rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zajímavá kniha, která chytne za srdce. Neměla jsem velká očekávání, o to víc mě příjemně překvapila.

26.01.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Četla jsem jako šestou knihu a musím říct, že ji řadím mezi ty lepší, dobře jsem se pobavila. Sice je tu stále stejný vzorec, ale tentokrát zasazení mezi zpovykané modelky přineslo i více humoru a lokace v Chorvatsku je prostě úžasná. Ještě bych chtěla pochválit obálky knih, protože ty se neskutečně povedly a jsou hezčí než originál.

18.10.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Vyvolat emoce umí kniha velmi dobře. Až moc. Všichni mi byli tak protivní, až jsem začla být protivná na svého muže. Takhle by to teda fakt nešlo....
A absence uvozovek mi teda drásala nervy obstojně. Asi na tyhle moderní věci už nejsem, či co.

23.03.2021 2 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Přečetla jsem všechny knihy autorů a tahle je jednoznačně nejslabší. Že to bývá drsné, nechutné a nekompromisní jsem si zvykla, že má Joona deset životů v každém díle taky. I toho nesmrtelného Jurka v posledních dílech jsem brala. Ale tentokát to bylo prostě divné, překombinované a i to vysvětlení jaksi nepochopitelné. Myslím, že autorům dochází dech. Vždycky to mělo spád, že jsem napětím ani nedýchala a nechtěla, aby to skončilo. Tentokrát jsem konec uvítala docela s nadšením.

12.02.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Asi budu jedna z mála, ale pro mě to žádné terno nebylo. Nevím, jestli to bylo překladem, ale tak do poloviny mi to přišlo jako školní práce. Jednoduché věty, trochu na sílu napsáno tak, aby byl podezřelý každý. Každý s každým všechno řeší a dokola omílá, vyšetřování takové nijaké. A navíc jsem pachatele trefila docela brzy. Ostatní knihy autorky mě bavily rozhodně víc.

17.06.2020 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Krásný a inspirativní rozhovor, ve kterém se skrývá spousta pravdy. Moc příjemné čtení :-)

17.02.2020 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Kniha se čte dobře, ale jo, vážně to bylo až moc přeslazené a výchovné. A Jack mi úplně nesedl. Chápu, že měl zpočátku pusobit odtažitě, ale bylo to na můj vkus až příliš, že ani později mi k srdci nepřirostl.

28.03.2024 4 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Tuhle sérii jsem si opravdu oblíbila. Všechny dřívější aktéry jsem zase ráda potkala, Green Valley je srdcovka. Ale tento díl mi přišel asi ze všech nejslabší. Přišlo mi to až příliš prvoplánové. Nevím jestli by si jednadvacetileté holka takhle nabalila chlapíka s dítětem, ale možná jo. Co já můžu vědět :-D Každopádně jako celek sérii můžu doporučit všem, kdo se chtějí pustit do něčeho oddechového a romantického.

21.03.2024 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Bohužel musím napsat, že to pro mě byla nejslabší Hartlovka. Četlo se to docela dobře, ale myslím, že by knize výrazně pomohlo ubrat tak 100 stránek. Tak od dvou třetin už jsem se těšila na konec. Těch nezdarů a kotrmelců už bylo fakt hodně i na mě. Žádná z postav mi nějak nepřirostla za celou dobu k srdci, nejvíc snad Jitka, ale té tam bylo jen poskrovnu. Jelena mi lezla na nervy šíleně, naštěstí byla jen na začátku. Nedávno jsem četla Gazely a to bylo jiné kafe.

12.01.2024 3 z 5

Rozhovory pana Moravce jsou prostě TOP! Člověk se do knihy začte a hltá a hltá a najednou je konec. Pan Dvořák sice není můj největší favorit, ale to, co dělá, jeho zápal už od útlého věku, nelze než obdivovat a fandit mu.

02.01.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem zhltla ani nevím jak. I když bych nějaké výtky mít mohla, tak dávám plný počet.

02.01.2024 5 z 5

Za mě je kniha perfektní počin, určitě bych vyzdvihla grafickou stránku a ilustrace, ty jsou parádní. I obsahově je to dílo velmi zdařilé, poučné, byť určené asi pro mladší ročníky. Avšak i pro ostatní je to velmi zajímavé čtení. Některé osobnosti jsou nám notoricky známé, některé vůbec, přitom by zasluhovaly, aby o nich se o nich vědělo. Zároveň s knihou jsem si některé postavy googlila, abych se dozvěděla víc. Je vážně škoda, že jsme se o spoustě těchto žen ve škole neučili. Proč?

15.12.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Tato série je pro mě srdcová záležitost, ale tento díl mě tolik netáhnul. Jak už bylo zmiňováno, Kate toho zase přežije až moc a taky mi chybělo dovysvětlení ohledně minulosti biskupa. Fajn ale byla minulost Kate, zase jsme se dozvěděli něco z jejího dospívání.

13.12.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Tim Weaver je sázka na jistotu. Tentokrát mi to přišlo sice trošku překombinované, místy jsem se ztrácela, ale v zásadě mě to bavilo. A konec nám naznačil, kudy se asi bude ubírat další díl. Už teď jsem napnutá.

13.12.2023 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět jízda, ale tentokrát jsem pachatele tušila.

06.11.2023 4 z 5

Kurátor Kurátor M. W. Craven

Pro mě bohužel nejslabší díl. Přišlo mi to strašně překombinované. Začátek vypadal slibně, ale pak se do toho začlo přimotávat FBI, bitcoiny, terorismus atd., že jsem se v tom začala ztrácet a dočetla jen silou vůle. Zápletka s manipulativní hrou je sama o sobě zajímavá a děsivá, ale to všechno kolem ji trochu zastínilo. Pachatele jsem si netipla, tak aspoň nějaké překvápko.

20.10.2023 3 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Stále u mě vede první díl, ale ráda se k sérii vracím, je to prostě oddechovka. Prostředí Skalistých hor mě baví, stejně tak hlavní hrdinové, kteří ve větší či menší míře vystupují v každé knize. V předchozím díle mi bylo Anie hrozně líto, tak jsem ráda, že i ona si prožila svůj díl štěstí :-) Tuším správně, že další díl bude o Samovi?

02.10.2023 4 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Bylo to docela fajn čtení, ale že bych si z toho sedla na prdel, to fakt ne. Myšlenka hezká, bavily mě hlášky Krystal, ale jinak jsem se teda moc nenasmála.

14.08.2023 4 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Mám to jako spousta čtenářů tady. Některé byly lepší, některé horší, ale myšlenka vydání knihy je moc pěkná.

24.07.2023 3 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Tento druhý díl mě bavil o poznání více než první. Marie teda chudák dostala naloženo, bylo mi ji moc líto. Kateřinu a její milostné avantýry jsem si neoblíbila ani teď, ale líbí se mi, jak se z těch dvou staly kamarádky. Kdyby bylo pokračování jejich osudů, vůbec bych se nezlobila. Autorku jsem si zařadila do oblíbených a určitě si přečtu i další její knihy.

21.06.2023 4 z 5