rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Nejslabší pro mě tento díl nebyl, ale nejlepší také ne. Další díly ovšem už dočtu, protože mě zajímá osud hlavních hrdinů. Asad a jeho velbloudi mě fakt baví :-)

02.03.2020 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Taky jsem na autora narazila díky čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda. Sice jsem pachatele odhadla hodně brzy, ale to vůbec nevadilo. Kniha se čte dobře, postava komisaře je sympatická, proto se hned vrhám na další díl :-D

24.01.2020 4 z 5

Odvaha Odvaha Markéta Lukášková

Kniha je přes těžké téma velmi čtivá. Nápad se dvěma variantami příběhu je super, hlavní postava mi byla sympatická. Klidně by mohla být kniha delší, nenudila bych se. Mohu jen doporučit.

10.06.2024 5 z 5

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

No, nebýt to do letošní výzvy, tak knihu odložím. Hlavní hrdinka mě nezaujala. Asi to měl být pokus o to, aby vyšetřovatel nebyl jak podle detektivních tabulek - rozervaný pětatřicátník (žena/muž) se svými démony. Příliš akční čerstvá důchodkyně asi ale není úplně to pravé ořechové. Jestli si někdy přečtu další díl, tak jen kvůli mladé parťačce, která ke Kate byla přidělena. Celkově to byla spíše taková soft detektivka, kterou si může přečíst i někdo, kdo nezvládá hektolitry krve.

15.03.2024 3 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Frosta jsem si hodně oblíbila a ač byl tento díl takkový trochu jiný, bavil mě. Nebylo to vůbec klasické vyšetřování, ale o to to bylo zamotanější. Ale teda ten konec, to mě chce autor zabít??? Uf uf uf...

25.02.2024 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha se nečetla špatně, ale byla vesmírně dlouhá. Ač jsem normálně poseroutka první třídy, tak tady jsem se nebála ani chvíli. Celé mi to přišlo nějaké nepochopitelné. Z komentářů jsem měla mnohem větší očekávání, než se mi dostalo, bohužel.

30.08.2023 3 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

I tento díl se četl dobře, bavil mě víc než předchozí. Lottie se asi trochu uklidnila, už mě tolik nerozčiluje. Ale nechápu, proč musí být pořád do případů zamotány její děti. Jak je psáno níže, figurování byť v jednom případě by bylo na dětskou duši až moc. Takže tohle je fakt zbytečné. Jednou fajn, je to zajímavé, ale stačilo by. A jak se koukám, tak v dalším to bude zas.

18.07.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Abych pravdu řekla, začátkem jsem se musela doslova prokousat, první půlka se mi docela táhla a říkala jsem si, co to jako má být? Ale v té druhé se to zase rozjelo a byl to starý dobrý Harry a konec, ten to zachránil. Pěkně si s námi autor pohrál. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

26.06.2023 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha se četla dobře, líbilo se mi postupné propojení obou linek. Ale bohužel, všechny postavy mi byly hrozně nesympatické a protivné. Nicméně šanci dalšímu pokračování dám.

19.06.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Téma do českých luhů a hájů dost brutální, ale proč ne. Detektivní linka mě bavila a docela jsem i tušila, odkud vítr vane. Ale hlavní hrdinka mi bohužel nebyla ani za mák sympatická. Šanci ji ale ještě dám. Tohle byl první díl, který jsem četla.

19.01.2023 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná kniha o životě, vztazích, dobrém i zlém. Četla se skvěle. Klidně bych si přečetla o životě hlavních hrdinek jednou tolik :-)

21.12.2022 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velmi smutný příběh několika generací...

01.12.2022 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Moc milé a dojemné čtení. Arthura si nejde nezamilovat.

01.11.2022 4 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Za linku Fawleye 5, tam jsem skoro nedýchala. Za linku zneužití jen 3. Byla na mě příliš rozvláčná, bylo ji moc, pořád se měnili podezřelí. Navíc to rozhřešení... "Opakovaný vtip přestává být vtipem."
Jinak mě série baví, baví mě forma, proložení výslechy, konverzací v chatu apod.

24.10.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Na knihu jsem se dlouhou dobu těšila a asi jsem měla přehnaná očekávání. Začátek byl raketový, ale celkově jsem od knihy čekala víc. Něco mi tam oproti jiným dílům chybělo. Celkově mám ale tuto romantickou sérii ráda, je to fakt oddychovka, u které se nemusí vůbec přemýšlet. Budu se těšit na další díl, tentokrát s Izzy z kurzu vaření.

17.10.2022 4 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Taky hodnotím jako zatím nejlepší díl. Na některé věci jsem sice přišla i přes tu velkou zašmodrchanost příběhu, ale stejně jsem si jistá být nemohla. Možná by se dalo v tomto směru i ubrat. Každopádně téma a případ šílený.

13.10.2022 5 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Vždycky když sáhnu po takové knize, tak si říkám, co těmhle nápadům říkají maminky aktérů :-D
Kniha mě velmi mile překvapila. A to jednak tím, jak mě hned vtáhla a nepustila, než jsem došla až na konec. U cestopisů se snažím dávkovat postupně, abych měla delší zážitek, stejně jako hlavní hrdinové. No bohužel se mi to nepodařilo a knihu jsem shltla za jediný den. Tomík má dar vyprávění a i když jsme se nedozvěděli příliš nějakých reálií, jak bývá u cestopisů zvykem, stejně knihu hodnotím jako jednu z těch lepších na dané téma.
Vyzdvihnout musím i samotné zpracování, kniha má pěkné ilustrace, obálku a všimli jste si, že čím dál čtete, tím jsou stránky "špinavější"? Super nápad. Jediné co, tak bych ocenila více fotek z cesty. Třeba východ slunce v Nepálu je barvitě popsán, tak bych ráda viděla i jak to vypadalo.
Každopádně skvělý počin a doporučuji všem dobrodruhům :-)

03.10.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

No... samotné příběhy byly dost průměrné, ale jsem ráda, že se autor více vrátil k Healymu, toho mám ráda. A taky se mi líbilo propojení s posledním 10. dílem, tak doufám, že příště už budeme zase ve starých kolejích.

25.07.2022 3 z 5

Na motorce kolem světa Na motorce kolem světa Vojtěch Lavický

Perfektní kniha, jak zpracováním, tak obsahem. Nad koupí jsem chvíli váhala, protože motorky nejsou nic pro mě, ale jsem ráda, že jsem si ji pořídila. Velké množství fotek, kvalitní papír a velká spousta zážitků doplněna velkou spoustou faktických informací. Jediné co často u těchto děl postrádám je trochu podrobnější datování, kdy kde a na jak dlouho byli, aby si člověk mohl udělat trochu lepší představu. Závěrečné putování po Peru a Bolívii a návrat domů se mi zdálo už trochu kvaltem, ale celkově hodnotím knihu plným počtem hvězdiček a doporučuju všem nadšeným cestovatelům a nadšeným čtenářům cestopisů :-)

08.06.2022 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Už jsem četla na dané téma spoustu knih, ale tohle, tohle bylo fakt neskutečné peklo. A to jsem v elektronické verzi byla "ochuzena" o fotky. Něco takového nesmí upadnout v zapomění....

26.01.2022 5 z 5