a i když tyhle všechny odborné termíny jdou mimo mě, tak jsem si čtení docela užila. Dávám sice přednost klasickým detektivkám, ale tohle bylo pro mě příjemné zpestření a já mám pocit, že jsem zase o něco chytřejší. :)

12.04.2021 3 z 5