simona5r simona5r komentáře u knih

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

(audiokniha) Nečekejte žádnou lovestory, ale hlavně sondu do života jedné (ne)obyčejné holky trpící poruchou OCD. Nenásilnou a zajímavou formou přibližuje čtenáři, jak život s touto poruchou není vůbec jednoduchý. Eva Josefíková pro mě ztvárnila Azu dokonale.

29.03.2019 4 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Při čtení jsem často pociťovala smutek a lítost, ale zároveň spoustu povzbuzení a také radosti. Je moc důležité žít přítomností, na což se v dnešní uspěchané době hodně zapomíná.

22.03.2019 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

(audiokniha) Vícehlasé namluvení knihy je skvělé včetně výkonů jednotlivých narátorů, určitě bych si samotné čtení knihy tak neužila. Ale i přesto byla kniha pro mě hodně vzdálená tomu, co jsem zvyklá číst, byla hodně kontroverzní a bohužel mě neoslovila.

12.03.2019 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Milé shledání s Louisou, která se konečně našla. Knížka pomalu plyne s Luisinými (ne)všedními dny a vede k očekávanému konci.

10.03.2019 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Neobvyklé zpracování, surový náhled do života malé holky, která za spoustu věcí vůbec nemohla a přesto se jí děly.

07.03.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Zpočátku mě kniha nudila, ale nakonec to bylo pohodičkové čtení, u kterého jsem se místy smála i nahlas.

06.03.2019 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

(audiokniha) Poslech jsem si velmi užila, byla to taková pohádka pro dospělé. A já teď budu doufat, že vyjde audioknižně další díl.

21.02.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka, při které se mi tajil dech, jak perfektně promyšlené to Jack má. Celou dobu jsem ale věřila, že ho Grace přemůže.

17.02.2019 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Téma bylo zajímavé, ale já jsem se u čtení hrozně nudila až mě místy přeslazené opakování iritovalo. Čekala jsem dle doporučeni od knihy víc.

10.02.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Věřím, že lidé museli mít štěstí, aby hrůzy v koncentračních táborech přežili. Při čtení knihy jsem si ale říkala, jestli Lale už toho štěstí neměl až podezřele moc. Byť jsou v knize zmíněny četná zvěrstva prováděná na lidech, stále na mě kniha působila trochu "pohádkově".

04.02.2019 4 z 5

Tak tahle kniha pro mě byla nečekaným zážitkem. Zaujala mě svou obálkou, u které to vlastně i končí. Enzo.

01.02.2019 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Kniha, jak název vypovídá, je plná osobních názorů Margit na zdravý životní styl. Základ je velmi jednoduchý, v knize se velmi často opakuji, což už mě dost nebavilo, ale na druhou stranu, opakování je matka moudrosti. Přestože se o toto téma zajímám a mnoho již vím, přesto pro mě bylo v knize několik překvapujících zjištění a podnětů k zamyšlení.

27.01.2019 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Prolínající se osudy lidí z Československa a ze západu na pozadí historicky významného období našich dějin. Dokonalé přiblížení atmosféry v letní Praze 1968 doplněné milostnými pletkami.

20.01.2019 4 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Ač už dávno nejsem dítě, tak mě tato kniha zahřála na duši a vykouzlila nejeden úsměv na rtech. Už se těším, až dcerka povyroste a budeme si ji číst společně.

08.01.2019 5 z 5

Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Smekám před Tomášem a jeho aktivismem, profesionálním umem i jeho výraznou osobností. Zároveň obdivuji jeho ženu, že to s ním zvládá ???? Ale zpět ke knize. Je vidět, že Tomáš je duší i srdcem hlavně chirurg a tomu odpovídá i jazyk, který používá a že je občas hodně ostrý. Dodává ale na autentičnosti a přibližuje člověka blíž k pochopení chirurgie.

07.01.2019 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Zpočátku pro mě bylo těžké se do knihy začít a zorientovat se v časových horizontech. Celkově kniha nenásilnou formou informuje o historii Ghany a hlavně o tom, že naši předci nás a náš život ovlivňují víc, než by si mohl člověk myslet.

05.01.2019 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Posloucháno jako audiokniha. Výkon narátorů jen umocňuje zážitek z knihy. Kombinace napětí, pátrání, odhalování spolu s náhledem do osobního života postav je skvělá.

04.01.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha se silným poselstvím. Jsem ráda, že skončila přesně tak, jak skončila.

01.01.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

I přes originální téma mě kniha nezaujala a od počátku jsem se musela do čtení nutit. Ke konci už to aspoň nabralo spád a celkový dojem z knihy se mi trochu zlepšil.

21.12.2018 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Ano, takovéhle knížky přesně můžu! :-) Osud muže a ženy na pozadí války. Války nenáviděné i částečně opěvované, protože jinak by se ti dva nepotkali a neprožili tak silnou lásku. Moc mě mrzelo, že jim nebylo dáno více společného času, jelikož jim doba nepřála. Víc už prozrazovat nebude. Knihu si určitě přečtěte, silný příběh vás vtáhne a nepustí.

18.12.2018 5 z 5