rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Krásný a inspirativní rozhovor, ve kterém se skrývá spousta pravdy. Moc příjemné čtení :-)

17.02.2020 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Opět perfektní! Na autorku jsem náhodou narazila mezi knihami v akci za pár korun a díkybohu za to. Od té doby jsem shltla všechny díly a žáden mě nezklamal. Těším se na další pokračování :-)

14.01.2020 4 z 5

Bretaňské noci Bretaňské noci Jean-Luc Bannalec (p)

Tato série z Bretaně má prostě svůj styl. A mě baví. Krom detektivky se jedná i o gastro a turistického průvodce a vždycky nás zavede do dalších koutů poloostrova. Samotné vyšetřování je založeno hlavně na rozhovorech a výsleších, ale to nevadí. Komisař Dupin má své metody. Budu se těšit na další díl.

12.08.2024 4 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh je hodně sladký, ale taky plný pravd. Propojení minulosti s přítomností nebylo násilné a bavilo mě. Kniha není dlouhá, takže odsýpá a za pár hodin je přečtena. Určitě vyzkouším i další autorčiny knihy.

08.08.2024 3 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Autorku jsem si oblíbila, ale tato kniha mě bavila nejméně. Bylo to drsné, bylo to smutné a bylo to i předvídatelné. Ale čtivé taky.

06.08.2024 4 z 5

151 důvodů proč (ne)cestovat s tátou po Skandinávii: Dobrodružství holky s bucket listem 151 důvodů proč (ne)cestovat s tátou po Skandinávii: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Lůcy knihy jsou sázka na jistotu. A takhle byla pro mě zatím ta nej :-) Lůca je fakt vtipná, kolikrát jsem se smála i nahlas. K tomu nádherné fotky a milé ilustrace. Propracované i po grafické stráce. To zas bude dlouhé čekání na další dílko :-)

27.06.2024 5 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Silný příběh silných žen. Obálka sice svádí k tomu, že to bude hodně romantiky, ale opak je pravdou.
Knih na podobné téma je více, ale většinou mi přítomná linka pokulhávala za tou historickou. Tady mě obě bavily hrozně moc. Byla jsem napnutá jak kšandy. Tohle se fakt povedlo. Pět hvězd bez debat. Tečka.

22.04.2024 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Kniha se čte dobře, ale jo, vážně to bylo až moc přeslazené a výchovné. A Jack mi úplně nesedl. Chápu, že měl zpočátku pusobit odtažitě, ale bylo to na můj vkus až příliš, že ani později mi k srdci nepřirostl.

28.03.2024 4 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Tuhle sérii jsem si opravdu oblíbila. Všechny dřívější aktéry jsem zase ráda potkala, Green Valley je srdcovka. Ale tento díl mi přišel asi ze všech nejslabší. Přišlo mi to až příliš prvoplánové. Nevím jestli by si jednadvacetileté holka takhle nabalila chlapíka s dítětem, ale možná jo. Co já můžu vědět :-D Každopádně jako celek sérii můžu doporučit všem, kdo se chtějí pustit do něčeho oddechového a romantického.

21.03.2024 3 z 5

Rozhovory pana Moravce jsou prostě TOP! Člověk se do knihy začte a hltá a hltá a najednou je konec. Pan Dvořák sice není můj největší favorit, ale to, co dělá, jeho zápal už od útlého věku, nelze než obdivovat a fandit mu.

02.01.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem zhltla ani nevím jak. I když bych nějaké výtky mít mohla, tak dávám plný počet.

02.01.2024 5 z 5

Za mě je kniha perfektní počin, určitě bych vyzdvihla grafickou stránku a ilustrace, ty jsou parádní. I obsahově je to dílo velmi zdařilé, poučné, byť určené asi pro mladší ročníky. Avšak i pro ostatní je to velmi zajímavé čtení. Některé osobnosti jsou nám notoricky známé, některé vůbec, přitom by zasluhovaly, aby o nich se o nich vědělo. Zároveň s knihou jsem si některé postavy googlila, abych se dozvěděla víc. Je vážně škoda, že jsme se o spoustě těchto žen ve škole neučili. Proč?

15.12.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Tato série je pro mě srdcová záležitost, ale tento díl mě tolik netáhnul. Jak už bylo zmiňováno, Kate toho zase přežije až moc a taky mi chybělo dovysvětlení ohledně minulosti biskupa. Fajn ale byla minulost Kate, zase jsme se dozvěděli něco z jejího dospívání.

13.12.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Tim Weaver je sázka na jistotu. Tentokrát mi to přišlo sice trošku překombinované, místy jsem se ztrácela, ale v zásadě mě to bavilo. A konec nám naznačil, kudy se asi bude ubírat další díl. Už teď jsem napnutá.

13.12.2023 4 z 5

Kurátor Kurátor M. W. Craven

Pro mě bohužel nejslabší díl. Přišlo mi to strašně překombinované. Začátek vypadal slibně, ale pak se do toho začlo přimotávat FBI, bitcoiny, terorismus atd., že jsem se v tom začala ztrácet a dočetla jen silou vůle. Zápletka s manipulativní hrou je sama o sobě zajímavá a děsivá, ale to všechno kolem ji trochu zastínilo. Pachatele jsem si netipla, tak aspoň nějaké překvápko.

20.10.2023 3 z 5

Sex, lži a rande přes internet Sex, lži a rande přes internet Rachel Gibson

Podle názvu a obálky jsem čekala nějakou prostoduchou kravinu, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Ano, je to spíše oddychovka, ale kombinace romance s detektivní zápletkou byla neotřelá a já se do knihy velmi rychle zažrala.

05.10.2023 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Stále u mě vede první díl, ale ráda se k sérii vracím, je to prostě oddechovka. Prostředí Skalistých hor mě baví, stejně tak hlavní hrdinové, kteří ve větší či menší míře vystupují v každé knize. V předchozím díle mi bylo Anie hrozně líto, tak jsem ráda, že i ona si prožila svůj díl štěstí :-) Tuším správně, že další díl bude o Samovi?

02.10.2023 4 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Bylo to docela fajn čtení, ale že bych si z toho sedla na prdel, to fakt ne. Myšlenka hezká, bavily mě hlášky Krystal, ale jinak jsem se teda moc nenasmála.

14.08.2023 4 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Mám to jako spousta čtenářů tady. Některé byly lepší, některé horší, ale myšlenka vydání knihy je moc pěkná.

24.07.2023 3 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Tento druhý díl mě bavil o poznání více než první. Marie teda chudák dostala naloženo, bylo mi ji moc líto. Kateřinu a její milostné avantýry jsem si neoblíbila ani teď, ale líbí se mi, jak se z těch dvou staly kamarádky. Kdyby bylo pokračování jejich osudů, vůbec bych se nezlobila. Autorku jsem si zařadila do oblíbených a určitě si přečtu i další její knihy.

21.06.2023 4 z 5